-
Fototrend
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Taci
addikt
Szükségem lenne egy függvényre, ami egészen addig nem engedi tovább futni a szkript többi részét, amíg a szükséges változó értéket nem kap (mert utána azzal az értékkel dolgoznék tovább).
(Nem lehet összedrótozni/egybeágyazni őket sehogy, hogy csak akkor fusson a szkript maradék része, ha az érték visszajött az adatbázisból. Sajnos ez nem megoldható.)Ilyesmit kezdtem el összerakni, de nem úgy működik, ahogy szeretném:
function waitForResult(resultToWaitFor, acceptValue){console.log("In waitForResult. resultToWaitFor = " + resultToWaitFor);if (typeof resultToWaitFor !== 'undefined'){setTimeout(function(){waitForResult();console.log("Waiting for result.")if (resultToWaitFor >= acceptValue){return 0;}}, 100);} else {console.log("Megvan az eredmény.");return 0;}}***** Az elképzelés lényege az lenne, hogy 100ms-onként ellenőrzi, hogy kapott-e már értéket a vizsgált változó. Ha nem, ellenőrzi újra (rekurzívan). Ha kapott, kilép, és engedi futni az utána következő részeket. Nem ad vissza értéket. Semmit nem csinál, csak "feltartja" a szkriptet addig, amíg a változó értéket nem kap. (És mindig kap. Jellemzően pár tized mp-en belül, viszont van, hogyha "túlbuzgó" a user, eljuthat ahhoz a részhez a kódhoz, ahol használni kell ezt az értéket, mielőtt még materializálódna a változó. Ezt szeretném orvosolni.)
Ha a jelen formájában használom, hiába érkezik meg az érték, folyamatosan pörög tovább (logban látszódik, hogy Waiting for result-ot dobálja eszement módon utána is).
Pont ennek utánajárva találtam, hogy az első if-ágban is kell egy return - a belső ellenőrzést (és vele az acceptValue-t) ezért hoztam be. De nem segített.
A return 0 azért lett, mert a sima return-nal nem (sem működött), próbáltam hát így is.
----------
Vagy csináljak egy setTimeout-os, while-os ellenőrzést, a végén emelgetve egy számlálót, és megadok egy értéket neki, amit soha nem érhet el? Max ez a backup plan, de jó lenne a későbbiekben is egy ilyen "waitForResult" függvény, jó lenne azt rendbe rakni.Irányt tudnátok mutatni a témában, kérlek?
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Melyik tápegységet vegyem?
- Energiaital topic
- Vírusirtó topic
- Azonnali fotós kérdések órája
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Revolut
- Star Wars rajongók
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI Gaming X RTX 3060Ti 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asrock Phantom Gaming OC RX 7800XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX GTX 1050 Ti 4GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- IsoTek EVO3 Premium 1,5 m tápkábel
- Gamer PC i5-14400F RTX 3050 32GB RAM
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- AKCIÓ! EVGA FTW3 Ultra Gaming RTX 3080 10GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- HP Victus Gaming Laptop RTX 4070 / i7-13700H 16GB DDR5 1TB SSD Garancia
- MacBook Pro 13" M1 16GB RAM/ 1TB SSD 27%-os ÁFÁS - 0429AB
- Részletfizetés.Bontatlan. Gamer szék noblechairs HERO PU Bőr fekete/fekete 24 hónap garancia.
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
