Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
A kilós fémből, borda-passzív házban lévő másik n100-as gépnél is az ssk-k és a ram melegedett eléggé, ha nm járt a levegő. Egy kis minimális légmozgással már jó volt, ventivel meg simán 36 fok körül vannak idle, nem 70 felett. [kép]
Na de most gondoltam egy merészet. A légmozgáshoz másik házat kéne terveznem és nyomtatnom, az nem triviális. Viszont van hővezető gap padom többféle méretben. Szóval a szendvicsbe a hús közé tettem sajtot

Ez olyan, mint a gyúrma, lehet lapítani, ahol túl vastag. A wifi alatt az alaplapon van sok apró alkatrész, amire rásimítottam, hogy hozzáérjen az alaplaphoz. Kitöltöttem a hézagokat a hővezető padokkal [link] Persze minél vastagabb, annál kevésbé vezeti át a hőt, de annál jobb, mintha semmi sem ér hozzá.


Így idle 60 fok alá lement. Crystam disk mark teszt terheléskor pedig 60-70 fok közt volt.
Ez jobb, mint alapból 70 felett és terhelve 80-90 közt. 80 alatt még okés, de felette throttlingolni kezdenek az ssd-k, vagy esetleg az élettartalmuknak árthat.A gyári ssd nem tudom mennyire melegszik, lehet az kicsit jobb, mint ez, mert ez mégiscsak 1700/1000 sebességet tud, a gyári sata meg 500-at. Lehet akkor sem lesz baja, ha nincs hűtés, de én ezt folyamatosan bekapcsolva fogom tartani valsz, úgy nyugodtabb leszek, ha hűvösebb.
Új hozzászólás Aktív témák
társtopik: Mini-ITX
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen TV-t vegyek?
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Picit gazdaságosabb és halkabb lett a PlayStation 5 Pro legfrissebb verziója
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- Milyen monitort vegyek?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Synology NAS
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 6GB Zalman T4 Plus DeepCool 400W
- Apple MacBook Air 13 M1 8GB 256GB magyar bill 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3856
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




