Új hozzászólás Aktív témák
-
users
tag
Sziasztok!
Van nekem egy ilyen lapom és 3*1GB ram van benne amik csak alapon semmi beállitás 1333Mhz mennek pedig 1600Mhz és a proci egy Amd Phenom 810-es ami alapóra jele 2600Mhz megy ezt szeretném 3Ghz húzni! Valaki segitene ebben meg azt sem értem hogy a ramok miért nem megy benne 1600Mhz-en!
Valaki valami ötlete? -
Hali!
Nekem egész véletlenül van egy eladó 790XTA-UD4 lapom, szinte új
[http://hardverapro.hu/apro/gigabyte_ga-790xta-ud4_alaplap_elado/hsz_1-50.htm]
Ha érdekel, akkor dobj egy PÜ-t
Tudom, hogy ez a topik nem a hirdetés helye, de gondoltam hátha...
-
válasz
harddeejay #3491 üzenetére
Szia!
Az alaplaphoz kapott CD-ről felraktad a drivereket? Vagy letöltötted a Gigabyte honlapjáról a legújabbakat és felraktad azokat? Lehet, hogy nem ismer fel valamit magától a Win7. Előfordul.
A termékazonosítót szerintem takard ki...
-
harddeejay
csendes tag
Üdv!
GA-MA790FXT-UD5P lapom van és ilyan problémája van a Win7-nek (kép) : http://prohardver.hu/dl/upc/2010-04/29/216472_cwcuomcjgyrhf8c9_hiba.jpg
Valakinek ötlete? Előre is thx.
Üdv! -
-
leviske
veterán
válasz
Zoli-206 #3488 üzenetére
Mondjuk vegyük azt is hozzá, hogy nagyon csúnya lett volna, ha egy durván 3 hónapja megjelent lapot elhanyagolnak.
2011-ben már az "A"-s 7-esek körül sem fognak annyira sürögni, mikor a Zambezi lesz érkezőben. De ezzel semmi gond nincs, csak jelezni akartam, hogy ha évekre tervez az alaplappal, akkor számítson ilyen dolgokra is.
-
leviske
veterán
Kezdjük ott, hogy a Gigabyte már a 790FX - UD5P-re is nyögvenyelősen adta ki az X6-osokat támogató BIOS-t. Bár, ha csak X6 van tervben, vagy esetleg egy Zambezi, akkor tökmind1, hogy melyik lapot veszed, mert talán csak nem meri megjátszani azt a dolgot a giga, hogy ne támogatná a 7-es lapokat.
Emellett szerintem érdemes inkább ASUS-ban gondolkozni, mivel neki elég sok magánakciója van és visszafelé támogatásban is rugalmasabb.
Processzor terén meg érdemes megfontolni a 960T-t, mivel azzal már jó eséllyel nyersz egy X6-ost és talán nem sokkal drágább, mint a 955.
-
khorvat
senior tag
Hi!
Nekem 2 honapja van 790XTA-UD4 lapom AMD 955 BE C3as procival! Elottem szolohoz hasonloan stabil paros pedig en mindig ha jon frisstes bios , driverek teszem fel oket egybol! Elso Gigabyte lapom elotte csak Asusom volt de meg vagyok elegedve vele eddig.
Ha 1 honapon belul vasarolod a 790ben nem csalodsz majd , de a 890 ujabb es en azt 1 honap utan ha mas kitapasztalja elonyeit - hatranyait vennem meg igazabol. Kerdes neked mi a fontosabb ha 890 bevallik akkor az megeri a kis felarat! -
fanti
addikt
Sziasztok!
Egy szakmai tanácsot szeretnék kérni Tőletek!
Intel P45 és Q6600-ról váltanék, de mivel az i5/i7 nem szimpatikus, ezért az AMD irányába lépnék.
Az lenne a kérdésem hogy a véleményetek szerint mit érdemes vennem, mármint milyen lapot?
Két versenyzőm van : Gigabyte GA-890GPA-UD3H és a GA-790XTA-UD4Érdekes hogy a 790-es az olcsóbb egy ezressel. Ez miért van? Mert mégiscsak a derék öreg 790X a jobb..... ?
Nekem alaplapi videokártyára nincsen szükségem, de később fontos lehet a SATA-III és az USB3.Ti melyiket ajánlanátok egy Phenom II 955 alá?
Fontos az időtállóság, mert egy stabil és jól fejleszthető lapot szeretnék venni amiben esetleg jövőre vagy azután egy X6-os proci kerülhetne. Úgyhogy legalább három évig nem akarok ezután lapot cserélni.
Ebben kérném a segítségeteket és a tanácsaitokat!
Köszi előre is!
ui: nekem a 790XTA-UD4 a szimpatikusabb lap, de ti vagytok a szakértők!
-
M@Db0Y
senior tag
Na feltettem a ( elvileg) legújabb biost! Aki eddig F7 vagy F8c biost használta MA790FXT-UD5P lapnál annak nagyon ajánlott! Olyan időzítéseken megy a memória ahol eddig elsem indult a gép csak sípolt! ( stabilitás tesztek folyamatban eddig minden ok!)
F8G bios : http://www.megaupload.com/?d=SM37GKYW
-
M@Db0Y
senior tag
válasz
leviske #3481 üzenetére
Itt már látok F8g verziót is! Mindjárt meglesen ,hogy van-e valami különbség ramkezelés terén
más:
AOD egyik leírásában azt olvastam hogy ha 2 ram modult használunk akkor a procitól legmesszebb lévő slotokba kell tenni úgy jobban lehet húzni !
Ez valami parasztvakítás lehet vagy lehet benne valami? -
Zoli-206
senior tag
válasz
Zoli-206 #3479 üzenetére
Bocsánat, de kicsúsztam a szerkesztési időből.
Aki esetleg nem tudná: a fent említett On/Off Charge funkció az iPad-et tudja tölteni USB porton keresztül, amikor az be van kapcsolva. Ezzel a funkcióval jelenleg tudomásom szerint csak az újabb (333 szériás) Gigabyte alaplapok rendelkeznek a megnövelt (>500mA) USB áramellátás jóvoltából. Eddig csak a jelenleg megjelenés alatt álló 800-as chipkészlet tudta ezt, azonban az említett BIOS frissítést követően a 790-es (333-as) lapok is képesek lesznek rá.
Mivel nekem nincs iPad-em és más valószínűleg nem is változik az új BIOS-al, így valószínűleg kihagyom ezt a mostani update-et
-
Zoli-206
senior tag
GA-790XTA-UD4 laphoz megjelent a legújabb F3G BIOS, így a 6 magos CPU támogatás mellett a GIGABYTE On/Off Charge funkcióval is rendelkezik a továbbiakban a lap.
szerk: Europe szerverről jelenleg még nem megy a letöltés (gondolom még replikálódik, mivel pár perce tehették fel), az America-ról letölti
-
leviske
veterán
Kedves megmaradt UD5P tulajok, mik az eddigi tapasztalatok a F8f BIOS-al? Van értelme elkezdeni csesztetni a memóriabeállításokat?
Előre is kösz a válaszokat!
-
Lui76
őstag
Nemtom volt már !?
04.14 új bios Ma770T UD3P -hez F7
[link]
Esetleg próbálta vki ?
Hétvégén fellövöm sztem... -
Zoli-206
senior tag
Akinek nem ismeri fel az alaplapot vagy szenzort az Everest vagy fake értékeket ad, akkor egyből töltsétek le a legfrisebb Everest Beta-t, 95%-ban sikerrel fogtok járni
-
gumikacsa92
csendes tag
aham ez már felismerte! köszönöm a segítséged
-
Cadal
őstag
válasz
gumikacsa92 #3470 üzenetére
Töltsd le a legújabb Everestet (akár a beta-t is), és az valószínűleg rendesen fel fogja ismerni a gépedben levő alkatrészeket. Amúgy most melyik verzióját használod?
-
gumikacsa92
csendes tag
Sziasztok!
Most vettem 1 új gépet! És ez az alaplapom van: GIGABYTE GA-MA770T-UD3
Azt szeretném mondani hogy a gép szabványos drivereket meg plug and play cuccokat rak fel, az everest pedig fel sem ismeri az alaplapot és igy a hőfokot sem tudom vele megnézni meg semmi infót.Felmentem az alaplap honlapjára driver-ér felraktam de semmi.. ugyanolyan rossz. Müködik attól függetlenül minden de azért ez zavaró hogy nemismeri fel a gép.
Szerintetek mi lehet a probléma és hogy lehetne orvosolni? Válaszotokat előre is köszönöm
-
mpierre
veterán
válasz
Zoli-206 #3465 üzenetére
Nehogy elhidd, hogy 20-21°C-os szobában képes szobahőmérséklet alá hűteni a hyper 212+ a procit. Az adott közeg hőmérséklete alá nem lehet lehűteni, főként, hogy útban van 2 db memória 1425MHz-en, ami azért melegszik.
Fix, hogy rosszul mér. A te értékeidet inkább elhinném, ha ezt mutatnák a fent említett programok az én procimra.
-
mpierre
veterán
válasz
Zoli-206 #3463 üzenetére
Na látod ez egy vicces dolog. Az Everest szerint idle 18-20°C között mozog a proci hőmérséklet. 20-21°C-os szobában...
Terhelve - 3,0GHz-re húzva - képes elérni a 35-38°C-t. A CoreTemp nem tudja kijelezni a magok hőmérsékletét, de legalább ugyanazt az idióta hőmérsékletet közli, mint az Everest. Mindezt egy Athlon II 630-nál tudják produkálni, amit egy CM Hyper 212+ hűt.
Szerk: Az ET6 is ezt közli... Talán, most az F4 bios segít ezen...
-
Zoli-206
senior tag
válasz
mpierre #3460 üzenetére
Nálam az AOD nem indult el amíg nem tettem fel az ET6-ot. Failed to start hibával elszállt indításkor. Ahogy láttam a log-ban: a registry-ben az ET6-hoz írta be az AODDriver.sys elérését és e miatt bukott szét az AOD, most minden rendben van. Az ÚJ ET6-al pedig minden funkció működik végre fagyásmentesen
-
mpierre
veterán
Csak egy érdekesség:
Új ET6 telepítése után az AOD kékre fagyasztja a rendszert. Winbe lépés után az aoddriver.sys miatt elpatkol a gép.
Úgy látszik az AOD és az ET6 nincsenek túl jóban. Az ET6 könyvtára tele volt AOD hiba miatti log fájlokkal. Nem ment a pwm szabályzás...
Rendszer visszaállítással sikerült orvosolni a katyvaszt. Aztán AOD le ET6 újra fel és lőn megy a pwm szabályzás. -
Zoli-206
senior tag
790XTA laphoz kijött az új LAN driver a Gigabyte oldalán
-
Zoli-206
senior tag
Tölthető az új Gigabyte Easy Tune 6, ez már müxik rendesen, nem fagy ki és hasonlók...
, egyébként amíg nem telepítettem addig az AMD Overdrive failed to start hibával elszállt indításkor. (egyébként ez egy registry módosítással is orvosolható)
-
Gerisz
addikt
válasz
harddeejay #3449 üzenetére
Tuti lesz
-
harddeejay
csendes tag
ÜDV!
A Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P alaplapnak, lesz 6 magos támogatású BIOS-a? -
Kroni1
veterán
válasz
elfelejtette #3437 üzenetére
"1600MHz-nél próbáltad a Trfc-t kézzel 160-ra állítani?
Amúgy ez az új bios javíthat a proci kezelésen is? Vagy ha eddig nem akart beindulni a gép 4 maggal, akkor ezzel sem fog? (Herr Z féle előtesztelt B50 tuti 4 magos...)"A trfc nem tom micsoda, azt a biosban kéne tudni állitani? megnézem.
Javithat a procid kezelésén, ki kell probálni, max visszateszed az F2-őt.. A CnQ az javitva van benne elvileg, legalábbis az F2-vel nekem nem ment amikor tuningoltam a CPU-t.
-
Dieseldr
csendes tag
GA-MA790FXT-UD5P -n esetleg valaki mérte már a chipsetek mennyire melegednek rajta hány fokosak mert pár napja vakarózok hogy tegyek e rájuk vizet vagy hagyjam az eredeti heatpipe megoldást
-
Csaba.no1
tag
-
Csaba.no1
tag
válasz
Csaba.no1 #3442 üzenetére
Ez pedig: Type of Memory Supported:unregistered DIMMs up to PC2 8500(DDR2-1066MHz) and PC3 10600 (DDR3-1333MHz). csak annyit jelent, hogy a processzor memória vezérlője 1333-ig támogatja, azt hiszem az összes AMD proci csak azt támogatja. Nekem 955-ös BE-m van, OCZ-s stabilitási gondok miatt döntöttem úgy, hogy kompatibilis memóriát veszek, és beton stabilan megy valamivel 1600Mhz felett.
-
Dieseldr
csendes tag
Sziasztok!
olyan kérdésem lenne hogy GA-MA790FXT-UD5P lapomba egy phenom2 945 procival és ezekkel a ramokkal kingtson KHX1600C9D3K2/4G működne a rendszer szereti a lap? és mennyin mennének a ramok alapból,vagy buherálni kell valamit,mert nem világos az 1600 mhz ram órajel mikor a 945 ben ezt írja az AMD: Type of Memory Supported:unregistered DIMMs up to PC2 8500(DDR2-1066MHz) and PC3 10600 (DDR3-1333MHz).vagy jobban járok ha 1333ast szerzek bele
Köszi a felhomályosítást -
bazsa0007
tag
sziasztok
a ma-770t ud3p fogadja a am2+-osp procikat vagy csak am3? honlapon a cpu list-be csak am3as procik vannak
-
Jason
tag
Nem működik a hot swap a gépemen, kérlek segítsetek!
AHCI módban van, úgy lett rá telepítve a Win7 x64
Már felküzdöttem rá az MS helyett az AMD AHCI drivert is, de így se megy.
Amiket próbáltam msahci, amdahci: 1.2.0.125 és 1.2.0.164. Egyikkel se megy.
Mi lehet a gond?
A lapom egy Gigabyte GA-790FXTA-UD5 -
Kroni1
veterán
megjelent a 770TA-UD3 hoz az F3C béta bios, amivel már támogatja a lap a 6core CPU-kat!
Mem kezelést finomítottak vajon benne? Giga sose ir egyéb infókat a változásokról, vagy ebbe csak a 6magos támogatáson változtattak?
Azért kérdem mert van 2x2GB 1333MHz-es kingmax ramom amik egy H55-ös lapban alapon mentek 1600-on ebben meg csak 1333-on mennek.. -
Creator
tag
Hali!
Használ valaki ezen a lapon RAID0-t? Nekem tökéletesen müködik, de kikapcsoláskor az XP kékre fagy, Ugyan ez a hiba WIN7 altt nemjelentkezik. -
Baga1983
senior tag
Sziasztok! Konfig az adataimnál. Van valakinek ötlete miért nem müködik nálam a dual channel? Próbáltam 1-3 és 2-4 slotban is. Legújabb bios van a lapon.
[link] -
Zoli-206
senior tag
Új Audio driver érhető el 790XTA-UD4 laphoz a Gigabyte weboldalán.
-
Allien
veterán
Tárgytalan, megoldottam egy pendrive-l, a billentyűzetemen keresztül (van usb kivezetése, mintha HUB lenne, bios meg elfogadta így). Már F2 van fent, a beta biost nem raktam fel még, amúgy se fenyeget, hogy 6 magos procit vegyek mostanában.
Most fut a teszt, mert Mushkin ramjaimat még nem nagyon teszteltem, meg a procit se. Ugyebár, a ramjaim Mushkin 996677st, 1333-on elvileg 1,5-1,6V mellett 7-7-7-20-t tudnának (1T). Úgy néz ki, tényleg megy ennyivel (jelenleg 1,6V-n)!Bár, még nagy teszt nem volt igaziból. Most a procit toltam 3600-ra, kell hozzá fesz emelés, sajnos már. A 3. magot még nem nyomtam fel, de mindjárt ez is meglesz, aztán majd lecsekkolom mondjuk a GTA 4-l.
-
Zoli-206
senior tag
Ajánlom ezt a cikket figyelmedbe: [link]
Ilyen Kingston ramokat teszteltek, tuningoltak. Alap kiindulásnak nagyon jó, nézd meg a táblázatot.
A RAM-okhoz én nem piszkáltam, gyári értéken futnak és teljesen stabil. Nem érzem szükségét semmilyen tuningnak. Az, hogy egy teszt 35 ezer pont helyett csak 34,99 ezret-ad az annyira nem érdekel. Stabilitás az elsődleges szempont, ami megvan, ráadásul sehol nem vettem eddig észre, hogy a memória nem lenne megfelelően gyors.
-
Allien
veterán
GA-770TA-UD3 lap BIOS frissitése Win (7) alól megoldható, vagy, csak flopy lemezes megoldás lehetséges?
-
(Doki)
tag
válasz
Zoli-206 #3421 üzenetére
Hello!
Nem tudod, hogy ezek a kingston ramoknak mennyi a max feszültsége amit lehet adni neki?
Felraktam az új biost, de előtte mindent alapra raktam biosban aztán frissítés, utána win alatt 10 percen belül lefagyott a gép 4x is, Cpu nvd controlnak adtam 1.3v ramnak 1.6v értéket amit irtattok és eddig win alatt nem fagyott le játszani is tudtam, de a játék volt hogy lefagyott de a gép nem, lehet kérne még egy kis feszt, mennyit adhatok amitől biztos nem lesz baja? -
kola1234
tag
na ma megkészült a fet hűtőm.
kicsi reszelés és fényezés maradt hátra, de méretpontos.
Mire nem jó a kallódó hűtőbora a fiókban.
Hogyan lehetne kicsit tunngolni a ramjaimat?
kingston hyperx cl9 9-9-9-9-27.1600on. -
Zoli-206
senior tag
Kipróbáltam tuning és c'n'q szempontból az új E1 Bios-t. Nálam teljesen hibátlanul megy..
-
Zoli-206
senior tag
-
Aryan
senior tag
Nem akarja a dolgokat. Az sem tetszik az alaplapomban, hogy ha a legfölső 1x-es pci-e van használva akkor tilt egy-két vezérlőt. Szerintem várok még egy kicsit aztán alaplap csere lesz ebből.
Köszönöm azért a késő esti segítséget
.
-
Zoli-206
senior tag
Nem kell semmilyen driver win7 alá. lementettem a bios-t, ha gyorsan elküldöd privibe a mail címed, akkor elküldöm
szerk: adatlapodon megtaláltam, bocsi, máris megy. Teljesen kitapasztalva még nincs az új bios, későn értem haza. Holnap átnézem alaposabban, ha addig nem boldogulnál.
-
Aryan
senior tag
Nem jött össze
, ha van időd és energiád áttudnád küldeni valamikor a biosodat (ami be van jól lőve
) emailben? Nem ma kezdtem a szakmát, de ez egy ideje kifog rajtam, már volt másik ugyanilyen alaplap és proci is, azzal sem jött össze anno a beta F3C biossal ez a dolog.
Windows 7 alatt már nem kell feltenni cool and quiet amd proci drivert? , anno asszem xp-nél kellett.
-
Aryan
senior tag
válasz
Zoli-206 #3403 üzenetére
Azon van, csak a winyó kikapcsolást és stand-by (monitor és alvó állapot) dolgot lőttem ki. Ilyenkor eltűnik a processzor energiagazdálkodása -> minimális és maximális processzor teljesitmény beállítási lehetőség, ha nincsen hozzá nyúlva a procihoz akkor megy jól.
Maga a windows egy backup példány, de nem hiszem,hogy ez beleszólna a dolgokba.Biosban C1E "enabled"-en van és "Cool And Quiet" -"auto"-n.
Azért idegesítő a dolog mert a proci megy alapfeszen 3800-on, csak nem kell, hogy állandóan fűtsön, mondjuk alapon is elég mindenre.
-
Aryan
senior tag
Feltettem én is az új F3F (E1) biost a Giga 790xta-ud4-re , de a szorzó és fesz csökkentés nem megy még mindig nálam tuningnál. 19x200mhz-en és "normal" cpu fesz beállításon, win 7 x64 alatt nem veszi le se a feszt, se a szorzót hogy ha nincsen terhelve a gép.
Szerintem most már bennem van a hiba
, ma kipróbáltam egy ASROCK 890GX EXTREME 3-at pont ez miatt, természetesen ott sem ment
.
Mit kell belőni a biosban és win 7 alatt, hogy menjen a c'n'q?
Új hozzászólás Aktív témák
- ASRock X570 Phantom Gaming 4 Alaplap
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF Z390-PRO GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- több db DDR4 laptop ramok 2x8Gb (7e) 2x16Gb (18e) és 2x32GB (35e) párban garanciával!
- Eladó saját használatból MSI Z87-G43 GAMING 1150-es foglalatú alaplapom
- SkHynix 16GB (2x8GB) DDR5 5600MHz SODIMM, Laptop RAM
- ÚJ- Lenovo ThinkVision T24i-10 - 24" monitor - Számla, garancia
- BenQ PD-3200-U Monitor - Designer 4K 32"
- Motorola E40 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest