Új hozzászólás Aktív témák
-
ROBOTER
addikt
" de akkor sem értem miért jó így pofonnal beleállni és leuralni valakit."
Fordítva ülsz a lovon. A tanulmányaira és a munkájára hivatkozva írta ezt, pont ezért írtam én is az iskolát. Lehet nem volt a legszebb reakció, de nálam meg ez legalább annyira kiveri a biztosítékot, mint nálad a stílusom. Ha tisztában lennél azzal, amit leírt, vagy egy általad ismert témakörben születne ilyesmi, szerintem te is vakarnád a fejed. Ezt tényleg olyan ismeret, ami ahhoz kell, hogy beléphess az ajtón. Nyilván és is lehiggadtam utána, de volt 2 másodperc kékhalál.
Thome:
Legalább azt megtanították, hogy ha nem tudom a métert és a fehérjetartalmat megkülönböztetni egymástól, akkor nem hivatkozok rá és nem írok belőle esszét.
[ Szerkesztve ]
-
ROBOTER
addikt
válasz
GoldhandRent #11 üzenetére
A lumen a teljesítmény megfelelője a világítástechnikában.
Ha a spektrális sugárzott teljesítménygörbe alatti területet integrálod, akkor wattot kapsz.
Ha ezt súlyozod az emberi szem láthatósági görbéjével, és utána integrálsz, akkor lument.Ezért lumen/watt a hatásfok.
A világítástechnikai fényerősség (nem az, amit a köznyelv használ) egy adott irányban és térszögben értelmezhető.
A fénysűrűség pedig annak a mértékegysége, hogy az adott világító felület a számodra mért/fontos irányban és térszögben mennyire járul hozzá az ott kialakuló fényáramhoz. Tehát ez egy "fordított" jelenség, nem egy kihelyezett felületen (ernyőn) mérhető valami, hanem egy felület által létrehozott valami. Ezt jól láthatóan nem igazán értik az emberek, de nem is kell, mindenkinek megvan a maga szakmája.
-
ROBOTER
addikt
válasz
GoldhandRent #9 üzenetére
Nézd, ezt az első órán tanítják világítástechnikából, biztosan internetes (ráadásul idegen nyelvű
) hivatkozásra van szükség, ha tanultuk és az utána következő 1..2 év világítástechnikai tanulmányok minden percében szükség van erre a tudásra?
A lument és a candelát akkor lehet viszonyszámmal megfeleltetni egymásnak, ha a fényforrást beteszed egy Ulbricht gömbbe, és 4 PI szteradiánban azaz a teljes térszögben átlagolod a fényáramot, hiszen ekkor a térszög állandó. Valószínűleg ezt nézted be.
Általánosan a fényerősség mérésének térszöge és iránya van.
Egy feléd világító, korlátozott térszögű sugárzás esetén a cd és a lm közé semmilyen "automatikus" viszonyszámot nem rakhatsz.
[ Szerkesztve ]
-
ROBOTER
addikt
válasz
GoldhandRent #5 üzenetére
"de viszonyításképpen 3.6cd az nagyjából (1cd ~ 12.57 lumen) 45 lumen. "
Te jesszus Úristen ekkora idiótaságot honnan szedtél?
A fényerősség (candela) az adott térszögben terjedő fényáram, lumen / szteradián.Nem tudom hol végeztél, de nálunk a Kandón Borsányi a hajadnál fogva hajított volna ki egy ilyen mondatért és biztos nem lenne diplomád.
Új hozzászólás Aktív témák
ph A vállalat által bemutatott új kijelző a VR és AR szemüvegeknél hozhat áttörést.
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest