-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
kkdesign
senior tag
válasz
#33253120 #41744 üzenetére
ezt a témát még1x nem nyúzom le
vagy 2 hsz oldal televolt a témámmal kb 1 hete, nem sikerült megoldani, ezért lenne a linux magja az ssd-n, és amit csak lehet a hddn egy külön particion eltárolnék a linuxnak.
Még1 kérdés, ha felteszem SSD-re. Utána van dolgom az ssd beállításával? kell valami speckó beállítás? mint windowsba a samsung programjában 1-2 dolog?
-
kkdesign
senior tag
válasz
#33253120 #41588 üzenetére
(#41587) xors: Nekem pont így volt általánosságban, csak annyiban volt más hogy a D:\ nem GPT particio. (Ez gond lehet? vagy egyáltalán tudhat ilyet a gépem?) No meg nálad D:\ ; Other(ez mi?); Ext4, SWAP. nálam nincs other, és a swap van előrébb majd utána Ext4.
Aki már rutinosabb, tőle kérdezem leginkább, az eltérésben van hibaforrási lehetőség?
(#41588) T_chris:
Bemásolom amit fogalmaztam másik fórumra, hogy hátha, de aztán onnan sem jött megoldás, remélem nemgond hogy másolom, hosszú lenne újrafogalmazniA Gond egy Windows - Ubuntu Gnome LTS dualboot rendszer kialakításából fakadt
Laptopról van szó, DELL n5110 ;i7,525m geforce, 8GBram; amelyben a hdd helyén SSD, a DVD meghajtó helyén pedig HDD van.SSD-n rajta van a Windows 10. Ez az SDA
HDDn pedig elöl NTFS Adatok, majd SWAP, majd EXT4ben az Ubuntu. Ez az SDB
A Grub volt telepítve SDA-ra, SDBre, SDB6ra(ext4 Ubuntu van ezen)
Ha nem SDA-n van a GRUB:
1, Betölt automatikusan mindent figyelmen kívül hagyva a Windows.
2, EasyBCDvel Windows Bootmanagerjével Ubuntu betöltésekor illetve előtte a grub megjelenítése előtt egy Grub4dos fogad, amelyben csak az ssd-t látja, nem tudom elérni a hdd-t.Ha SDA-n vana GRUB:
Akkor nem tölt be semmi, elszúrja a bootolást, nem jelenik meg, csak a Grub Rescue. Ilyenkor a lilo mbr fixer 2 parancsával visszalehelem az életet az sda-n lévő windózba, és akkor az a felállás van, hogy nem lát semmi mást csak a Windowst.
SDA-ra telepített grub esetében az újraindítást követően úgy néz ki, hogy megváltozik az eszközök azonosítója.
Bootsorrendet állogattam minden lehetséges ésszerű állapotba, boot repair program dolgai kiaknázva, nem hozta rendbe.
Ezt most úgy írom, hogy ez volt, és már letöröltem a linuxos dolgokat, de szívesen próbálnám újra, de jólenne előtte tisztán látni
-
IstvánLászló
őstag
válasz
#33253120 #41590 üzenetére
Értem amit mondasz és köszönöm.
A linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso-t leszedem újra hátha hibásan jött le az iso.
Az optikai meghajtóm állapota biztosan jó 100%-os, a lemezé is mert egyszer írtam rá.(#41591) xors
A leírás szerint csináltam de linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso-t Linuxos torrentröl szedtem. -
kkdesign
senior tag
válasz
#33253120 #41577 üzenetére
(#41576) ubyegon2: Rendben értettem, igyekszem keveset alkalmazni.
(#41577) T_chris: :Alapjaiban másképp építetted fel akkor a dolgokat, mint nálam van.
Nálam nem lehetséges, hogy kikapjam az SSD-t mert buta módon bent van minden alattfölött, elég volt egyszer betenni oda.Indulás végett lett a Linux is az ssd-n? ekkor be tudtam lépni kikapcsolni az uefi-t ezt hogyérted?
-
-
Tim82
félisten
válasz
#33253120 #41536 üzenetére
Haiku OS teljesen jól megy ilyen hardveres gépen (volt szerencsém egy fejlesztőhöz, aki szintén Banias magos Pentium M-es Thinkpad X31-en használja - tőlem vett bele wifikártyát
), annak abszolút nem gond a PAE/non-PAE CPU, valamint az erőforrásigénye sem nagy.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#33253120 #41541 üzenetére
Egy hasonló P4-es gépen a 12.04 LTS folyamatos 30% körüli proci terhelést produkált, mert a unity felület a megfelelő támogatás nélkül prociból dolgozott, legalább is gondolom ez volt az oka. Lecseréltük lxde-re a felületet, mindjárt leesett a proci terhelés a nulla közelébe.
-
-
-
Rimuru
veterán
válasz
#33253120 #18946 üzenetére
Az UHU is sokat változott az utolsó stabil kiadás óta.
Egy Arch vígan elfut azon a gépen, egy sima ablakkezelővel (Openbox, Awesome), vagy LXDE-vel, de komolyabb DE-nek is mennie kéne, nálam inkább RAM probléma szokott lenni de neked abból van. Oké nem száguldani fog, de élvezhetőnek kéne lennie. Szerintem nem MATE miatt van, ahogy CPT.Pirk is mondta Debiant is megnézheted.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Viccrovat
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Milyen notebookot vegyek?
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól
- Házimozi belépő szinten
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- OLED TV topic
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- További aktív témák...
- Új, bontatlan World of Warcraft gyűjtői kiadások
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali A320 B350 X370 B450 X470 A520 B550 X570 chipset alaplap felvásárlás személyes/csomagküldés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo V130-15IGM laptop (Pentium Silver N5000/8GB/256GB SSD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest