-
Fototrend

X-E5 tulajdonosok olvassák el: [link] 
⭐️ Fujifilm GFX / X Cashback promóció fut jelenleg.⭐️
Részletekért nyisd le az összefoglalót. 👇
Új hozzászólás Aktív témák
-
kovsol
titán
Ma se marad el a kép.
-
kovsol
titán
LOSSLESS COMPRESSED és a COMPRESSED két külön opció.
[link] -
kovsol
titán
Feldobhatnánk kicsit a topicot.

Kb minden Fujis csoport pörög ezerrel, képeket osztanak meg, film szimulációkról, beállításokról beszélgetnek. Itt meg ez a téma eléggé kihalt. -
kovsol
titán
válasz
hemaka
#42954
üzenetére
Honnan rendeli nem az ország... hanem melyik webshop. Én meg heti szinten rendelek Kínából cuccot kb, és nem fizettem egy deka vámot, se kezelési költséget, mert ELŐRE bele van kalkulálva az árba, és az eladó már elutalja ELŐRE a vámkezelés előtt a pénzt, sőt van akik már a papírokat is előre beadják, mint pl az Aliexpress, és nulla dolgod vele. Godox vakumat is onnan rendeltem, meg sok egyéb dolgot.
Insta360 is Kínából adta fel DHL-el a csomagot, nem kellett egy forintot se fizessek, pedig kb 200e Ft értékben rendeltem, csak a DHL bekért pár infót, mert ugye előre bele volt kalkulálva már checkoutkor.
Ez nem azt jelenti nem kell fizetni, hanem az a kérdés előre benne van-e az árba, vagy nincs. Ha nincs akkor perkálni kell vámkezeléskor.
Szóval egy ilyen kérdésre nincs jó választ. Attól függ... és erre van szakosodott topic is.
-
kovsol
titán
válasz
hemaka
#42952
üzenetére
Ennél összetettebb ez a kérdés.
Honnan rendeli, és milyen áron.
Előszőr is vannak boltok ahol előre be van fizetve az adó. Aliexpressen pl előre befizetik 200/250€ körüli összegig, és amúgy meg nem is a posta hozza hanem futárszolgálat. DPD vagy Express one, és semmi extra költség, automatán vámozzák.
Vannak boltok akiknek meg van EU raktára, akkor megint csak nincs semmi.
És van az a kategória akik előre befizetik, de a vámozáskor kérnek be infókat a vevőtől az itthoni ügyintézéshez. -
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#42945
üzenetére
Pedig vannak egész visszafogott mindenapi használatra szántak is. Nekem is van pár kedvencem. Persze néha napján azért az ember szeret kisérletezni is némi extrémebb dologgal.
-
kovsol
titán
válasz
hemaka
#42933
üzenetére
Ez nem teljesen igaz, mert már más gyártók JPEG képei is elég jól paraméterezhetőek már, vagy akár saját LUT is tölthetsz fel a kamerákra, videós profilokkal is lőhetsz JPEG képeket stb. Csak a Fujinál ez kb már olyan hagyomány. Pl már a Sony is csinálja, hogy új vázak kapnak új jpeg profilokat, és már rengeteg finomhangolás van a régi vázakhoz képest. Szóval Pana, Nikon, Sony (Canon is gondolom, de nem ismerem) is jön fel JPEG fronton, csak nincs köztudatban még a saját felhasználóik közt se.
-
kovsol
titán
"Aztán ha meg az is kevés, akkor irány az MF, még jóval több pénzért megintcsak többet
"
Ezek az új FF masinák annyi mindent tudnak, hogy az MF -re váltás esetén nagyon rétek igény kell, hogy fennálljon amiért megéri tovább menni. Nem mellesleg bizonyos területeken még vissza is lép az ember jellemzően. pl AF, vagy videós képességek.Én egyébként az APSC szenzort teljesen élhetőnek gondolom. Mondom ezt úgy, hogy van FF gépem is. Nem hiszem, hogy legtöbben a szenzor méretet hoznák fel negatívumnak.
-
kovsol
titán
Zár miatt minek aggódni amikor 60-80e Ft volt régebben egy a7iii zár csere. Ha valaki ez miatt nem mer fotózni az minek vesz full frame gépet ahol ez csepp a tengerben. Most már egy nagyobb SD kártya is drágább. Egyébként meg elektronikus zár nagyon sok mindenre jó.
Egyébként nálam nem a zár miatt számot valami strapabírónak. -
kovsol
titán
válasz
p_adam
#42907
üzenetére
"Sony korábbi modelljei se strapabírók"
Tökéletes állapotban adtam el az A7III -t 5 év használat után. Most megnéztem a backup folderemet 334e képet lőttem vele
Az A9-el 167e képnél járok, és egy karcolás nem látni rajta, pedig terepen simán lerakom földre is.
X100VI-vel is lőttem már 23e képet.
-
kovsol
titán
válasz
lugosi
#42879
üzenetére
Én most a karácsonyi fotókat ezzel a vakuval toltam, és elégedett vagyok. Újratöltési ideje is gyors, instant lehet fotózni újra, erőssége meg bőven elég volt ilyen nappaliban készült karácsonyi családi képekhez. Vaku nélkül egekben lett volna az ISO főleg, hogy f4 lőttem, hogy éles is legyen rajta mindenki.
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42870
üzenetére
DIS használsz a videó közben, és extra crop miatt?
In kamera korrekciót azt nem olvassa ki automatán a váz az objektívból? Többen itt panaszkodtak is, hogy a Viltrox korrekciója túl élesített. -
kovsol
titán
Nekem beszart az X-Pro kioldóm, aztán egy IT30Pro mini vakut használtam kioldónak is

Kipróbáltam, most hogy a többi godox vakumat szépen összekötöttem vele. Majd ha levettem róla a kis vakut akkor az a kis körömpiszok X5 rajta ugyan úgy elsüt mindent

Negatívum, hogy az X5 -t nem lehet saját magát tölteni külön. Azt csak úgy tölti, hogy rácsatlakoztatod a vakura.
Az elején a kis lámpa meg használható fix fényként.

Bocsi a vakus offolosdiért
de azért legalább fényképezéssel kapcsolatos. -
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#42852
üzenetére
Asszony szeme már kiégett szerintem annyit villogtattam rá most tesztelgetve
Mágnes meglepően erős. 4db tartja, ami látszik is itt a képen. Eleve majdnem 1cm -t bele süllyed a vakuba az X5 kioldó, igy levenni is csak úgy lehet ha felfelé húzod. Elég erősen meg kell húzni, hogy leváljon. Oldal irányú hatásra nem. Vagy ha már akkora ütést kap akkor szerintem kamera és a vakú sérülését is kockáztatjuk.
A kis talp amit adtak hozzá az is mágnessel csattan a helyére. Elég praktikus amúgy, hogy levettem a kameráról, és teljesen automatán átváltott remote vakú módra. Felraktam a polcra, és oldalról mehet.
Tudom meg lehet oldani külön kioldó, és más vakuval is, de ez teljesen Plug and play módon lehet remote is használni akár egy ad-hoc szituban. Nem is igényel kb semmi szaktudást, azonnal lehet próbálgatni a vakuzást egy kezdőnek is.Majd később még próbálgatom. Van nagy godox vakum is, meg kioldó, meg másik kisebb vakú. Softbox stb. Szerintem majd hasznát tudom venni több vakus setupnál is.
-
kovsol
titán
válasz
vakablak93
#42847
üzenetére
Köszi.
A TC megvan amúgy már egy ideje, most meg eladtam pár dolgot MBP-re, és beváltottam egy WC -re. Jelentősen olcsóbb, volt igy mint az új ára, és tökéletes állapotú terméket kaptam. Mind a kettőt onnan vettem. -
kovsol
titán
Annyira megszerettem a masinát, hogy végül beszereztem hozzá a konvertereket is.
Pár embert a neten láttam ezek a konverterek nagyon triggerelnek
Én egyébként nagyon hasznosnak találtam őket.
Ha úgy alakul, és lesz igazi AF is Fuji gépeken lehet eladom a többi gépemet is egy Fuji gép miatt.
-
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#42843
üzenetére
Komment:
"it seems like you did more testing than the Fuji engineers. What the hell haha"
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42808
üzenetére
Nincs csoda. Blende értéket mindig a témának megfelelően kell kiválasztani.
Vagy ahogy az automata belövi? -
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#42806
üzenetére
Régebben szerkesztgettem igy ahogy mondod, főleg még az elején, de ha mobillal fotózom, hogy gyorsan megörökítsek valamit, és már lusta vagyok szerkeszteni utána.
Fujit se szeretem szerkeszteni, inkább előre kiválasztom a tetsző szín profilt, és nagyon ritka esetben szerkesztem. Fuji appot meg tök szeretem egyébként, mert pillanatok alatt át is lehet küldeni mobilra a képet. Kapcsolódással se kell szívjak, mint a Sony appal. Elindítom, rábökök a kamerára és már listázza is a képeket.Dobok is be akkor egy "mobilos" képet X100-al.


X100VI 23mm f2.0 1/60sec ISO1600 Reggie’s Portra recept. -
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42804
üzenetére
Ha lemeretezve atkuldom a telefonra az x100 rol a képet is sokkal jobb minőség mint a telefonom. Nekem mondjuk egy elég régi iPhone 13 pro van.
Fuji képe tele részlettel, nincs digitálisan elesitve, színek sokkal jobbak. Az égsz kép amit a Fuji produkál már mobil kijelzőn nézve is sokkal jobb. Nagyobb kijelzőn meg aztán főleg. És nincs f1.7 obi rajta
sőt mi durva f4-5.6 is használom a gépet nagyon sokszor. 
-
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#42798
üzenetére
RAW+JPEG lövök mindig, aztán utána törlöm a RAW, ha mégse akarom szerkeszteni.
RAW megmarad full res, JPEG meg annak függvényében méreteződik, hogy mekkora cropot adtam rá.
Max állásban mondjuk 10Mpixel 3888x2592 marad, de igazából ez is több mint használható alacsony ISO képeknél. -
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#42794
üzenetére
X100VI-nél én gyakran használom a "digital telekonverter" funkciót. Azt hittem ilyen van minden Fuji gépben. Vagy itt másra gondolsz?
-
-
kovsol
titán
válasz
vakablak93
#42768
üzenetére
Kb 8e Ft hozzá az a kis x5 talp izé az rendszer függő, maga a vakut nem kell megvenni minden rendszerre külön.
Talán Godox elmegy ebbe az irányba, és akkor tök jó lenne ha elég lenne egy ilyen kis olcsó kiegészítőt megvenni minden rendszerre amit használ az ember. -
kovsol
titán
Kijött szerintem az eddigi legjobb mini flash.
Godox IFlash IT32 TTL Camera Flash with Magnetic Mounting X5A mount része mágnessel pattan rá, és szabadon tudod cserélni, igy elég csak azt megvenni attól függően milyen rendszerekre akarod használni. Pl ha valakinek van Sony Canon Fuji stb kamerája.
Az a kis X5 mount cucc meg önálló vezetéknélküli kioldóként is üzemelhet akár.Feje meg forgatható, ami a legtöbb kicsi flash nagy hiányossága.

-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42735
üzenetére
Nehezen hiszem el, hogy dekák ennyire számitanának. Megiszol egy pohár vizet is több extrát kell cipelj.

-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42717
üzenetére
Eskü nem értem mit tanulsz a tejes automata módtól.
-
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#42679
üzenetére
Nekem az X100 esetében a thumb grip csodát tett vele, de én ráraktam egy small rig gripet is, mert a fogás ég és föld. Az a kis extra súly nekem belefér. Táskában meg alig foglal több helyet, cserében az ergonómia tökéletesen kezemre áll.
X-E5 és X-M5 -re is lehet ilyen megoldásokat kapni. Tudom van aki szerint ez a koncepció szemen köpése
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42590
üzenetére
Aztán ha a következő objektívvel is félre méri a WB -t a kamera AWB-vel, akkor azt az obit is kukázod?
-
kovsol
titán
Ha már annyira téma volt itt mostanában az esti fotózás.
Konkrétan korom sötétben elmentem sétálni egyet a városban:
[link]
F2.8-f4 között 1/15 - 1/30 záridők
ISO az 1250 és 12800 között váltakozik, és még széjjel is van kroppolva, meg strong large grain is van rajta, szóval ettől már lehet páran okádnak annyira zajos.
-
kovsol
titán
Egy Manfrotto Advanced Travel Backpacks táskám van aminek az oldalán van egy függőleges rész ahova be tudom dugni a manfrotto befree állványomat.
Simán vittem ezt már magammal úgy, hogy volt benne kamera, több objektív, kicsi és nagy állvány. Tartalék aksik stb. Most már túl vagyok 50 utazáson, és szinte mindre vittem magammal fotós cuccot.
Egy alkalommal vetették ki a 100-400 obimat, hogy külön tálcára rakjam át a security checknél. -
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42545
üzenetére
Akkor egy mini állványt kell használni. Szuper dolgokat lehet kihozni hosszú záridős képekből.
Saját példám:
Szinte nulla fény, esőben.
Egy mini manfrotto állvány mindig nálam. Itt is a körforgalom szélénél leraktam a földre.

-
kovsol
titán
Szerintem nem ördögtől valóak ezek a pici vakuk se.
Nekem van Godox iT30Pro. Ici pici létére erős, TTL is van stb. Akár távkioldóként is használható.
Jó tudom teljesen más eredményt kapsz, mint vaku nélkül, de van az a szitu amikor nincs mese elő kell venni valamit ami extra fényt ad. -
kovsol
titán
válasz
vakablak93
#42527
üzenetére
Mondjuk egy Viltrox Pro -hoz képest tényleg alsó polcos.
Egyébként még van ennél jóval lejjebb is. -
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42519
üzenetére
Nekem mondjuk X100VI -ra szerelve van. Az másik.
De ha már ennyire szőrszálhasogatás megy itt, akkor a T értéket kellene vizsgálni neked, mert az adja meg valójában mennyi fény is jut a szenzorra.
Na mind1 én eleresztem ezt az egészet, mert ez az esti fotózás mizéria már kezd komikus lenni. Lesajnált cuccozásról meg annyit, hogy nekem előbb volt Viltrox 25mm obim mint neked szerintem.
-
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#42516
üzenetére
Én a 23mm f2 el is nagyon meg vagyok elégedve. Nem hiszem, hogy az f2 annyira limitáló lenne. Abszolút egyetértek veled minden pontban.
-
kovsol
titán
válasz
vakablak93
#42511
üzenetére
Neki lehet az objektív tesztelés a hobbija
Többet próbált ki utóbbi fél évben, mint más egy évtized alatt.
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42487
üzenetére
Nem érné meg akkor venni inkább egy Fujit? Nem tudom az milyen AF-ben. Én biztos nem tartanék két ennyire hasonló objektívet.
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42474
üzenetére
[link] Raktam fel még pár random képet a másik topicba.
Egyébként most már ott tartok, hogy Sony felszerelésemet elkezdem leépíteni a Fuji miatt
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42472
üzenetére
Ez nekem nagyon idegen
Azt se tudom hogy lehetne az X100 -t átrakni ilyen módba, mert ezen nem a PASM tekerő van.
Én igazából az A mód (aperture priority) amit használok 90%-ban. Témának megfelelően blendét belövöm. Auto ISO be van lőve, hogy 1/125 -t tartsa. Ezzel igazából kontrolálom a záridőt félig.
7 saját film sim profilt belőttem amik bejönnek szituációnak megfelelően. Plusz ugye a gyáriak. Aztán általában már azonnal ott van a kép a fejemben, hogy adott szituban melyik állna jól a képnek. Esetleg átpörgetem a film simeket, hogy melyik áll jól neki ha nem vagyok magabiztos.
Filtert is szoktam használni amúgy. 1/4 1/8 Black mist vagy Shimmer Diffusion 1 -
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42470
üzenetére
Automata módban a színeket is a gép találja ki vagy mi? Az nem csak a záridő, blende, ISO triót állítgatja magától?
-
kovsol
titán
Pár őszi kép X100VI -val: [link]
Classic Cuban Neg annyi változtatással, hogy Grain a ki volt kapcsolva, és a WB meg R3 B-5
Más nem tudom mit használ most igy az őszi időszakban
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42433
üzenetére
Maximum annyi lehet, hogy más fajta bevonat miatt WB -t kicsit eltolja más irányba. Ezt simán lehet módosítani egy kis AWB szín eltolással.
Egyébként meg olyan film sim, WB stb beállítást kell használni ami jobban kiemeli az ősz színeit. Nem az objektíven fog múlni. -
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42422
üzenetére
Nincs ilyesmim, de esetleg egy Peak Design Camera Cube jó lehet, vagy ehhez hasonló más termék.
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42397
üzenetére
AF-C beállításaidat ellenőrizted? Sokat lehet azzal faragni a kamera viselkedésén. Boost módot is bekapcsolhatod az is hoz egy kis extrát.
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42287
üzenetére
Számomra nem értelmezhető továbbra se ez a sötétben nem éles egy objektív.
Max te lövöd be szarul a fókuszt nem? Már eleve ez a noname filléres fényerős maszatoktól élességet várni is irreális elvárás
Jobban járnál ha egy darab normális obit vennél az összes helyett. -
kovsol
titán
válasz
hemaka
#42168
üzenetére
Legtöbb filmsimnek amit én használok pont nem áll jól az alul expó, sőt sokszor már +2/3 +1 EV lövöm, és DR400 be van tolva. Ha alulexpoznám akkor out of camera nem tetszene, innentől kezdve meg már nem is látom értelmét a jpegben lövésnek ha szerkesztegetni kell akármilyen módon is. Szerintem eleve hajlamost alul exponálni már 0 állásban is a gép. Ilyen fuji csoportokban is iszonyat sok embernél látom, hogy alulexponált képeket rak ki.
-
kovsol
titán
Az a vicces az egészben, hogy olyan extrém WB és egyéb beállitások vannak némelyik filmsimben, meg kb alap, hogy izlésre szabja az ember ezeket. Senki meg nem mondja milyen objektivvel fotóztad.
Én pl ha grain rakok rá akkor full laposnak érzem az egész képet, más meg meg van veszve ezért. -
kovsol
titán
-
kovsol
titán
Viltrox Air széria már egész szépen kinőte magát, és még érkezik két új darab!

Közben a pro széria is szépen alakul az APSC 27mm 56mm 72mm f1.2 sorral. -
kovsol
titán
válasz
lugosi
#42026
üzenetére
Te milyen appot használsz?
Én XApp, és ott a filter, hogy milyen file formátumot akarok, aztán már a kiválasztásnál csak azok jelennek meg utána. Mi az hogy csak jpeg és raw?
Én nem a kameráról küldöm, hanem a telefonon nyomok rá, hogy Get, és akkor ott válogatom ki miket másoljon át.
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#42012
üzenetére
Mondjuk az ilyen jellegű képeknél amit beraktál pont édes mind1 a szeleken éles-e. Legalábbis én úgy gondolom, hogy a téma legyen éles, itt gondolom a család lenne az, és nem a levél a kép szélén

De ha tájképet készít valaki ott is kell legyen egy téma ami vonzza a tekintetet.Én a méret miatt Normal jpeg minőséget használok a Fine helyett. Azzal is sokat lehet hozni, és érdemben nem látok eltérést.
-
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#41985
üzenetére
Nem feltétlen. Ha megnézel mondjuk egy telekonvertert az is bele megy az objektív seggébe.
Ilyen elven az objektív vége is bele mehetne a vázba.
-
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#41969
üzenetére
Volt az is nekem, optikailag és AF -ben is a viltrox nyer.
Szerintem a Viltrox mellett a Sonyt max az elvakult márkafanatikusok fognak venni. -
kovsol
titán
válasz
vakablak93
#41967
üzenetére
Nekem van Viltrox 50f2. Nem fogsz kapni jobbat ennyi pénzért. Több fotozason túl vagyok vele, és tetszik az eredmény.
-
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#41960
üzenetére
Én 89$ vettem anno még ilyen kickstarter részeként.
Az összes ilyen objektiv közül ez a legjobb egyébként. És az AF is használható.
-
kovsol
titán
válasz
Elektrosokk
#41943
üzenetére
Csak az a helyzet, hogy általában az érdekes képek nem szemmagasságban készülnek, mert az a megszokott mindenki álltal.
Innetől kezdve hogy rakod oda a szemed, hogy nézd?
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#41764
üzenetére
Egyik se titkos, én is internetről inspirálódtam.
Van ez az Fuji X RAW studio program, és azzal próbálgattam különböző recepteket, hogy adott szituban melyik hogy állt volna, és igy utólag is ha kell tudok módosítani, ha nagyon mellé lövök
De arra mindenképp jó volt, hogy kitapasztaltam melyik recept tetszik.Amúgy közben rájöttem, hogy a Bright Kodak módosítását használom, de majdnem hogy ugyan az mint a Summer Crome
Kodak Portra do Sol Clarity és sharpness én 0-n hagyom. +1 expo kompenzációval.
Shimmer Diffusion 1 van a gépen szóval az úgyis lágyít picit.Nostalgic Neg arra nincs linkem azt leirom:
Film Simulation: Nostalgic Neg.
Dynamic Range: DR200
Grain Effect: Off
Color Chrome Effect: Strong
Color Chrome FX Blue: Strong
White Balance: Auto, +2 Red & -3 Blue
Highlight: 0
Shadow: -2
Color: +2
Sharpness: 0
High ISO NR: -4
Clarity: 0
ISO: Auto, up to ISO 6400
Exposure Compensation: 0Az a gond, hogy a legtöbb képen a kislányom vagy egyéb családtagok vannak ami portré, azt nem publikálom. Más téma nem tudom mennyire érdekes.
-
kovsol
titán
válasz
madgie
#41758
üzenetére
Nostalgic Nega némi módosítással nálam is az egyik kedvenc, de most egy summer chrome módositótt verziót szeretek nagyon még a napos időben. Ezzel még a legnagyobb verőfényes időben is értékelhető képek születnek. Valahogy Sonyval ezt sose tudtam normálisan megoldani, vagy tök sokat kellett gyúrmázni a RAW képeket. Itt meg most már megvannak a bevált receptjeim attól függően milyenek a fényviszonyok, vagy milyen hangulatot szeretnék hozni, és alig pár képet szerkesztettem csak utólag még.
-
kovsol
titán
válasz
vakablak93
#41748
üzenetére
Hideg szaladt végig a hátamon a magyor kifejezéseket olvasva.
-
kovsol
titán
Bocsi a tripla posztert.
Én egy godox it30pro vakut vettem. Ha valaki Mini vakut akar ami egyben kioldó is, vagy meglévő kioldóval is el lehet sütni, akkor merem ajánlani. És van szürke is.
-
kovsol
titán
Nyaralásra az X100-t vittem, és megvolt az első amikor valaki odajött, és megkérdezte, hogy csak nem egy Leica gép?
Feleségem meg vágja rá büszkén, hogy nem ez egy Fuji!
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#41732
üzenetére
WB -t el tudodod tolni melegebb irányba, és akkor a Viltrox se lesz olyan kékes.
-
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#41711
üzenetére
TTL se kellene elő villanni, csak ha a vörös szem kompenzáció is be van kapcsolva.
-
kovsol
titán
válasz
turbulencia8
#41678
üzenetére
Egyébként még a 103e Ft ár se lenne bicskanyitogató. Én a fotoplustól vettem a legutóbbi kettő viltroxot, és olcsóbb volt mint kintről. (25f1.7 és 50f2)
Minőségben meg szerintem már eléggé rájönnek pl a Tamron nyakára. -
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#41665
üzenetére
focus breathing miatt még az se mindegy, hogy hol a fókusz

-
kovsol
titán
válasz
Stauffenberg
#41663
üzenetére
Mondjuk a Canon 1,6x a Fuji meg 1,5x crop faktor miatt lényegében ugyan ott vagy a 14 vs 15mm kezdővel.
-
kovsol
titán
Viltrox AF 15mm F1.7 is érkezik.
Akkor most már lesz nekik 15 25 35 56mm f1.7
Új hozzászólás Aktív témák
⭐Cashback promóció.⭐
Részletekért nyisd le az összefoglalót.
A promóció időtartama:
2025. Nov. 13. - 2026. Jan. 14.
- YouTube
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Ultrakönnyű Logitech "G305" egér? Úgy tűnik, igen!
- A legrosszabb CPU-k – az ExtremeTech szerint
- Tesla topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Elektromos cigaretta 🔞
- World of Tanks - MMO
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Alkoholista nevelde
- További aktív témák...
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4077
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15 Gen1 - i7 10850H 16GB DDR4 512GB SSD Quadro T1000 4GB WIN11
- Xiaomi Redmi Note 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

X-E5 tulajdonosok olvassák el: 
Mondjuk most akarok venni egy a7v is.
"








Viszont beszereztem mini vakunak godox it30pro -t, és azt tudom használni kioldóként is szerencsére. 
