Új hozzászólás Aktív témák
-
shina
tag
válasz
Véreshurka
#3558
üzenetére
Mi volt a driver hiba? Virtuális gépben lehet, hogy az emulált chipset vagy hasonló nem része az alap kernel kofignak (pl. VirtualBoxban még mindig alap a PIIX3, de ICH9-az általában jobb választás).
Wiki szerint: "It is a common misconception that genkernel will "automatically" generate a custom kernel configuration. genkernel automates the kernel build process and assembles the initramfs, but does not generate a custom kernel configuration file. If a kernel configuration is not provided, genkernel will use a generic kernel configuration file which will produce a general purpose kernel suitable for daily usage (at the expense of a large modular kernel)."
A genkernel alapvetően automatizálja a kernel, initramfs fordítását és telepítését, de mindenképpen kell hozzá egy induló kernel konfig. Ezt vagy te magad készíted el vagy használhatod azt amit az adott kernel verzió ad neked mint alap.
Ha már van egy működő konfigod, akkor minden további kernel építésnél (pl. új verzió esetén) ezt már újrahasználhatod, pl. így:
genkernel --kernel-config="/etc/kernels/kernel-config-$(uname -r)"
Új hozzászólás Aktív témák
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4243, 100% Akksi
- Keresünk Galaxy S23/S23+/S23 Ultra/S23 FE
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 7800X3D / 32GB DDR5 / RX 9070 / 2TB SSD!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

