Új hozzászólás Aktív témák
-
wiggen123
senior tag
válasz
cellpeti
#672
üzenetére
az isalnum a ctype.h ansi c könyvtárban van, ez része minden c implementációnak, szóval nyugodtan használhatod. Itt egy jó referencia: [link]
A feladatodhoz az én verzióm: beolvasni használd a gets() függvényt, az char*-ot ad vissza. menj végig a karaktertömbön amíg össze kell adni őket, vedd ki őket egy 2 hosszú sztringbe, 0. karakter a számjegy 2. a \0, használd az atoi konverziós függvényt hogy számmá alakítsd, így már össze tudod adni őket. A ciklusból kilépve az utolsó számjegyet ugyanígy számmá alakíthatod és ellenőrizheted.
ZH-n érdemes megkérdezni, hogy feltételezheted e, hogy helyesek az input adatok. Tipikusan nem arra kíváncsiak még akkor, hogy ki tudod e szűrni az összes kivételes helyzetet, hanem, hogy az alapokkal tisztába vagy e.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- MacBook Pro 14" 2023 M3 / 8GB / 1TB SSD asztroszürke
- Apple iPhone 13 Pro Max Blue 256GB használt karcmentes 100% akku 6 hónap garancia
- PlayStation 5 FAT DIGITAL + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- 255 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13700HX, RTX 5060 (ELKELT)
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol extra fejhallgatóval garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
