-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lathronos
őstag
válasz
MasterMark #34498 üzenetére
Meg még ezen kívül pár apróság hozzájuk lett adva: skype+magyar fordítás, Google Chrome, Teamviewer, ndiswrapper+broadcom wi-fi driverek, conky manager 80 témával, pár ikontéma, laptop-mode a laptop üzemidejének növeléséhez, ubuntu tweak, teljes MTP csomag az androidos telefonok kompatibilitásának biztosításához, WINE 1.7, gnash, TV time(tv tuner vezérlő), gufw tűzfal, COMODO antivirus valósidejű védelemmel magyar nyelven, Firefox+Chrome kiegészítve adblock-kal, video letöltővel, skinnel, a cinnamon esetében adtam hozzá pár hasznos kisalkalmazást és témát meg néhány háttérképet, stb. Egyszóval semmi extra, csupán mindent belepakoltam, amire egy átlag felhasználónak szüksége lehet pluszban.
-
Horvi
őstag
A linux mint oldalán találtam egy olyan isot amiben benne vannak a kodekek meg olyat amiben nincs. Ezekből melyiket érdemes leszedni?
-
Horvi
őstag
válasz
woodworm #34485 üzenetére
Alapvetően ezért kérdeztem én is rá a 64-bit kontra 32-bit dologra. Igaz, hogy bővítve lett a ram 2 gigára de akkor is.
(#34486) lev258
Nha igen csak mire eladom nekik, hogy itt van ez tessék használni. Mert mindig azzal jönnek, hogy mire megszokják a gépen, hogy mi merre hány méter addigra megint változatok -
válasz
Lathronos #34474 üzenetére
Hát Cinnamon az nem éppen vmi lájtos, egy egymagos gépen simán jó nagyokat laggol, főleg gyengébb vgaval, ha már Mint akkor inkább Mate, Xfce vagy Lxde (ebben a sorrendben csökken az erőforrásigényük) gyengébb gépre, a másik gépen meg bármi elfut.
Naközben szerkesztetted, úgyhogy akkor off
-
Lathronos
őstag
Szia!
Hát Intel GMA és Atom kombótól sokra tényleg nem futja(viszont debian vonalon jól támogatott), de talán érdemes megpróbálkozni egy Linux Mint 17 LXDE-vel. Ez stabilabb a Lubuntu-nál. 10 mp után automatikusan bejelentkezik.
-
Horvi
őstag
Hali,
Tudnátok ajánlani nekem egy olyan disztrót ami viszonylag értelmesen elfut egy MSI Wind U135-s gépen. Átlag felhasználásra kellene öcsémnek, úgyhogy valami olyasmi kellene amire nem túl bonyolult átszokni windowsról.
Egy másik disztró is kellene amit a szülők használnának, tudásszintben ott vannak ahol tesóm. Nekik is csak átlagfelhasználásra kellene viszont az erre használt gép nem korlátozó tényező mint a Wind esetén. Az adatlapomon szereplő gépről lenne szó.
Ha tudnátok pár disztrót ajánlani meg mondani róla pár szót pro és kontra azt megköszönném.
Üdv,
Horvi
-
válasz
bunygyi #34471 üzenetére
Ubunutu alapú disztróknál van egy olyan menüpont, hogy driver manager / további driverek/illesztőprogramok telepítése/hozzáadása, onnan fel tudod tenni a zárt amd drivert, ill hardveres videógyorsításhoz egyéb csomagkora, beállításokra is szükséged lesz, synapticból azokat is le tudod kapni (a konkrét csomagnév disztrótól függően kicsit más lehet, de ha kulcsszakvara (pl mesa-vdpau, xvba, libvdpau stb) keresel akkor meglesznek és a leírásából is egyértelműen kiderül micsoda).
-
Lathronos
őstag
válasz
MasterMark #34465 üzenetére
Linux Mint 17 remasterekről. LXDE 32bit és Cinnamon 64 bites változatokban, melyek a Linux Mint fórumon lesznek holnap este 20:00-tól elérhetőek.
-
OddMan
őstag
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy az smbd daemon (process) hozzá legyen rendelve a 2. CPU maghoz?
Azt szeretném, ha mindig a második CPU magon futna. -
agy73p
senior tag
SuSe Gnome mellé felettem a KDE-t. De nem tudom elindítani. Tudnátok segíteni?
-
válasz
balint355 #34456 üzenetére
Pedig az Nw Cerka nagyon-nagyon gyenge, egy erősebb Tu P3-as is körbe röhögi, ebben a szériában volt messze a legnagyobb különbség a Celeronok és a Pentiumok között, szóval ha szánsz rá 800 vagy 500 ft-ot pl azzal tényleg érzékelhetően jobb lesz, ahogy 512mb ram is karcsú tud lenni a mai böngészők mellett, bár ha csak néhány ablak nyitva az még elég lehet, de egy 500-ast szintén megér a duplázás, persze egy komplett használt gép jobb lenne, de az nem 1 ezer, hanem legalább 10-15 ezer körül van egy épkézlábúbb (C2Duo+ egyszerűbb lap (esetleg vmi alap vga ha nincs a lapon integrált), 2 gb ddr2, vmi satás vinyó, a többi meg maradhat ha olyan (ház/táp, optika, bill/egér)), azzal már nem kéne szenvedni, bármilyen disztrót elvisz nagyjából.
-
balint355
aktív tag
Az a baj, hogy nem igazán akarnak rá költeni, meg ha már költenek akkor inkább rábeszélném őket egy komplett használt gépre. Az LXDE-s Mintről viszont még nem hallottam, ezt megnézem, köszönöm a választ!
szerk: ASRock P4i45GV az alaplap -
BoB
veterán
Szörnyű hogy fejlődik a világ itt van például ez a weboldal ilyen is volt már 10 éve... oh wait...
-
válasz
balint355 #34451 üzenetére
Ha jót akarsz azt a Cerkát nagyon gyorsan cseréld le egy P4-esre (kb 500-1000 Ft-ből megvagy (ha leírod a lapod típusát azt is meg tudjuk mondani milyen megy bele), de ég és föld a különbség), ill. +512 mb ram sem ártana (az is meg van egy 500-asból), úgy már használhatóbb lenne a dolog, amúgy max Xfce-es disztró javasolt rá, de jelen állapotában inkább csak lxde, ami még felhasználóbarát és lájtos is pl Linux Mint 17.1 lxde lesz a barátod, de csodát ne várj tőle, mondjuk egy Xp Sp3-nál így is bőven gyorsabb lesz...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Hát, 2005-ben ha megnézel egy index meg egy origo címlapot, azok inkább link gyűjtemények voltak, kevés képpel. Ma ha megnézed őket, inkább kép gyűjtemények mozgó és beágyazott tartalmakkal. És ezeknél még vannak sokszor rosszabb oldalak is.
Persze ezekkel a dolgokkal te meg én nem tudunk mit kezdeni, csak kezelni a tüneteket normális gép használatával.Amúgy az se semmi, mikor itt PH!-n megnyitod a szóph!osás topicot egy gyengébb gépen.
-
balint355
aktív tag
Üdv!
Nemrég hozzám került egy régi gép (2,6 GHz-es Celeron, 512 MB RAM...) azzal az igénnyel, hogy alapszintű netezésre tegyem alkalmassá. Tudtok ajánlani olyan disztrót, ami ezen vállalható sebességgel fut és egy kezdő felhasználó is eligazodik rajta? Az se lenne rossz, ha értelmesen tudna magyarul, mert a leendő használónak nem erőssége az angol.
Előre is köszi a segítséget!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
spammer #34446 üzenetére
Nekem is vannak ilyen gépeim, de különösebben nem élmény használni őket. 2.8-as Celeron is baromira sovány összetett weboldalak betöltésére, és ott mindegy milyen disztró vagy DE van rajta, egyszerűen proci limit van. Plusz ha valami tönkremegy bennük, akkor vagy kimész a vásárba lomizni, vagy elgondolkodsz egy másik gép vásárlásán...
Ami viszont fájdalmas, az az Openbox használata. Meg ha külön kliensből kell a YT-t nézni. Most ott tartunk, hogy egy új verziós Raspberry PI is jobb netezési élményt nyújt, mint ezek a régi 32 bites gépek, holott alig kerül valamibe.
-
spammer
veterán
válasz
CPT.Pirk #34445 üzenetére
Azért sok helyen van még régi PC (akár desktop, akár lapos), ami egy könnyű disztróval teljesen jól használható átlagos dolgokra a mai napig is. Egy 360p/480p-t még egy egymagos kis celeron is elvisz, böngészni is simán lehet vele (Firefox + uBlock). Itt van egy ilyen gép (1,6-os celeron), Crunchbanggel szépen muzsikál. Van még egy 1,2-es Netbook is, ami már igaz, hogy 64 bites, de egy magos, az is szépen megy akár Ubuntu+Openbox, akár Arch+Openbox kombóval. De egy XFCE-t is elbír. Youtube 360p-t az is viszi, külső lejátszóval (pl. mpv) talán még a 720p-t is. Flash 720p/Full HD nyilván felejtős, de nem is mindenkinek van rá igénye. Nem a sok magos, SSD-hez szokott júzernek valók, de túlzás lenne azt állítani, hogy nem lehet velük netezni sem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Lathronos #34433 üzenetére
Ez azért annyira nem baj. Abból indulnak ki, hogy egyrészt már alig van csak 32 bites proci, másrészt néhány kivételtől eltekintve mint pl. a CoreDuo széria, egyszerűen nem elegek böngészésre, meg netes videókra. No meg abból is, hogy hosszabb távra olcsó gépnek vehetsz pl. valamilyen Brazos konfigot, vagy egy olcsóbb APU-s gépet és akkor nem kell a régi P4 celeronnal szopni.
Amúgy pl. Debian se hiszem, hogy egy hamar abbahagyná a 32 bitet, az meg nem is egy kis disztró, a legtöbb igényt ki tudja elégíteni.
-
growler
őstag
Szia Tomi !
Érdeklődnék: az új Mint fórumon is elérhetővé teszed az újabb, januári remastereidet ?
(A régebbiek a keresőablakból elérhetőek !)
Szerk.: Címzett: Lathronos -
spammer
veterán
válasz
zolka95 #34442 üzenetére
Lehet telepíteni is, meg lehet úgy is live rendszert használni, hogy megjegyezze a beállításokat (perzisztens módban kell kiírni). De nem hiszem, hogy jót tesz a pendrive-nak + nem is lesz ugyanaz a sebesség, mint HDD-ről vagy SSD-ről futtatva (bár egy USB3-as pen már lehet, hogy elég jó).
Hordozós rendszert akarsz, vagy csak próbálgatni?
-
zolka95
őstag
Pendrive-ra lehet telepíteni linuxot?
Ha igen akkor azon elmenti a dolgokat?
Vagy úgy működik mint a live cd?És usb2 elég neki átlagos használatra vagy inkább az usb3?
-
Lathronos
őstag
-
bunygyi
tag
Sziasztok!
Egy pár éve nyüstölöm a linuxot asztali gépen.
Ezidáig feltelepítettem és használtam. Most egy
éve HD 5450 Radeon kártyát probálok full hd
film lejácásra bírni a youtube-n, sikertelenül.
Ha veszek új gépet, op. rendszer telepítés után
lejátsza a 1080p-t egy G3220 proc. -
agy73p
senior tag
Na, kértem kölcsön egy 8 GB-os pendrive-ot, Rufust leöltöttem, azzal simán felment a 12 helyett külön partícióra a Suse13.2. Ezek szerint a karcos DVD lehetett a hibás.
Mondhatom, hogy ég és föld a 12-höz képest egy kezdőnek. Tetszik, gyors, "modern" külső a többihez képest.
Végre....
És mindezt a hercehurcát megspóroltam volna, ha Ubuntuval le tud állni a gép. Hihetetlen...Chrome, FFox pont úgy működik szinkronizálással, mint a Windowsban. Ez a többinél nem így volt, valszeg frissítés kellett volna...
-
-
válasz
agy73p #34410 üzenetére
+ 1 rufussal tudtam csak én is kiírni (lehet mással is menne, de ezzel biztos), a többivel csak egy részét tette fel telepítőnek csak kb párszáz megát a 4,x gb helyett, annak volt tipikusan ez a tünete, aztán rájöttem a turpisságra, hogy az iso fájlhoz képest kicsit karcsú méretű adat van a pendrive-on.
-
-
agy73p
senior tag
Tőlem nem kérdezte, legalábbis nem emlékszem.
12-ről 13-ra csak újratelepítéssel lehet frissíteni? Azt gondolnám, hogy igen.
Egyébként azért nem annyira felhasználóbarát sztem, mert az Ubit viszonylag könnyen és gyorsan átláttam, de ezt nem nagyon. Ott csokorban ajánlotta fel a letöltendőket, míg itt azért nem annyira.... -
agy73p
senior tag
válasz
ubyegon2 #34405 üzenetére
Fedoránál olyan jó volt, hogy volt-egy-két honlap, amiket be is linkeltem, hogy sorba vette, hogy mit érdemes telepíteni még első körben. Suse-nél ilyet - legalábbis a már látott listához hasonlót - nem találtam. Ha esetleg tudtok ilyen szájbarágóst, akkor ne tartsátok magatokban. :
Köszi!
-
válasz
agy73p #34404 üzenetére
OpenSuse alatt a telepítés folyamán (legalábbis 13.2 alatt) megkérdezi, hogy milyen de-vel tegye fel (kde az alapértelmezett), xfce, mate, lxde, gnome amik rémlenek, hogy választhatóak, utólag is feltehetőek, de tapasztalat alapján kézzel feltenni elég bajos, mert nem csak a de-t kell feltenni, hanem egyéb csomagokra és konfig fájlokra is szükség lehet, anélkül elég bugos lehet a dolog, szóval mezei júzernek nem igazán javasolt, inkább tiszta telepítés a preferált de-vel.
-
válasz
agy73p #34399 üzenetére
Megértelek, de komolyan írtam, hogy jobban tanulod így a rendszert! Soakn leíratják a parancsokat is pontosan, de ők nem nagyon fogják megérteni, hogy mit csinálnak éppen!
Végre már legalább a OpenSüsü működik!
Bele fogsz ebbe jönni, viszont egy pendrive- ot érdemes lenne beszerezni, 4 GB is elegendő, sokkal könnyebb az iso- k írása és a telepítés is sokkal gyorsabb lesz! A friss Linux iso- kat meg innen kiindulva töltsd le inkább!Itt van is egy szuper pendrive, a topicos szakik is ettől az embertől veszik, postaköltség sincs!
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Interactive Brokers társalgó
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Goddess of Victory: Nikke
- Milyen videókártyát?
- Milyen autót vegyek?
- Xiaomi 13 Pro - szerencsés szám
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Windows 11
- ASUS routerek
- További aktív témák...
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- ÖRÖK GARANCIÁVAL - OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK 0-24 KÉZBESÍTÉSSEL - Windows - Office - LicencAruhaz.hu
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Z390 i5 9500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA Thermaltake 500W
- OLCSÓBB!!! DDR5 16GB 8GB 32GB 4800MHz 5600MHz RAM Több db
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ AMD Ryzen 8500G / 8600G AMD Ryzen 7 8700G / 7800X3D processzor 3 év garancia 27% áfa
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- ÁLTALÁNOS IGAZGATÓHELYETTES tábla
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest