Új hozzászólás Aktív témák
-
jattila48
aktív tag
válasz
#90088192
#6053
üzenetére
Alapvetően azzal kell tisztában lenni, hogy az #include-okkal beszúrt fájlok az őket beinklúdoló fájlokkal együtt egy fordítási egységet (translation unit TU) képeznek. Az #include egy direktíva, a C előfordítónak szól, és egyszerűen szöveg-szinten beszúrja az inklúdolt fájlt. Tehát olyam, mintha copy-pastéval bemásolnád a fájlt. Ezért az inklúdokban nem lehet körbe hivatkozás (a.h inklúdolja b.h-t, ami inklúdolja a.h-t), és nem lehet többször inklúdolni ugyanazt a fájlt (mert ekkor keletkezik a többszörös defínició). Az utóbbi elkerülésére az ún. include guard megoldást használjuk:
Pl. egy include file így néz ki:#ifndef __include_guard_h //itt a nev include fájlonként különböző és a fáj nevére utal
#define __include_guard_h
//ide jön az include file tartalma
#endif
Ezzel azt érjük el, hogy egy TU-ban ne lehessen az include fájlt többször beszúrni. Ugyanis először az __include_guard_h makró még nincs definiálva, tehát a fájl tartalma feldolgozásra kerül, miközben a makró definiálttá válik. Következő eseleges beszúráskor a makró már definiálva lesz, de a #ifndef direktíva hamosra lesz kiértékelve, vagyis a feldolgozás az #endif után folytatódik. A körbe hivatkozások ellen az include guard nem véd, arra neked kell odafigyelni.
C forrás fájlokat tényleg nem szoktunk inklúdolni. Ha több forrás fájlból áll a projected, akkor azokat a project létrehozásakor (project fájlban) kell megadni. Ezek külön-külön fordítási egységet fognak képezni (az általuk beinklúdolt header fájlokkal együtt), amikben már újra inklúdolhatod a másik TU-ban beinklúdolt header fájlt. A külön fordítási egységekben definiált függvények és globális változók egymás közötti elérhetőségét a linkelés (linker) fogja biztosítani.
Esetenként előfordul (pl. template-ek használatakor), hogy header fájlban függvény definícót írnak, amik a különböző TU-kba való inklúdolások után a linker számára valóban többszörös defínicók lesznek, de ezt a legtöbb linker kezeli. Ettől még kerülendő ez a gyakorlat, ha nagyon kell akkor inline-ként megadható, bár azt a fordító dönti el, hogy valóban inline módon fordítja-e.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- GeForce RTX 5060: Ezt kapjuk 150 ezerért
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- LEGO klub
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Overwatch 2
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Cisco AIR-AP4800-E-K9 - Access Point - Több darab érkezik - Új ára 368.000Ft - 5200 Mbit/s
- Új Gamer PC - Ryzen 7 5700X / RTX 5060 / B550M / 32GB RAM 3600Mhz / 1TB M.2 SSD / 650W
- JRL SF Onyx SH2301 villanyborotva
- ASUS ROG STRIX 1200W 80 PLUS Platinum Tápegység!
- Apple iPhone XR 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új Dell 5330 Latitude 13.3 FHD IPS Touch i5-1235U 4.4Ghz 16GB 512GB Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI H310M i5 9500 16GB DDR4 120GB SSD 2TB HDD RTX 3050 8GB Zalman T4 Plus AeroCool 550W
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3747, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3963, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

