-
Fototrend
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Aprósólyom
addikt
válasz
®abstract® #63959 üzenetére
Ezt a min PC-hez adták? Nanya IC, úgyhogy magadra maradtál.
SO-DIMM moduloknál és miniPC szellőzése révén nem tudom mennyire szabad őket tunningolni. De azért nézd meg a BIOS-t, hogy miket lehet állítani? DIMM feszültség? RAM frekvencia? RAM időzítések? -
Aprósólyom
addikt
válasz
®abstract® #63905 üzenetére
Thaiphoon-nal az SPD infót tudod kiolvasni: gyártási dátumon túl, hogy pl. milyen típusú DRAM lapkákból épül fel a modul. PL. Hynix 8Gbit A die vagy Samsung 8GBit B die. Ezekből lehet feltételezni a potenciális tuning képességeket.
HW unboxed és Gamers Nexus 3200@CL14 tempóval szokott tesztelni, mert ezt a tempót nagy általánosságban minden épkézlább modul tudja.
Viszont érdemes az összes lehet további sub-timing értéket tuningolni, ami sajna vagy nem sajna, de mindenképp időigényes procedúra, mert mindenkinek magának kell megcsinálnia a saját rendszerén.Hogy van-e értelme tunningolni azt leginkább az alkalmazások (játék?) és a teljes PC setup, játékon belüli beállítás kérdése. Ha mindent maxra tolsz és egy közepes VGA-d van, akkor lehet nem érdemes szöszmötölni.
Leginkább talán a LOW grafika + high refresh rate kompetetív játékok miatt lehet értelme a komolyabb tuningnak, pár AAA single player címtől eltekintve (Asszem hitman, farcry, Tomb raider?)Ui.: Ezzel a RAM teszttel nincs tapasztalatom. Én is a RAM OC leírások, fórumok szerint a TM5-t használom.
-
Aprósólyom
addikt
válasz
®abstract® #63851 üzenetére
Ha a tartósság a kérdés, akkor kb. minden DDR4-re igaz, hogy használható 1.4-1.45V-ig mindennapi használatra. Van, amik fentebb is bírják.
A szellőzés/melegedés kérdés lehet, de arra van az összefoglalóban leírt TM5. Azt futtatsd 1,5 órát legalább. Ha lelkes vagy tovább is futtathatod.
Ha nem dob egyetlen 1db hibát sem, akkor jó vagy.
Egyébként pedig ha beillesztesz egy SPD infó képet a Thaiphoon Burner programmal, akkor lehet konkrétabb segítséget is tudunk adni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kezünkben a Xiaomi 17 sorozat telefonjai
- Rezsicsökkentés, spórolás (fűtés, szigetelés, stb.)
- Építő/felújító topik
- Az Ulefone gyárában jártunk
- Motoros topic
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Érintésnélküli fizetési megoldások - PayPass via NFC
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Videós, mozgóképes topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- További aktív témák...
- 4X4Gb Adata XPG 2400Mhz XMP DDR3
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) G.Skill Trident Z RGB 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Corsair VENGEANCE RGB PRO DDR4 16GB ( 2x8 kit ) 3200Mhz memória eladó.
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Ripjaws V 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- SK Hynix 8 GB DDR5 5600MHz SO-DIMM
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Medion Erazer Beast X40-hez vízhűtés (MD 60961)
- BESZÁMÍTÁS! Asus H310M i3 9100F 16GB DDR4 120GB SSD 500GB HDD GTX 970 4GB Zalman ZM-T7 FSP 400W
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3440, 90% Akkumulátor
- Bomba ár! Dell Latitude 5410 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő