Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MadMancs

    veterán

    válasz dchard #109794 üzenetére

    Igen elírás :R

    TP Link AC 1200, és Asus RT-AX55 router is képes AC 2,4Ghz-re. Bár nem hivatalosan ezek szerint (Te szavadra adok). De felhasználói szempontból ez szerintem lényegtelen, user csak annyit lát működik, nem azt nézzük hogy kellene működnie. 😅

    Mondjuk Asus esetén lehet csak bug volt, akkor kapcsoltam ki Wifi 6 mikor megvettem 2 éve hogy mit tud AC hálón, TP Link viszont jelen pillanatban is AC módban szórja az áldást (mint extender) 2,4 és 5Ghz en is.

    Ez a 4 a miénk. B jelzésűek TP-Link, B nélküliek Asus.

    Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

  • adika4444

    addikt

    válasz dchard #109794 üzenetére

    Ez most komoly? Az AC-t bebütykölték 2,4Ghz-re? Milyen felhasználói végponti eszköz tudta/tudja ezt a feature-t kihasználni?

    #109801GoodSpeed
    Tűzfalból van n+1 fajta. Nem hazudnak a gyártók, egy alapvető L3-L4 szintű csomagszűrő azért manapság már minden tisztes router-ben van, tekintve, hogy a Linux kernel része. Konfigurálhatósága persze érdekes kérdés. A TP-LINK felületéről a "DDoS Protection" pipát sose felejtem. Mondjuk a mibenlétét szakmailag a mai napig nem sikerült megfejteni, de akkoriban megnyugtatott, hogy nem tudnak leDDoS-olni.
    Legyünk reálisak: Nem is akartak.
    #109805Geth
    Wi-Fi nélkül, 16k-ért vettem az Ubiquiti EdgeRouter ER-X-et, MT7621 mint az ASUS-od, OpenWRT-vel nagy megelégedéssel használom. Mellette routerOS-t is kezelek napi szinten. Ezek valóban forgalomirányítóra való rendszerek, ennek megfelelő képességekkel.
    #109810Gyuri27
    Egyszerű csomagszűrők azok is többnyire. Az igazi nagybetűs tűzfal az az ASA.
    #109811Geth
    Otthon semmivel. Amúgy a routerOs jobban van volt dokumentálva (inkább volt, a 7-esnél ezt is elbaszták). Egyszerűbb a frissítés. Persze a testreszabhatósága is szegényesebb, pl. a saját scriptnyelve.
    Nekem van MT és OWRT, tucat előnyt és hátrányt fel lehetne sorolni egyik-másik javára. Az OpenWRT nyíltabb sokkal, ez vitathatatlan de a RouterOS konzoljának használhatóságát meg sem közelíti.
    #109816Gyuri27
    Az OpenWRT-nél az idejével fizet, de aki szeret ezzel bütykölni, annak a sikerélmény mindent megér. Én is így vagyok vele. A MikroTik olyan környezetben, ahol a support értelmezhető nagyon hasznos, de a DIGI-féle IPv6 szenvedésre semmi értelmeset nem képesek mondani, az IPv6 implementáció a mai napig egy hulladék és még lehetne sorolni a hülyeségeit.
    Az OpenWRT-nél meg a frissítésnél csomó dolog visszaáll, szóval lehet script-elni amit aztán futtatgat az user. Az OWRT egy univerzálisan a hardvereken futó OS, ennek minden előnyével és hátrányával. A ROS-t meg azokra a mobo-kra írták.

    Egy biztos: Újonnan nem vennék RouterOs-t futtató MikroTik-et jelenleg, nem kifejezetten vagyok tőle elájulva otthoni környezetben, csak korlátoz. Vállalati szinten (kezelek ilyen hálózatot) viszont egyértelműen MT, azt egyszer beállítom és nagy anomália kell, hogy megboruljon valami. Meg persze képes rá a frissítés is :DDD viszont otthoni környezetben az ember hajlamosabb ezt-azt megbütykölni, itt az OpenWRT nyitottsága jobb.

    Bocs a hosszú OFF-ért :)

    üdv, adika4444

Új hozzászólás Aktív témák