Új hozzászólás Aktív témák

  • travis84

    csendes tag

    Sziasztok! Adott egy LG 32LB650V televízió. Bekapcsolás után az LG logó ráfagy. Elvittem szervizbe (persze kb 3 hónappal már lejárt a 2év gari), ott mondták ez alaplap hiba, csere kb. 60 ezer Forint (tv se ér annyit már). Nos így ebayről berendeltem egy másik alaplapot (~15 ezer Ft, ennyit még megér gondoltam), igaz 42LB650V-ből szedték ki, de az eladó mondta ha a típusszám megegyezik (az megegyezett), akkor tuti jó lesz. Nos beszerelés problémamentes, indításnál viszont ez a kép fogadott:

    Láthatóan működik a tévé, és a menü, műsor is megy rajta. De olyan sávosan tükrözve lenne, és teljesen csíkos, semmi nem látható igazából, csak részletekből következtetek mi megy épp.

    Írtam az eladónak, aki továbbra is állította, hogy az alaplappal semmi gond, mindet leellenőrzik. Másra hárította a hibát, biztos a TCon hibás. De ha a régi alaplapot rakom be, akkor nincs csíkozás, szép a kép, igaz az LG logonál lefagy:

    A két alaplap:

    Olvastam még alaplap sütőben való felhevítéséről is, de efelől szkeptikus vagyok, és másik írták 1-2 hónap múlva ismét ráfagyott a Logo a képernyőre, és nem ment tovább. Nos havonta alaplapot sütögetni sem szeretnék. Jelen állásban pedig úgy néz ki, kuka az egész tévé. Esetleg valami ötlete van valakinek ? Érdemes ezzel még foglalkozni ?

Új hozzászólás Aktív témák