Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    válasz V.Stryker #1695 üzenetére

    Az egyenáramú hegesztésnél így van. Az awi az más, ott nem az elektródát tüzelik el, hanem ívet gyújtanak wolfrámmal és hozaganyagként pálcát olvaszthatnak el.

    Régi trafónál tökmindegy, mert ott váltóáramról van szó. De a kis inverteres hegesztőd ami MMA, az biztos, hogy egyenáramú, és ott erre figyelni kell. Csakúgy mint az inverteres mig/mag gépeknél. Ami nem awi hanem "céó"

    Tehát neked az elektróda fogót a minusz jelre kell tenni, a testet meg plusszra.

    Annyi, hogy nekem az egyik régebbi rezezett céódrótom dobozára az volt írva, vagy minusz vagy váltó. Ja és ez volt az első ilyen hegesztésem, volt egy kis fejvakarás mire rájöttem, hogy mégsem a minuszt kéne a drótra tenni, hanem a testre. Megcseréltem és megnyugodtam, hogy mégiscsak jó gépet vettem.

  • 8th

    addikt

    válasz V.Stryker #1693 üzenetére

    Nagyon leegyszerűsítve a rutilos és rutil-cellulóz keverék bevonatos elektródákat így hegesztjük ahogy írtad, a bázikust viszont fordítva (fordított polaritás). Ott az elektródafogó megy a pozitív és a testcsipesz a negatív pólusra. Ez sem minden esetben igaz mert a bázikus elektróda bevonatának összetevőitől a hegesztendő anyagtól és a hegesztési pozíciótól is függhet a polaritás de nagy általánosságban így van. Segítség, hogy amelyik elektródát fordított polaritással kell hegeszteni annak a dobozán ez mindig fel van tüntetve. Amire nincs írva semmi azt célszerű egyenes polaritással hegeszteni (szebb lesz a varrat de ami fontosabb, hogy kevesebb hegesztési hiba lesz benne) de lehet fordítottal is.

Új hozzászólás Aktív témák