Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #68016 üzenetére

    Teljesen mindegy, hogy dekstop vagy laptop. Nem kell HP sem a puskázáshoz, ott a Wiki.

    Alap igényekhez rém egyszerű felrakni az Archot. Úgy valóban nehezebb, ha ZFS-t, LVM LUKS titkosítást, RAID-es keverést, vagy hasonlót akarsz, de neked olyan igényeid nem lesznek. Vagy esetleg valami egzotikus hardvered van, amihez úgy kell drivert forgatni.

    Nálad úgyis csak annyi fog kelleni, hogy BIOS MBR-es rendszert particionálsz, particiókat felcsatolsz, genfstab, pacstrap base base-devel, majd chroot, abban nyomatod a Wiki szerint sorban a hostname, genlocale, stb. jóságokat, majd zúzod fel benne a pacman -S grub cinnamon felállást, a végén grub-install, grub-mkconfig, adduser, passwd, majd reboot, utána esetleg a systemctl enable franctudjamilyenloginmanager. Mivel nincsenek speciális igényeid, meg a Cinmanó komplett DE, ami függőségnek behúz magától minden szükséges dolgot, túl nagy hibalehetőség nincs.

    Akkor nehéz, ha fentebb említett speciális igényeid vannak, vagy nem szabványos gépre akarod UEFI-vel rakni, vagy valami minimalista WM-et választasz hozzá, amelyiknél minden apró-cseprő dolgokról neked kell kézzel gondoskodni. Bár ezek sem olyan lehetetlen kategória, csak akkor kemény, ha 0 tapasztalattal állsz neki, ha nem először csinálod, van némi tapasztalatod benne, akkor ezek sem nagyon számok.

    Installert azért nem szabad használni, mert nem fogod tudni miért nem egy. Míg ha te csinálod a telepítést a Wiki alapján, ha valami nem is megy, látni fogod milyen utasításokat adtál ki, meg lehet keresni a hiba okát, újra lehet próbálkozni. Installernél nyomozhatod, hogy Gipsz Jakab milyen szutykot tett bele, amitől nem megy, és ez a rejtvényfejtés összességében nehezebb lesz, mint pure Archot kézzel feltenni Wiki alapján.

    Az Arch csak addig tűnik nehéznek, míg egyszer ki nem tapasztalod. Onnantól, hogy egyszer is sikerrel felraktad, és megértetted mi mire való benne, onnantól csukott szemmel is menni fog legközelebb azonos gépen, más gépen is legfeljebb a driverek változhatnak, amit újra ki kellhet tapasztalni.

    [ Szerkesztve ]

  • anorche1

    őstag

    válasz ubyegon2 #68016 üzenetére

    Manjaron is hasznalhato a ck-patches -es kernel, en is azt hasznalom mar talan honapok ota.

    "It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ubyegon2 #68016 üzenetére

    "Kár, hogy a Chakra megfeneklett, mert az a CK-patch-os kernel meg vele együtt a (....)scheduler piszok gyorssá tette! Manjaro se lassú, de a Chakra gyorsabb volt előbbiek miatt! Kapitány is inkább segítene a fejlesztőknek a paprika termesztés helyett." - ohh banyek! :DDD

    Meg nem feneklett, csak sekély vízben vergődik. Az előző két hétben majdnem eljutottam a teljes mesa 19.0.6 lefordításáig házilag, majd felraktam az összes pkgbuildet a fórumba amivel eljutottam odáig.
    Ekkor javasoltam a fórumban, hogy toborozzanak csomagolókat, aztán meg is kérdezték, hogy lenne-e kedvem csatlakozni. Van ott még egy teszter srác, aki nálam is jobban benne van ebben a csomagolás dologban de eddig csak teszter volt mint én, ő agyon szeretné ha a csomagok LTO-val fordítását is elindítanánk. Na az még dobna kicsit a sebességen.
    Most éppen lézeres szemműtét zajlik nálam így rögtön nem tudok beleugrani a csomagolásba, de aztán nekiállok.

    A tavalyi OpenSuse előadást érdemes megnézni LTO témában, nagyon informatív: [https://mirror.netcologne.de/CCC/events/osc/2018/h264-sd/osc18-1846-eng-building_openSUSE_with_GCCs_link_time_optimization_sd.mp4]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák