Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz xXxian #17952 üzenetére

    Abba gondolj bele, hogy az obi nem érzi, hogy milyen szenzor van mögötte, mindig ugyanazt rajzolja. Ugyanaz az obi, kisebb szenzor egyre kisebb látószög és ha a pixelek számát is tartod akkor egyre kisebb pixelek lesznek. Azaz egy pixelre egyre kevesebb foton jut.

    Vagy másképpen nézve amikor a körömnyi szenzorhoz raksz f/2.8-as obit meg a nagyszenzoros vázhoz (ami nem kell DSLR legyen, lehet MILC is) per négyzetmilliméter ugyanaz a fénymennyiség esik be a szenzorra csak a nagyobb szenzoros váznak sokszorosa a felülete azaz az összfénymennyiség amin a pixelek osztoznak is a szokszorosa (ami jót tesz a jel zaj viszonynak).

    Ugyanolyan fényerőnél a nagyobb szenzoros rendszer kisebb mélységélességet enged (kisebb tartomány lesz éles a közeli és a távoli dolgok között), szóval a sok fénynek ez az ára.

    Egyébként az obi fényereje egy geometriai reláció, de most ebbe inkább nem menjünk bele.

Új hozzászólás Aktív témák