Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz hasman #54723 üzenetére

    Ha nem megfelelő USB-n a 2,5"-os külső merevlemez tápellátása (lehetőleg USB 3.x porthoz legyen csatlakoztatva), akkor is kattoghat.
    A "fura" hang nem lett jobban részletezve, de ha ilyen, azaz búgó hang és nem tud felpörögni a külső házban lévő HDD, akkor lehet letapadt az olvasófej.
    Akár az USB-kábel hibája is okozhat problémát, ezért érdemes az eszközt másik kábellel is kipróbálni.
    Otthon szétszerelni nem nagyon érdemes a WD Elements Portable külső merevlemezt, mivel a benne lévő HDD eleve integrált USB-s és ennek okán nem lehet másik külső házba vagy a PC-be téve SATA-n csatlakoztatva kipróbálni.

    "nincs rajta semmi fontos, csak az életem"... meg kell kérdezzem, bárki tud-e ajánlani céget aki foglalkozik HDD javítással? kb mennyire esélyes hogy menthetetlen? és kb mennyibe kerülhet egy ilyen művelet?

    vs.

    HDD probléma (nem adatmentés)

    Már a topik címéből is elég egyértelmű, hogy nem adatmentéssel foglalkozik, utóbbi az "Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez" topik témája, amit a fórum keresője is kilistáz... Ahol a jelen esetnél nyilván a HDD-n lévő adatok lementése lenne a lényeg és nem maga a HDD szimpla javítása adatmentés nélkül, amely utóbbit amúgy sem szokták, vagy garanciális csere, vagy adatmentés adatmentő cégnél és annak keretében szükség esetén javítás is donor alkatrészekből, vagy kb. a kuka a jellemző lehetőségek.
    Tehát adatmentés lehetősége felől értelemszerűen az adatmentés topikban kellene érdeklődni.

Új hozzászólás Aktív témák