Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Mukorka
#7677
üzenetére
A betöltött fájl feldolgozás utáni állapota érdekes számomra. Erre az állapotra nem biztos, hogy gyakran van szükség. Lehet, csak hetente 1-szer, de lehet, hogy csak havonta... Ráadásul én ezt nem is fogom tudni mert ez már a user hatásköre lesz. Nekem azt kell megoldani, hogy az objektum állapota (ami leképzi a fájlt) a lehető leggyorsabban betöltődjön és utána indulhasson a következő fázis...
Köszi az ötleteket, mindenkinek. Sok kérdést vetett fel az amiket írtatok. Ezekre ki kell derítenem a választ a továbblépéshez.
-
#39560925
törölt tag
válasz
Mukorka
#7241
üzenetére
Intellij Idea tette bele a generálás során. Ezen én is gondolkodtam, de mivel nem fogok hozzájuk nyúlni, egyelőre nem akartam bántani őket.
"MoviesEntity -ben hol a characters mappelése?"
Látod, a hsz-ben, de itt van mégegyszer:
@OneToMany(mappedBy = "movie")
public List<Movies2ActorsEntity> getCharacters() {
return characters;
} -
#39560925
törölt tag
válasz
Mukorka
#7194
üzenetére
Lehet kezdek rájönni. Ignorálni kéne alapból minden kapcsolatot, és kézzel intézni őket.
hmm... de ha @JsonIgnore-t rakok rájuk, akkor sehogy sem tudom majd serializálni őket JSON-ba.
Minden bizonnyal az van amit írsz, de nekem nem világos miért akarja a Jackson bejárni az egész adatbázisomat.
Ha sikerülne neki, alsó hangon 8 gigás lenne a HTTP response bodyja. -
#39560925
törölt tag
válasz
Mukorka
#7188
üzenetére
Köszönöm, akkor nincs mese, ez az üzleti logika része lesz, és kézzel rakom össze. Igen, nyilván a hibernate se egy SQL query-vel oldaná meg, de feltételezem, hogy mivel alacsonyabb szinten van, ezért ha lenne benne ilyen lehetőség, jobban optimalizált megoldás lenne, mint az enyém.
-
Aethelstone
addikt
válasz
Mukorka
#6848
üzenetére
Rosszul érted.
public class FooEntity {
private Set<String> names;
private Set<Integer> values;
}
public class FooBean {
private Set<String> names;
private Set<Integer> values;
private List<Bar> bars;
}Nos, ebben az esetben a FooEntity-ből FooBean lesz, de csak azok a property-k kapnak értékek a Bean-ben, ahol az Entity-ben is van. Nyilván a FooBean bars tagja nem kap semmilyen értéke by default, mivel nincs megfelelő Entity tag. Semmi köze a DAO osztályokhoz.
-
Aethelstone
addikt
-
Aethelstone
addikt
válasz
Mukorka
#6195
üzenetére
Régi. Még a 3.x-es széria

Bár, http://stackoverflow.com/questions/18753245/one-to-many-relationship-gets-duplicate-objects-whithout-using-distinct-why szerint ez a normális.
-
Aethelstone
addikt
válasz
Mukorka
#6195
üzenetére
Nem

Alapvetően ez egy évek óta működő, tesztelt struktúra. Csak a kolléga felvetésére írtam, hogy ez nem egyedülálló eset, máshol is előfordul duplikáció, amit vagy DISTINC-tel vagy Set használatával List helyett lehet kifejelni. Nálunk List van, ahogy látszik, de nem kívánom módosítani, ezért lett DISTINCT.
-
Fooler89
őstag
válasz
Mukorka
#2687
üzenetére
Ráadásul az avatarotok is ugyanaz.

Scanner szavak = new Scanner(new File("kezdoszotar.txt"));
Map<String, String> map = new HashMap<>();
int i=0;
while (szavak.hasNextLine()) {
map.put(szavak.next(), szavak.next());
if (i == 10) {break;}
i += 1;
}
List<String> keys = new ArrayList<>(map.keySet());
String randomKey = keys.get((int) Math.random() * keys.size());
System.out.println(map.get(randomKey));Exception in thread "main" java.lang.IndexOutOfBoundsException: Index: 0, Size: 0
Ja ok megvan, kérdésem ez elfog bírni kb.1800szót? vagy érdemes már adatbázisban tárolni?
-
Fooler89
őstag
válasz
Mukorka
#2684
üzenetére
Szókincs fejlesztő program szeretne lenni, ahol random szavakra kell megadni az magyar megfelelőjét.
List<String> keys = new ArrayList<String>(map.keySet());
itt végül is mit csinálunk?
Azt se értem hogy ez miért mindig ugyanazt a választ adja vissza :SA másik kérdés, hogy 48 ezer szót feltölteni így nem egy perces feladat a gépnek?
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- Peugeot, Citroën topik
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Milyen videókártyát?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Háztartási gépek
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Hobby rádiós topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 9070 16G
- Latitude 5530 15.6" FHD IPS érintő i7-1265U MX550 16GB 512GB NVMe magyar vibill ujjlolv IR kam gar
- Secretlab OMEGA gamer szék - Hibátlan
- Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256GB, Normál, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Patriot Viper Venom 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 - Gari 2035.10.08. -ig -
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
- Apple iPhone 15 Pro Max 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor 90 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Thermalright Phantom Spirit 120 SE
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RX 6900XT 16GB Zalman Z1 PLUS Seasonic 750W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





