-
Fototrend
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
TurboK0
tag
válasz
phulee
#62285
üzenetére
Nemtom te hol láttad 14e-ért azt a kasznit, én a merlinen vettem, ott 21e volt, és az ITX verzió lehet drágább lesz (több benne az alapanyag, második "jobb" verzió, stb). Ha egy upgrade kit fele annyi lenne, nekem megérné. Meg szeretek bütykölni ilyesmit. Anno az antec p183-ban a szerszámos táskára vágtam sata port nyílást mert egy SSD pont elfért benne.
Tápot hogyan tervezed elhelyezni hogy pont befelé fújja a levegőt? Azoknál a venti alulról fúj be, tápkábel felé fúj ki. Ha a kaszni elejére függeszted fel (hogy a táp elölről szívja a levegőt), akkor pont felfelé fogja kifújni. A rés miatt egy kevés levegő vissza áramlik, de azt a felső kifújó venti szerintem elintézné. Vagy megint félreértettem valamit?
Ilyen felállásban szerintem úgy lenne értelme, hogy a hátsó (táp helyén lévő) venti befelé fúj, a torony venti felfelé van forgatva, a felső venti meg felfelé/kifelé fúj. Csak Ryzenre nem nagyon van olyan torony hűtő ami felfelé is forgatható.Vagy a ventik a gép elejéről hátrafelé fújnak egyenes vonalban, de azt csak paneltáppal lehetne.
Új hozzászólás Aktív témák
- Több darab, 2-4-8GB DDR3/DDR3L 1333 - 1600Mhz-ig
- Corsair VENGEANCE LPX 2x16GB DDR4 3200MHz CL16 - Új, bontatlan - Eladó!
- Szép, dobozos MSI PRO Z790-S WIFI PCIe gen5 garival
- Dobozos Aorus B650 AORUS ELITE AX V2, újszerű, garanciával
- Dobozos új MSI B650 GAMING PLUS WIFI 6E antennával, io shielddel, garanciával
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- Egyedi névre szóló karácsonyfadísz rendelhető! 3D Nyomtatott!
- iking - Apple iPhone 14 Pro Graphite ProMotion 120 Hz, 48 MP kamera, Dynamic Island 128 GB
- Bomba ár! Dell Vostro 5490 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3527, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

