-
Fototrend
Pár mondatban a Lenovo ThinkPad sorozatú laptopjainak a jótállásáról:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tim82
félisten
IDE csatlakozós Thinkpad + microSATA SSD első kísérlet:
Thinkpad T42p + microSATA Toshiba SSD + notebook microSATA-to-IDE átalakító: operációs rendszer (Windows XP, Windows 7) nem hajlandó települni.
USB-s IDE külső ház paneljére kötve az átalakítót + az SSD-t látja másik gép, sőt, akkor is látszik BIOS-szinten, ha beleteszem NTFS-re leformázva a T42p-be. (Btw, mivel nincsen Shapeways-es caddy-m, minden egyes alkalommal fel kell az Ultrabay slot-ig nyitni a notit és úgy beletenni vagy kivenni.)
A telepítő is elindul, Windows XP esetén akkor hal meg, amikor újra kellene indulnia a rendszerpartícióra történő felmásolás után, hogy ténylegesen települjön a Windows.
Windows 7 esetében egyik alkalommal a telepítés 17%-ánál, másik alkalommal 30%-ánál döntött úgy a telepítő, hogy akkor most ő hirtelen nem látja az SSD-t. (Miután leáll, a BIOS sem látja - T42p-ből kivéve, USB-re rádugva másik gép perszel látja, az eddig rámásolt Win 7-es telepítőfájlokat is...) Ilyenkor kaptam hibakódot is, ha jól emlékszem, akkor 0x80007004. (Munkahelyen vagyok, így fejből mondom.)
Próbálkoztam ghostolással is (Acronis True Image segítségével a vinyóról USB-n az SSD-re), miután az Acronis újraindítja a notit és el kellene kezdődnie a partíció(k) klónozásának, se kép se hang (ráadásul ilyenkor az Acronis blokkolja a rendszerpartíciót is, tehát a vinyón lévő eddigi rendszernek is érzékeny búcsút lehet mondani).
Röpke egy teljes napom ment el erre (szombat délután + vasárnap majdnem egész nap). Még mielőtt megkérdezitek, a gépen Linux nem pálya (Win-es alkalmazások miatt, amik kellenek pl. tanuláshoz).
Az SSD HD Sentinel tesztlefuttatás alapján hibátlan, úgyhogy hajlok arra, hogy az óccsó kínai átalakító a szar. Nem mintha lenne nem ócsó kínai átalakító microSATA-to-IDE téren...
Új hozzászólás Aktív témák
- HP ZBook 17 G6 i7-98500H / 64GB RAM / 1TB SSD / RTX 4000
- DELL G15 5515 Gamer Laptop /Ryzen 7- 5800H/16GB 512 SSD/ Nvidia RTX 3060 6GB/120Hz/
- P1 Gen5 27% 16" FHD+ IPS i7-12800H RTX A1000 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Latitude 5420 27% 14" FHD IPS i5-1145G7 16GB 256GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Új garanciás hp victus 16 rtx 4070 i7 13700hx
- Fotó állvány eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 64GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3565, 100% Akkumulátor
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G6 - Ryzen PRO 5 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

