-
Fototrend
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ronin s8
senior tag
Most ittam a Mammut II-ben Has Bean Nicaragua risztrettót a Coffee Espresso-nál. 12 mp alatt jött le, kicsit vékony volt, de kellemes gyümölcsös valamit ittam.
-
ronin s8
senior tag
Szükség lehet még a nyakadra, ne tedd rá!

A Dokk Café személyes tapasztalatom alapján tényleg jó. Az talán csak nem Béla biznisze? Vagy igen...?Nekem se tetszik mindig a finomkodás. Vagy pl. ez a "ristretto - nem a mennyiség számít" Debogy nem! A sok nem jó. Egyébként is a méret (jelen esetben a mennyiség) a lényeg.
Azt a Lipóti Pékséget is megnézném, ahol tudnak kávét főzni!![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ronin s8
senior tag
válasz
tariattila
#18491
üzenetére
Nahát! Ez igazán szép!

-
ronin s8
senior tag
válasz
fragola.6035
#18394
üzenetére
Szerintem sem, főleg annak fényében, hogy ezer Forintért hirdeti. Ez valami lomis taktika lehet, nem...?

-
ronin s8
senior tag
Nem teljesen erre gondoltam VS alatt, hanem egy átlag külföldi kávézó "különleges" választék kiegészítő kávéira, úgy mint JBM, Hawai Cona, Kopi Luwak, stb. Ezekből tartanak bedöglött készletet sok helyen, és pofátlan árazással kínálják őket.
A CM, de az összes újhullámos pörkölő teljesen más filozófiát alkalmaz (ráadásul ők nem is kávézók). -
ronin s8
senior tag
P&Y Choco Madness muzsikált a Giotto-n!

Tiszta tejcsoki!
-
ronin s8
senior tag
válasz
MrCsiT
#18183
üzenetére
Te ezek szerint egy jól kiképzett, megfelelően előkezelt konzumfogyasztó vagy, aki pontosan tudja, hogy manapság a garancia is egy jól körülhatárolt termék, amit beépítenek a vásárolt termék árába. Helyesen látod a témát, tökéletesen érzékeled, hogy enélkül félkarú sebzett óriás csupán az, amit veszel, ezért ragaszkodsz hozzá.

Azt viszont már kevésbé hiszed el, hogy régebben a garancia maga a termék volt, a felhasznált anyagok minősége és a konstrukció jellege biztosította, hogy hosszú ideig működjön valami, és csak a HASZNÁLATBÓL EREDŐ kopást, elhasználódást kelljen pótolni, javítani.
Ugyanígy magadat sem látod kívülről, mint esélytelen hosszútávfutót, amint évről-évre, termékről-termékre mindig ugyanazokat a köröket futod, és a végén mindig veszítesz.
Rámegy egy csomó pénzed, a SZÜKSÉGES FOGYASZTÁSON FELÜL. 
Ezért javaslunk régi, még a Tervezett Elavulás kezdeti fázisában, a T.E. szempontjából hibás használt gépeket, amiken gyakorlatilag már csak igen keveset lehet bukni, és fájó, de Téged is bizonyára túlélő anyaghasználattal rendelkeznek. Kevés műanyagot és lehetőség szerint még kevesebb elektronikát tartalmaznak.

-
ronin s8
senior tag
Csibóban lehet kapni kézi darálót nyócezerér. Szerintem van olyan, mint az a sok sz.r, amit itt összevásárolgattunk...

-
ronin s8
senior tag
válasz
Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
#18111
üzenetére
Vakszűrővel nézd!

-
ronin s8
senior tag
válasz
Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
#18108
üzenetére
Meg tudod nézni. Amelyiken nem pisil,,,

-
ronin s8
senior tag
válasz
-HajTömeg-
#18040
üzenetére
Igen, de mindenen nem szabad gondolkodni!
Ami egyszer jó volt, és jó, azon nem kell változtatni. 
A szarbaxnál viszont egyértelműen egy gyenge minőségről van szó, és amúgy sem rongáljuk magunkat a hippi kultúrából kisarjadt amerókai igénytelenséggel.

Jobs megmondta: a Kicsidepuhával egy baj van: nincs ízlésük. Minden probémájuk ebből fakad.

-
ronin s8
senior tag
Ezt az "almafanatizmust" ne vetítsük már ki mindenre, ha kérhetem.. .
Én nem tartom magam alma fannak, de mégis gondolkodás nélkül olyat veszek/vennék mindenből, korábbi és jelenlegi tapssztalataim alapján.
Ez az "alma választás" viszont még véletlenül sem inspirál arra, hogy beüljek egy Starbucks-ba.Ugyanis a két dolog merőben ellentétes irányú, pusztàn csak a divat köti őket össze.
-
ronin s8
senior tag
válasz
-HajTömeg-
#18015
üzenetére
Részvétem!

-
ronin s8
senior tag
Apu, kezdődik...

-
ronin s8
senior tag
válasz
vendingo
#17809
üzenetére
Hideg tejet?!!

Ezt az egy szokást nem értem, és ki se lehet magyarázni. A hideg tej mosogatólét csinál a kávéból azonnal. Egy olaszt ki lehet kergetni ezzel a világból.
Persze nàlunk kedvenc népi szokás, aminek szimplán csak a tudatlanság, kulturálatlanság, és a Hold másik oldalán lakás az oka. 
Ne vedd sértésnek, nem annak szántam, csak elmondtam a véleményemet.

-
ronin s8
senior tag
Jajmá! Mennyetek ezzel a zigazi kávéval!
Olyan, mintha megint előjönne a kávéFÖZÉS. 
Ezek definíció problémák, és tradíció: kinek mi. Haggyátokmá!

-
ronin s8
senior tag
Blaze, ezt a környezetkímélő dolgot szerintem ne erőltessük! Mindketten tudjuk, hogy hülyeség. Egyrészt a papírhoz is fák halála vezet, másrészt, ahogy írták a kapszulát is újrahasznosítják, de a fő ok, hogy maga a kávé vérkemény vérgáz rabszolgamunkából kerül az asztalunkra.
-
ronin s8
senior tag
válasz
Mr.Csizmás
#17665
üzenetére
Mindegy.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A kurz a ristretto bécsi neve (persze ez náluk hosszabb, mint az espresso
), eképpen egyértelmű, hogy espresso csésze kell neki. A lange, hosszú kávé. Ilyet egy olasz nem iszik.
Ha nagyon muszály, kapucsínós, vagy lattés pohárba jó lesz az.
Egyes cégek (Moak, Illy, stb.) direkt az északi piac miatt tartanak hosszú kávés csészét is... -
ronin s8
senior tag
Nem akarlak elkeseríteni, de a kisujjad ide nem jó.

Szabályos szögegyenes egérfarok lefolyást, amit az E61/HX-ek produkálnak amúgy elég nehéz elérni Gaggiával, de amikor felvastagodik patkányfaroknyira és elkezd táncolni, hát az biztos nem jó. Max megiszod ha friss a kávé, de biztos lehetsz benne, hogy ki lehet belőle jobbat is hozni.
-
ronin s8
senior tag
válasz
fragola.6035
#17239
üzenetére
Na, ez szép volt! Átlépted a saját árnyékodat.

Kapsz egy piros pontot.
-
ronin s8
senior tag
válasz
adriankoooo
#17201
üzenetére
Rövid időn belül két ismerősöm is vett tampert a Kvzzz.hu-ról, és mindketten dícsérik!

-
ronin s8
senior tag
válasz
paljoc
#16995
üzenetére
Riszpekt! Emléxem még az antikváriumos duónkra, ami végül trióvá alakult.

Eszembe jut az a hadászati vicc, mikor a zőrmester odalép a lépcsőn éjszaka zsírozó honvédekhez, és lenéz rájuk: "Szép kis trió maguk ketten, de hogy szopni fognak, az egyszer konkrét!"

Akartam is kérdezni, melyik kávéd bírja legjobban az alacsony hőt?
-
ronin s8
senior tag
válasz
korte73
#16962
üzenetére
7 gramm...??????
Ez zacskóstul van, vagy szűrőstül? ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Tessék normális szűrőt használni 10-12 grammal! Akkor nem kell mikroszkópikusra őrölni, és lesz benne íz is, nem csak keserűség.
A Gaggiák köztudottan szeretik a sok kávét. Ezek nem E61 HX-ek, amik simán elmennek vendéglátós-spórolós adagokkal is...És tegyél bele normális, nem döglött kávét!

-
ronin s8
senior tag
válasz
korte73
#16928
üzenetére
Kicsit még próbálkozz.
Bár elvileg tiszta a géped (elvileg!), én úgy kezdeném, hogy leszed a vízterítő, tömítés kiszed (lehet, hogy csak újat tudsz visszarakni, mert kiszedésnél tönkretetted), kipucol fèmtisztára. Utána citromsavval vízkőtelenít.
Ha ezek után is keserű, akkor a hütőcsapolásokkal kísérletezni, végül kávécsere...
A termosztátot nem bántanám, mert kellhet az a plusz hő. -
ronin s8
senior tag
-
ronin s8
senior tag
-
ronin s8
senior tag
Én is úgy vettem észre, nincs értékelhető különbség pl. a Giotto-val sem, ha WDT-zem.
Nagyobb a szórás nálam a rossz eloszlatás és a helytelen mennyiségválasztás miatt.
Persze kevésszer próbáltam. (Gondolom, Te sem csak a ma reggeli félrenyúlásra alapozod a véleményedet?
Ilyen előfordul bárkivel, még WDT után is.) -
ronin s8
senior tag
válasz
tariattila
#16809
üzenetére

-
ronin s8
senior tag
Nagyjából kéthavonta. Azt a három csavart, ami ott van, éppen csak be kell tekerni, nem szabad meghúzni.
További probléma, hogy ha csak nem vagy Uri Geller, a kartömítést elég nehéz leszedni. Sokadszorra már sérült lesz, nem akarod majd visszatenni. Alatta viszont muszály kitakarítani. Érdemes többet bespájzolni belőle (kb. 200 Ft). -
ronin s8
senior tag
válasz
Galahed
#16696
üzenetére
Ez a 15 baros dolog kicsit más miatt van. Bocs, nem tudom, milyen mélységekig böngészted az internetet, de a lényeg valszeg kimaradt.
Válasszuk szét a dolgokat, különben nem lesz érthető. Az espresso a megfelelő gépparkkal (nem automata, nem kapszulás, nem podos, nem ez, nem az) 9-11 baron készül. Ezt az olaszok kísérletezték ki egy francia gép szétbuherálásával indítva (Loysel) a csatát, mígnem kb. 70 év után 1961-ben egységesítették a technikai deffiníciót. Az espresso szokásos gépein ez a nyomás biztosítja a kívánt kioldódást, ízt. Se a kisebb, se a nagyobb nem jó.
Ehhez képest ma sok eszpresszó-szerű megoldás van, ahol akár 15 bar is kellhet, pl. a podos gépeknél, de elég nagy a szórás.
Az espresso gépekben is amúgy 15-16 baros pumpák vannak, amiket OPV-vel határolnak le 9-11 barra.Na most viszont Neked egy Illy kapszulás gép kell.

-
ronin s8
senior tag
Na, ez jó hír (mármint az, hogy nem moderátor), gondolom, másnak is szúrta a szemét az a szemét!

Hogy én milyen rosszindulatú vagyok!
Lehet, hogy magától mondott le...?
De akkor nekem miért nem küldött bocsánatkérő levelet?
Ha már kivették a kezéből a pánikgombot, lehet, hogy visszanézek oda is... 
-
ronin s8
senior tag
válasz
fragola.6035
#16640
üzenetére
Hát ízlésed az van...

(Ez direkt beszólás volt, lehet moderálni!)
-
ronin s8
senior tag
válasz
fragola.6035
#16629
üzenetére
Nem túl szimpatikus embeeeeeeeer...? Hányszor beszéltél vele amúgy, hogy így leírod?

Ezt még Rólad sem állítamám látatlanban, pedig igazán nem a szívem csücske a fogalmazókeszséged!

-
ronin s8
senior tag
Bakker, magyarázza már el nekem valaki, mi folyik itt!

Mér kellett rászàlni Kávékalmárra...?
Majd ha valamelyikőtök csinál olyasmit, mint az a videó, akkor lehet pampogni!
Blaze, vazze, Te is azonnal mektaláltad a süket foltot a padlón! Pedig a béna képeidért nem is szóltunk be (annyit)! ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A moderációhoz meg annyit, hogy nem először köt belém, kóstolgat valaki (akit most nem akarok megnevezni
), de valahogy mindig egy kalap alá vesznek vele, pedig azt rühellem! Hol olvastátok, hogy valaha belekötöttem volna valakibe vagy szánt szándékkal kóstolgatom (kellő önirónia nélkül, és persze bután, a legelemibb udvariassági szabályok mellőzésével, mint egy autista)? És Parcit hogy-hogy nem moderálják ki, mikor a témához ő is hozzászól...?

Szóval nem értem soxor ezeket. A bajuszkapcsolóról egy süket óvodás automata zombi moderátor miatt jöttem el, aki a társasághoz tartozott, ennek ellenére szórogatta az ütéseket a tagoknak. Ez nekem nem fér bele egy ilyen klub-szerű csevelybe. Az én felfogásom szerint itt egyenrangú játszótársak fociznak, nem állíthat ki senki senkit. A másik fórumon ez megtörtént. Nem szeretném, ha ez is abba az irányba menne...

-
ronin s8
senior tag
válasz
Kávé Kálmán
#16557
üzenetére
Jó lett a videó, grat!

-
ronin s8
senior tag
válasz
Peti...(16v)
#16510
üzenetére
És hol vannak a csészék?

-
ronin s8
senior tag
válasz
lagoon79
#16482
üzenetére
Nem akarlak elkeseríteni, de ezek az olcsó (?) kézi őrlők, vagy akár a belépő szintű asztali vinnyogók nem többek, mint ipari hulladékok.
Szándékosan silányra alultervezett vackok.
Csak az ipari őrlôk jók. 
Persze nekem is van Hario Mini Mill-em. Dobozban, nejlonban. Ez a második példány, mert azt elsőt anyám eltörte és kidobta. Azt hitte szemét.
Ezt a mostanit helyette kaptam, de még ki se csomagoltam (egy éve). 
-
ronin s8
senior tag
A legtöbbet én fejlődtem!
Korábban: "Tudnak ezek az olaszok!"
Most: "Tudnak ezek az olaszok!"
-
ronin s8
senior tag
válasz
Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
#16324
üzenetére
Oké, aszittem, Te is csak kötözködni akarsz.

-
ronin s8
senior tag
válasz
Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
#16316
üzenetére
Szerintem nagyon félreértetted ezt.
Szó sincs erről (mint ahogy nem is ezt írtam). 
-
ronin s8
senior tag
válasz
fragola.6035
#16308
üzenetére
Na hát ezért nem teszem fokozatmentessé.

-
ronin s8
senior tag
válasz
fragola.6035
#16302
üzenetére
És ha kiveszem belőle a tüskét?
Na majd holnap megnèzem.
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Mesterséges intelligencia topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Okos Otthon / Smart Home
- E-roller topik
- Tőzsde és gazdaság
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)
- Bittorrent topik
- További aktív témák...
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AS USB-C Dock Gen2 (akár 3x4K felbontás)
- REFURBISHED - DELL Universal Dock D6000 (452-BCYH) (DisplayLink)
- Iphone 15 Mobiltelefon 128Gb 100% akkumulátorral
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro Max 128GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4160
- BESZÁMÍTÁS! Asrock 970 Pro3 970 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




De jó, hogy Neked sikerült!

Rámegy egy csomó pénzed, a SZÜKSÉGES FOGYASZTÁSON FELÜL. 




), eképpen egyértelmű, hogy espresso csésze kell neki. A lange, hosszú kávé. Ilyet egy olasz nem iszik.



