Új hozzászólás Aktív témák

  • Pano

    addikt

    Üdv!

    Végre úgy néz ki -kop, kop-, sikerült megtalálni a hardvereimhez és igényeimhez legjobban passzoló disztrót.
    Ez pedig a Fedora 37 (KDE - X11).
    Úgy néz ki az ubuntu alapú disztrók a GPU-mal nem igen akarnak normálisan működni még zárt driverrel se.

    Csupán egy apró dolog merült fel amit egyelőre nem tudtam kigyomlálni. Ha teljes képernyőn nézek 4K tartalmat a böngészőkben (pl youtube), akkor néha olyan mint ha random eldroppolna 1-1 frame-t (pedig nézve a youtube statisztikát ott nincs eldobált frame) és nagyon picit megakad a kép, vagy olyan mint ha lecsökkenne az fps és nem annyira fluid, mint mondjuk windowson.
    Nem vészes, de amennyire pici, annyira zavaró tud lenni (csöpögő csap)

    Környezetről:
    - 4K monitor (150% desktop skálázás)
    - RTX 3060Ti
    - Legújabb zárt nvidia driver
    - Firefox, Brave, Chrome-nál is előfordul. Hardveres gyorsítás működik (chrome alapban a rendering list felülbírálása is bekapcsolva)

    Esetleg lenne tippetek mivel próbálkozhatnék? Ha ezt sikerülne megoldani, akkor szinte tökéletessé válna az egész (legalábbis eddig).

Új hozzászólás Aktív témák