-
Fototrend
Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hyder11
csendes tag
válasz
vendingo
#60740
üzenetére
Áh, olyan sűrű az állomány hogy a kisebb 8g-os wobbleremet végig tudom pattogtatni a tetején úgy hogy nem ér vizet. Én is a békára gondoltam, nem tudom mennyire éri meg egyáltalán próbálkozni. Igazából éves jegyem van szal megpróbálom de őszintén sok reményt nem látok. Mivel nincs kivétel a csatornából, még a szűk, hidak utáni 2m-en is fel van nőve a gyökerező hínár. Tragikus.
-
Hyder11
csendes tag
Sziasztok! Nyugati-főcsatorna Folyás-Újszentmargirta szakaszán járt mostanában valaki? Ha igen, hogy tudtok rablózni a 3méteres békatutaj/egyéb hínár között? Inkább felejtős vagy vannak rá trükkök?
-
Hyder11
csendes tag
válasz
jansky1
#56295
üzenetére
Én Gyulán ittam, de sajnos nem volt egy nagy élmény. Elég válogatós vagyok a pálinka terén, elismerem, de az rettenetes élmény volt. Volt ott pár szlovák koma (találtuk őket a szallason és össze haverkodtunk), ők se tudták hova tenni, pedig az ő palinkajuk is szar volt. Miután ezt tudtukra adtam, kérdezték hogy milyen a jó? Megkostoltattam velük apósom barackját. Nem jutottak szóhoz
-
Hyder11
csendes tag
válasz
@mriya@
#56262
üzenetére
Nyilván meg kell lennie a minimum méretnek nálunk is, nem viszek haza bébiharit, de a nagyobbakat sem bántom.
Saen: ja, így már értem. Hát egy próbát mindenképp megér, megpróbálom majd. Ahoz szereznem kell egy nagyobb úszót ..

Egyébként élő halat hogy szoktatok felkínálni? Főleg közepes méretű csatornára. A sodrása: 5-7 másodperc alatt tett meg az úszóm 1 métert. -
Hyder11
csendes tag
Na ja. Legközelebb valszeg a kishal lesz a csali ha továbbra se lehet import nadályt kapni. Viszont ahhoz meg sosem csináltam még szereléket.
Érdekes, csak miután beallt a sötét, utána kezdtek kapni a törpék, előtte nem is csipegették. Nem így ismertem eddig a torpeket.
Nem vagyok törpe parti hús ügyben. Jobb szeretem a tepsi méretű szürkét. Nyilván a 20+osakat én sem viszem haza.
Ui, azért nem válaszként írtam, mert így egyszerűbb mindenkinek válaszolni aki írt ezzel kapcsolatban.
-
Hyder11
csendes tag
Na a fél öklömnyi trágya giliszta eredmenye: 2 törpe harcsa....

Klasszikus, csúszó úszó világító patronnal-ólom- horog. Semmi extra. Sok harit fogtam már így. Bedobom folyás Iránnyal szembe, és hagyom hogy ússzon míg látom. Fenék közelben van az ereszték. Mikor nadaly csokrot használtam akkor semmi probléma nem volt a törpékkel.
Most meg edarálták a horogrol a gilisztát. Sajnos a horgaszboltban semmilyen elő csali nem volt.. Mert külföldről hozták és megállt a szállítás. Szóval tippek, hogyan kell harcsázni kvázi elő csali nélkül?
-
Hyder11
csendes tag
Hali. Kimennék ma este harcsázni a Nyugatira. Sajnos elfogyott az egy ágú harcsás horgom. A csali trágyagiliszta lesz, semmi mást nem tudok beszerezni. A kérdés. Nagyobb méretű hármas horog (VMC vastaghúsú), vagy nagyobb süllős horog lesz a nyerőbb (szintén VMC, közepesen vastag, hajlítható ha erős a kezed) ?
-
Hyder11
csendes tag
válasz
@mriya@
#56122
üzenetére
nem szeretnék 15-nél többet kiadni erre a hobbira most. Ha nem is érdemes vele foglalkozni ennyiből, akkor inkább várok vele míg vége ennek a helyzetnek. Van elég tartalékom hogy átvészeljek 1 év kvázi munkanélküliséget, de költekezni sem akarok. Gondolom érthető
Mindenki pénzből él
-
Hyder11
csendes tag
válasz
csababarca
#56119
üzenetére
Vannak bajok
Fogási naplóba azt írjuk be amit hazaviszünk. Hogy regisztrálva legyen, mennyi hal lett kivéve a vízterületről. -
Hyder11
csendes tag
Apropó pergetés. Mivel a nyugatin 3 hete szart se fogok, gondoltam rápróbálok a pergetésre. Lövésem sincs a témával kapcsolatban. Esetleg írnátok nekem hasznos tippeket hogy mit hogyan kellene csinálnom illetve milyen kezdő felszerelést válasszak?
Gondolom unjátok már ezeket a jellegű kezdőként mit vegyek mit javasoltok típusú kérdéseket, szóval előre bocsi
-
Hyder11
csendes tag
válasz
BogyóBP
#55531
üzenetére
Etetőanyag? Kosár mérete? Horog mérete? Etettetek vagy kereső horgászat volt? Milyen messzire dobálták ők és milyen messzire te? Csalituske vagy hajszaleloke? Dobás helye? Jól volt Meg töltve a kosár? Előke anyaga és hossza? Frissítés gyakorisága?
Aprosagok persze, de mind befolyásoló tényezők.. Minden ugyan az? -
Hyder11
csendes tag
Olyan nagyra még nem engedtem az előkét, mert úgy voltam vele az már nagyon messze lenne a kosártól. Apropó, próbáltam feeder, 3 bordás, és method kosarat is. És nem próbáltam még hagyományos csalikat a kukoricát kívül.
A víznek elég erős sodrása van. Miután bedobtam, meg 4-5 métert odébb viszi a kosarat a víz mire leér.
Nem, voltam már délelőtt, délután, kora reggel, este is. -
Hyder11
csendes tag
Sziasztok!
Már kb 2. hete, hogy minden nap délután a nyugatin ülök. Home office, van időm. Vettem egy éves jegyet, újszentmargita és folyás között szoktam ülni, ahol szélesebb a csatorna (30m). Na 2 hét alatt sikerült fogni 1db 2kg-os pontyot. Valami nem stimmel, jókat hallottam erről a vízről. Próbáltam olcsóbb és prémium etetőanyaggal, lebegő, süllyedő, balanced csalikkal, kicsivel naggyal, rövid előkétől a 40cm-es előkéig, mindent.
Ötletek? Mit csinálok rosszul? Kicsit le vagyok törve emiatt, elég sok pénz benne van már. Párszor beszakadtam, elegem van..
-
Hyder11
csendes tag
Sziasztok! Valaki esetleg tud küldeni egy idei szabályzatot a Nyugati főcsatornára?
-
Hyder11
csendes tag
válasz
vihartigris
#54864
üzenetére
Na és milyen?
-
Hyder11
csendes tag
Halihó! Debrecen környékén ki hova jár természetes vízre horgászni? :) kicsit meguntam így 15 év után a lavórokat.
-
Hyder11
csendes tag
Pénteken jön egy hidegfront. Érdemes olyankor pecázni? Vagy halasszam a dolgot?
-
Hyder11
csendes tag
válasz
hermanyi
#43592
üzenetére
Vagy csónakból horgászik valaki vagy partról.
Egyébként ha horgászni megyek akkor kifogom az adagot amit a fagyómba szánok, utána kezdek bojlizni hogy nagyobbacskák is legyenek, élményből
És az etetőhajóról is megvan a véleményem.joe979: Nekem a siralmas és a taigetosz pozitív kifejezések jutottak először eszembe, de ha más aspektusból nézzük valóban szórakoztatóan idióta.
-
Hyder11
csendes tag
Spiccbottal hogyan lehet halat fárasztani? :/
-
Hyder11
csendes tag
-
Hyder11
csendes tag
válasz
hermanyi
#43530
üzenetére
Hát pedig nekem az van rajta
Kúpos és óriási. Csak még nem voltam olyan helyen ahol ki tudnám próbálni
pénteken megyek egy kis tóra, 85m keresztbe, meglátjuk átdobom- e. Azért vettem mert elég gerincesnek tűnik hogy lehessen nyúzni de nem is 420-as állat bot. És csak 70-80m? :/
Az miért baj hogy kevés gyűrű van rajta? -
Hyder11
csendes tag
Egyébként egy ilyen bottal[link]
Milyen messzire lehet eldobni? (átlagos képességekkel, távdobó orsóval) -
Hyder11
csendes tag
By Döme cuccok nem vackok, csak kicsit túlárazottak. Ugyanannyiért van jobb.
-
Hyder11
csendes tag
Csak akkor használok csalitüskét, ha 20mm -es bojli alá kell menni mert finnyásak a halak.
Ilyenkor van előre bekészítve 20cm -es zsinórra felkötött csalitüske, amire csak a horgot kell felrakni, és kész. Én ezt a megoldást preferálom mert ezeket a szilikonos dolgokat mindíg elhagyom, és úgy gondolom hogy fölösleges bonyolítani vele a szereléket. Szerintem sokkal letisztultabb ez a megoldás.
Nyilván ízlések és pofonok

-
Hyder11
csendes tag
válasz
Szeszkazán
#43480
üzenetére
Szerencsére Ohaton még nincsennek ilyenek

-
-
Hyder11
csendes tag
válasz
Szeszkazán
#43476
üzenetére
Mire gondolsz?
-
Hyder11
csendes tag
Valaki elmagyarázná mi a finomszerelékes "method" horgászat lényege? Nem bírok rájönni. Minden nagy halamat 45-50grammos 3bordájú kosárral, nagy, vastag horoggal, 0.40es fonott dobóelőkével, 0.16os fonott horogelőkével fogtam.
Akárhányszor felrakom az ultrafinom method kosarat, fluorocarbon előke, kisebb horog, nem tudok akkora halakat fogni, max a kapások sűrűsége fog nőni.
Ha koncentráltan egy helyre etetek, mindíg jön 1-2 kapitális hal, legyen szó bányatóról, Tisza holtágról. (a mű tavakról ne is beszéljek).
A methodnak akkor látom értelmét ha haza akarok vinni 45kg halat a fagyasztómba hogy legyen karácsonyra.
NO OFFENSE! -
Hyder11
csendes tag
válasz
sityupityu
#43468
üzenetére
Gondolom nem élvezik annyira, mert fele akkorára se nőnek mint folyami társaik.
-
Hyder11
csendes tag
Pénteken megyek a Kócosra (debrecen mellett). Hallottam vannak benne tokok is. Milyen etetőanyagot/csalit használjak ha szeretnék fogni egyet?
-
Hyder11
csendes tag
Én most a Kócos tó és Ohat 3 között vacillálok, hova menjek hétfőn. Kócoson biztos a kapás mind a két botomon, ohaton meg 70m -t meg kell dobni (a part szakadásáig) hogy ponty is jöjjön. Viszont ha jön az általában nem kicsi.
-
Hyder11
csendes tag
válasz
hermanyi
#43361
üzenetére
Hogy lehet külföldről rendelni ilyeneket? Vagy ha kinnt járok akkor hozzak?

Hozzászólva: én mindent amit tudok DG-ék videóiból tanultam, kötéseket, stb. Nem feederezek, inkább a heavy szerelékek híve vagyok, de az ő videóikból jutottam el arra a szintre hogy gond nélkül csinálom a szerelékeim. Sajnos az utóbbi időben egyre nehezebb leválasztani a sallangos (egyébként rettentően feltűnő) reklámot a használható dolgoról.. Pedig kéne egy olyan YT csatorna ahol valóban horgászatról beszélnek, és tudsz tanulni is, nem csak olyan ahol azzal tömik a fejed hogy mit vegyél...
-
Hyder11
csendes tag
Horgászok, mit gondoltok a CC-MOORE termékekről?
Eddig mindíg haldorádó termékeket használtam, nem tudom miért. Tök jól működnek amúgy, ismerem a palettát, tudom hogy mikor mit kell magammal vinnem. most gondoltam kipróbálok valami mást is. Mit gondoltok az ilyen irreálisan drága termékekről? -
Hyder11
csendes tag
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van egy eurostar bojlis botom. A tagjai mintha nem illeszkednének. Ez baj?
https://www.xfish.hu/eurostar-monster-traverse-39m-35-lbs-bo.. - erről a botról van szó. Az illesztéseket nem tudom teljesen összetolni, 2-2.5 cm marad a két tag közt. Így nem merek nagyot dobni. Ez természetes, vagy le kell vágni belőle vagy mi ez szerintetek?
Új hozzászólás Aktív témák
- One mobilszolgáltatások
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Google Pixel 10a – évismétlés
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Házimozi haladó szinten
- Kuponkunyeráló
- Jövedelem
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- BestBuy ruhás topik
- További aktív témák...
- Eladó Spirit Of Gamer Headquarter 300 gamer asztal
- Új autó elsősegély doboz 2030 augusztusig jó
- Hankook Winter I cept evo téli 205/55 R16 91 H TL / Gyári acélfelni gumival 16x6,5 Salgótarjánban
- Nespresso Delonghi tejhabosítós kávéfőző - Bontatlan, 2 év garancia - Eredeti ára 125e!
- iKEA Trotten állítható magasságú asztal 120x70
- 226 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
- iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4328, 100% AKKSI
- Beszámítás! Asus TUF VG249Q 24 144Hz FHD IPS 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Átvertem magam ezek szerint
