Új hozzászólás Aktív témák
-
proof88
addikt
Üdv!
Tegnap gondoltam, hogy játszok kicsit a tRD-vel (Performance Level). Nos, 400-as FSB alatt voltam, amikor 7-es tRD-vel stabil volt a cucc, egyébként a lap egy P5Q-E. Beraktam 6-osra, a gép eleve úgy indult már el, hogy logoval, hangos ventijáratással, majd bejött automatikusan az EZ Flash program, mert szerinte korrupt a bioszom és ő most szeretné az eredetit visszarakni. Megcsinálta, aztán frissíthettem újra a biost netről a legújabbra... Biztos, ami biztos alapon ezt még egyszer eljátszottam és tényleg a Performance Level állítása okozza ezt, ilyet még nem láttam... Ki is kapcsoltam a gépet, de továbbra is az eredetit akarta visszarakni, újra visszarakattam vele majd megint az újat fel.

Úgyhogy nekem most elment a kedvem ettől, pedig kb ez az egyik legjobb dolog, amit még lehet állítani...
Egyébként tudom, hogy ez nem memória tuning, mert az északi hídtól függ ilyenkor a dolog, de ma megpróbáltam elérni CL3-at 800-on, na ugyanígy jártam... úgyhogy mostantól hanyagolom a túl alacsony értékekkel való játszadozást.
Egyébként hátha valaki járt már így itt, nincs valami megoldás? Mert a P5Q topicban nem kaptam választ.Más: ma sikerült CSX+Metal Coolerrel elérnem az 1252-t 5-5-5-15-ön, 2x1 GB. Mondjuk 2.36V kell neki, de én többet nem adok RAM-nak, mert 2.4V-nál mondják, hogy degradálódik a memória, 2.35V-ot tartom a határ esetnek, de a lapom 2.36V-ot tud adni .35 helyett. Nem mennek rosszul ezek a CSX-ek, 2.2V-on sikerült elérnem 1198-at, de régebbi kittel 2.2V-on 1249 is megy, 5-5-5-15-ön. Mondjuk csak 5x futtattam IBT-t és pár percig Large FFT tesztet, de majd ma éjjelre bent hagyom futni a memtestet, aztán eladóvá válnak ezek a RAM-ok.
Beszereztem 2x2 gigás verziót ebből a metal cooleres CSX-ből, alig várom már, mert csalódtam a 2x2-es OCZ Reaperben és a Mushkin Ascentben. Igaz, a Mushkin Ascentem csupán 2.06V-tal megy 1111-et 5-5-5-15-ön, viszont 2.36V-tal az istenért sem akar jobban menni, vagy én voltam türelmetlen hozzá... mondjuk a hűtése biztos jó, vapor chamberes, de talán gyengébb gyártmányt fogtam ki. A Reaperek sem mennek elég jól, bár azt csak 2.2V-tal néztem, 2.36V-tal még nem. Igazi áttörést mondom, a 2x2-es CSX-től várok.
Milyen szép is lenne huhh, 2x2-vel 1200 5-5-5-15-ön, mondjuk 2.2V-tal.
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- RAM topik
- Építő/felújító topik
- Yettel topik
- Képhibák a GeForce-on? Az NVIDIA szerint egy Windows frissítés okozza
- iPhone topik
- Nehézzé teszi az új Steam eszközök kiadását a memóriapánik
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Xbox Series X|S
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- BONTATLAN Corsair Vengeance 64GB KIT (2x32GB) DDR5 6200MHz CL32 RGB - 10 év gari
- BONTATLAN Corsair Vengeance 32GB KIT (2x16GB) DDR5 7200MHz CL34 - 99 hó gari
- G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) 3000MHz DDR4 kit/ BESZÁMÍTÁS OK!
- SK Hynix 32GB modulok egyben (1x32GB) 4800Mhz - több db elérhető!
- Gigabyte GA-E350N WIN8 (Rev. 1.0) használt alaplap integrált CPU-val
- Apple iPhone 12 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 64GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
- Apple iPhone 14 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12HÓ Garancia / Akku: 85%
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490 - I7-8G I 24GB I 1TBSSD I 14" WQHD I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Acer Aspire A315-56 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



