Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    őstag

    válasz ben2 #48 üzenetére

    Mondanám hogy semmi köze, csak épp az elit vagyonosodásnak van köze az új munkakörökhöz, de az messzire vezetne. Ha keletkezik egy új munkakör, azt jelenti hogy fokozódott a termelés, mert úgy éri meg. Ha még több legyártott termék, akkor még többen kell hogy olyan helyzetbe kerüljenek, amihez dolgozni kényszerüljenek azoknak akik a terméket megveszik.
    A robotokkal csak annyiban kapcsolatos hogy régen ez hogy a marketing nem reális dolgokból fúj ekkora lufit az értelmezhetetlen lett volna, így nincs vonatkozásban a Neumann fejében lévő tervekkel, amelyek meg nem is csak kizárólag az ő fejében voltak így teljesen más relációban álltak a valósággal a ma élő terveknél.
    Kerítés, beléptető rendszer, vészleállás szintén semmiség, mivel magától értetődően kell egy terület ahol mozog és ahol az anyagok vannak amiket használ, és ezek mindegyike ma már kiforrott technológiával játszva megvalósítható, szemben egy vizió formájában árusított termékkel. Ezeknek a biztonságoknak nagy része a gép biztonságát szolgálja, mert ha beakad valahová a humanoid robot az éppolyan nagy károkat tudna okozni a gyártási láncban mintha embert kap el a gép és emberrel töri össze magát.
    Ezek a feltételezett feltételek amelyek a feltételezett robotból alakulnak.
    Ha alkalmas lenne a mai humanoid robot lecserélni az embert, akkor elképzelhető hogy lecserélné valahol. De ma csak a mesebeli humanoid robot alkalmasabb az embernél a bármilyen munkára, és bevethető bárhol. Egyszerűen azt sem tudjuk hogyha egy szinte identikus gépet sikerül megalkotni, az képes lesz-e az ember gyorsaságával működni, vagy gyorsabb lesz az ember, vagy kitalálnak valamit, amivel az ember lesz gyorsabb.
    Egyébként is egy veszélyes munkakör ami amortizálja a robotot, a cégnek pénzbe kerül, olyan pénzbe ami eddig megoldódott azzal hogy az ember életminőségét amortizálta, és az egészségügyet jobb esetben. Nem biztos hogy egy újabb kiadásért két kézzel fognak kapkodni.

Új hozzászólás Aktív témák