-
Fototrend
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Chalez
őstag
Sziasztok!
Most cseréltem ramot, 2x8 Aegis 3000@3200-at váltott új, Crucial Ballistix 2x16 3200@3600.
a gépem gyak. játékra van használva, 5800X+Strix B550-F lap.
A képeken az aktuális beállításokkal a teszt, valamint a ramcalc Fast presetje, amit a bios setupban be is állítottam. Mivel próbáljam még gyorsítani, esetleg mehet feljebb a freki, vagy szorítsak az időzítéseken ha lehet?
Miket lehet még érdemes állítani?
-
Chalez
őstag
Mikor mondható memtestnél, hogy stabil a ram beállítás? Kb hány %? Futtatok két tesztet, 800-800mb-ot tesztelek.
-
Chalez
őstag
Buffalo Technology FireStix 2GB PC2-8500 DDR2 DIMM Memory Kit
Erről tud valaki infót? Elég kedvező áron van itt a PH-n...
-
Chalez
őstag
Milyen programmal lehet látni is winbe, hogy a memória mekkora feszt kap?
Pl auto beállításoknál... -
Chalez
őstag
Szerintetek 2x1GB Geil ultra 800, és 2x1GB Goodram 800 menne együtt duálban @900-on? Valószínűleg a gyengébb Geilhez lenne időzítve a Good ram. DDR2-ről van szó.
-
-
Chalez
őstag
válasz
FehérHolló
#2275
üzenetére
Akkor asszem hamarosan new win install lesz. Az hogy a reborn menő, engem hol érdekel...

-
Chalez
őstag
válasz
FehérHolló
#2273
üzenetére
Szal te is azt mondod, hogy viszonylag nagy tuningnál beleszólhat az oprendszerem? Nem vagy már egyedül...mások is utaltak rá...

-
Chalez
őstag
válasz
FehérHolló
#2271
üzenetére
Adtam neki 1.4 voltot, de az orthost most inkább nem futtatnám...
Majd ha meglesz a CM Hyper TX-em! Addig tesztelgetek, aztán ha végképp semmi, akkor megpróbálok az xp reborn edt helyett egy alap xp+sp2-t felrakni, hátha a gányolt opr. is beleszól. -
Chalez
őstag
Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulok hozzátok. A gépem, ami a konfignál olvasható, néha ilyen dolgokat produkál, mint: akármilyenprogram alkalmazáshiba
A ''0x67c7d103'' címen található utasítás a ''0x000000b8'' memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: read''. A program befejezéséhez kattintson az OK gombra.
A gépemet tuningolom, a mostani beállításokkal ORTHOS-t elfuttattam fél óránál tovább is, hiba nélkül. A memóriák most e pillanatban 880MHZ-en járnak 4-4-4-12 időzítésekkel kb 2.1 - 2.15 volton. Amikor lecsökkentettem 900MHZ-nél az időzítéseket 5-5-5-18-ra, és megemeltem a feszt 2.3 voltra, akkor is előjött ez a hiba. Ritkán az igaz, de előjön akármilyen programnál.
Valakinek valami ötlete? ''A ne tuningolj akkor''-nál kicsit több is érdekelne.
Köszi! -
Chalez
őstag
válasz
[CS]Blade2
#1570
üzenetére
A fent említett cégnél bejött! Reggeltem az online shopban, kiválasztottam mit akarok - jelen esetben egy Gigabyte 8800GTS volt - majd másnap !felhívtak!, hogy ok. van a kártya, ma feladják futárral (péntek volt) erre hétfőn hozta a futár címre, felhívott a pontosítás miatt és amikor megérkezett, ott volt a vadi zsír videókarcsi, garral együtt. Kipengettem az aránylag olcsó szállítást (1600Ft - 3kg-ig), és ennyi. Tehát a megrendeléstől számított 48 órán belül meg volt a cucc.
Amúgy köszi a segítséget, de azért 3GB is több mint 2 néhány helyen nem?? Pl Gothic 3 stb... -
Chalez
őstag
E4300, 4x1GB KINGMAX 800 vagy 4x1GB GEIL VALUE 800 szerintetek a jobb megoldás? Alaplapnak ABIT AB9 vagy ASUS P5B, esetleg GIGABYTE DS3??
Kis tuning összejöhetne kb 3Ghz környékére?
Aki vágja a témát, ne spóroljon a szavakkal!!

[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Idő előtt felbukkant a Galaxy A57 egy európai webshopban
- Mini PC
- Arc Raiders
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MWC 2026: Megnéztük, hol tart a Clicks Power Keyboard és Communicator
- Windows 11
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- BestBuy topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4474, 100% AKKSI
- iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4328, 100% AKKSI
- Alienware 17r4 olvass
- Keresünk iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Majd ha meglesz a CM Hyper TX-em! Addig tesztelgetek, aztán ha végképp semmi, akkor megpróbálok az xp reborn edt helyett egy alap xp+sp2-t felrakni, hátha a gányolt opr. is beleszól.
fudi2002