Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Mr.Csizmás #19424 üzenetére

    Focus peaking X-E1en is van. Finomabb szemcsézettségű mint a sony, és csak fehér lehet (egyelőre?). E2 (még) nem kapta meg a színezést.

    Mondjuk a sony 16-50ese még a fuji 16-50esével sincs egy ligában ha jól tudom, a 18-55 meg odébb játszik. Van asszem sigma sonyra(ócsóé'), bár nem tudom mennyire jók.
    X-E1-re a kötelező darab a 35ös(ha fujid lesz hamar rákívánsz), ennek is szerencsére lemenet az ára - de aki nem fél ebayen euból használttól, igen jó áron juthat hozzá (most hogy csökkent az új ára is) nemsokára.

    Csizmás, valahol ki kéne próbálni (nagyváros, MM?) - mert sok dologban más a kettő.
    A kezelés meg a fém vagy rabul ejt, vagy nem; meg kiderül hogy ezeknek a gépe számodra zavaró vagy sem (mondjuk gyári fw esetén, ami esélyes -készülj ebből előtte fel-, ez nem túl fasza eredményt fog hozni) - engem nem zavart, van aki szerint a 2 gép hasonlóan gyors, nemtom, nex6 kimaradt nekem (esélyes volt egy darabig, bár pl a pdaf impelemtálása kb semmit nem hozott).
    Az E1 nem gyors - de nem is 'fáj' használni (nyilván függ attól mihez szoktál).

    jjeahh, youtube jobb híján. De ugye peakinget is belenagyítva használjuk. Ill én már af-nél is használom néha a belenagyítást, egy klikk, szeretem ezt a fícsört; fényerős üvegnél időnként jól jön. Szóval szerintem jó a fp. Főleg tele tartomány környékén, szépen látod ahogy söpör végig a képen/témán a sok kis fp pötty, patent. Ha nagyon nagyon lágy üveggel csinálod és kevés fénynél, akkor nem lesz pötty (no kontraszt), csak a nagyítás marad.
    Igen, E1 picit jobban lagzik belenagyítva, de ilyenkor (mf) úgyis az élességre, pöttyökre koncentráltam, így pont leszartam. A mostani digit törőékes megoldás ritkán jobb mint a fp, de néha van 1-1 téma amihez marha jó, de ez nálam tízből kétszer van kb, inkább fp-et használok.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Mr.Csizmás #19424 üzenetére

    Fujifilmen is van focus peaking. :) Az tény és való, hogy nem olyan hatásfokú, mint amit a Sony tud (de hát a Sony a piac legjobb focus peakingjét adja, szóval azt amúgy is nehéz felülmúlni), de van. Az X-T1-en ráadásul már színezhető, így várható, hogy a régebbi modelleken is FW update formájában megjelenik (talán az X-E2 már meg is kapta utólag, de ebben nem vagyok biztos). Ennek én is örülnék, mert egy jó focus peaking mellett én még kifejezetten élvezem is a manuális fókuszálást.

    Jelenleg csak egy fehér élkiemelés van (belenagyítás közben is). Segíteni segít, de nem esek hasra tőle.

    Szerk: [link]

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Mr.Csizmás #19424 üzenetére

    pont MF obik miatt dilemmázok nex-pana g3, g5 között már legalább fél éve... :U sztem csak pana g5 lesz a végén, csak várok egy olcsó darabra, oszt lecsapok majd...nemrég 160 fontért volt ebay-en kitben, kár, hogy azt nem vettem meg :(((

Új hozzászólás Aktív témák