-
Fototrend
Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Soulfly842
addikt
válasz
Joccc07 #61384 üzenetére
Konkrétumok nélkül, nagy általánosságban. Hogy most már egyenesbe ezt a flotta kérdés-kört (nem csak a te esetedre fókuszálva).
Olyan szinten automatizált volt, hogy eddig engedte - nem lennék meglepve, hogy most már ezt is egyenesbe tennék. Bár más kérdés, hogy a szerződéskötéskor aláírásra kerül egy nyilatkozat, aminek az alábbi passzus is része:
"Tudomásul veszem, hogy a fenti kedvezménynek a Szolgáltatónál történő igényléséhez a Szolgáltatóval mobil rádiótelefon hálózaton nyújtott szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződés (a továbbiakban előfizetői szerződés) megkötéséhez / módosításhoz szükséges iratokon túl rendelkezem az 'XY' által kiadott munkáltatói igazolással, illetve szolgálati nyugdíjas igazolvánnyal, melyet a szolgáltató részére az előfizetői szerződés megkötésekor /módosításakor átadok/bemutatok". (hozzátenném a munkáltatóinak 30 napnál frissebbnek kell lennie)
A webshopos vásárlásnál eddig, aki így vásárolt senki nem tett eleget. Ergó, szabálytalanul járt el (a nyilatkozatban vállaltak alapján nem tett eleget a Magyar Telekom és a munkáltatója által keretmegállapodásban/a nyilatkozatban leírtaknak és a szerződési feltételeknek sem).
Mindezek mellett - nagyobb részben ennek köszönhetően - sokan vissza is élnek a kedvezményes flottával, s több esetben ezzel próbálták kijátszani azt, hogy az adott díjcsomagra már nem voltak jogosultak (megszűnt dolgozói jogviszonyuk, stb), s hiába bejelentési kötelezettséggel tartozott volna az előfizető (ilyen esetben lakossági/egyéb csomagra lenne köteles váltani), de ezt tudatosan elmulasztották és webshopon vásároltak hozzá.
Ez nem arról szól közel sem, hogy éppen elég kedvezmény van a készüléken, így webshopost nem kap valaki - hanem az igénybevételi feltételekről!
"Tudomásul veszem, hogy amennyiben a kedvezményre való jogosultságomat elvesztem - megszűnik a jogviszonyom XY-val - akkor azt a szerződéses jogviszony megszűnésének napjától számított 8 napon belül a Szolgáltatónál bejelentem. Az ennek elmulasztásából eredő kárért felelősséget vállalok. [...]"
Áthidaló megoldás lenne természetesen, ha erre kialakításra kerülne valamilyen folyamat. Munkáltatói postán valón elküldése stb, egyéb úton történő archiválása. Bár ennek a jogi/szabályzás háttere gondolom szintén nem lenne egyszerű.
-
Soulfly842
addikt
válasz
Joccc07 #61373 üzenetére
Olvasd át mégegyszer a hozzászólás második felét is
Ahhoz, hogy vásárolhasson bárki flottással, ahhoz, hogy ezt egyáltalán kezdeményezhesse: be kell mutatni a szükséges igazolást/igazolványt/stb a keretmegállapodások értelmében. Ez a folyamat az interneten alapban nem volt és nem lehet kivitelezhető.
Ez alapján... Bármi lehet
(#61379) 313313
Akkor ott jó ideje nem cseréltek árcímkét
De a tényen és az árakon ez nem változtat.
Ez sem rossz 9990-ért....
[link]
[link]Nokia DC-14
1990 ft.
[link] -
Soulfly842
addikt
válasz
Joccc07 #61364 üzenetére
Sajnos nem... Erre külön logisztika nincs. Elég nagy katyvasz lenne ebből.
Olyan van, hogy bemégy az üzletbe. Kéred, hogy rendeljenek (központi árukészletről) és ha jött belőle, akkor megoldható-e, hogy félrerakják neked.
Megnéztem a privátban küldött csomagot, nincs szövegesen leírva ilyen a feltételeknél, hogy csak és kizárólagosan személyesen.
De szerintem érthető a paradoxon: a vásárlás kezdeményezéséhez igazolás/igazolvány bemutatása szükséges. Ennek a kivitelezhetősége személyes interakciót feltételez.
-
s3nsitivity
addikt
válasz
Joccc07 #61359 üzenetére
A Flotta mindig külön szerződés.
Abba van leírva, hogy az adott flotta, hogy, miképp vehet készüléket.Hallottam már olyanról akik csak dominó áron de olyanról is akik fillérekért kaptak telefont, ugyan úgy Partner 3.
Nálunk például a Partner 3-ban a legolcsóbb előfizun kihozható készülékek érhetőek el, részletre vagy egyösszegben.
A webshopot nem tudom még sose vettünk onnan meg telefon is csak akkor lett véve amikor a szerződés kötődött így azt is passzolom ,hogy csak vásárláshoz elég e személyi, meghatalmazás vagy igazolás is kell. -
Soulfly842
addikt
válasz
Joccc07 #61353 üzenetére
A partner 3 az egy olyan gyűjtő fogalom, mintha annyit írtál volna, hogy flottában vagy
Azért is kérdezem, hogy melyikben, mert lehet vakon rávágták, hogy nem megy, s elnézést kérek, de lehet a flotta megállapodásába is bekerült az, hogy csak személyesen, igazolással...
-
Soulfly842
addikt
válasz
Joccc07 #61325 üzenetére
Pontosan az ilyen visszaélés miatt lett több flottában letiltva a webshopos felület. Persze, a rendszer is 'hibás', mivel a futárnak is lehetne kérni az igazolást, stb., de a tények tényszerűségén ez nem változtat.
Minden esetben kötelező lenne a munkáltatói/egyéb igazolás bemutatása flottás vásárláskor. Ez nem a telekom önkénye, hanem a Magyar Telekom és a munkáltatód írta így alá kölcsönösen a keretmegállapodást.
Milyen flottában vagy egyébkén?
Más.:
(#61343) Beca1990
A Demo kiírással felvértezett az kiállító darab volt, a másik csak bontott/visszaküldött valószínűleg.
Új hozzászólás Aktív témák
Ez a Telekom mobil szolgáltatások topicja
- Hír A Telekom elindította az ország első szabványos 5G tesztállomását Zalaegerszegen
- Hír Egy előfizetés, több SIM a Telekom új ajánlatában
- Hír A Magyar Telekom bejelentette az eSIM támogatását
- Hír Készülék nélkül csak egyéves hűség köthető
- Blogbejegyzés Új alapokra kerül a Telekom árlistája
- Hír Modulárissá lettek a Telekom mobilos csomagjai
- Asus FX516PE 15.6" FHD IPS i7-11370H RTX 3050Ti 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Logitech G Pro X Superlight vezetékes Gaming Egér!
- Google Pixel 10 256GB - Törött kijelzőüveg - szept. 30-i vásárlás
- Sharkoon Skiller SGM1
- ACER PREDATOR ORION 3000 // CORE I5 9400 // 16GB DDR4 // GEFORCE GTX1660 SUPER 6GB // SSD+HDD
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
- ÚJ ÁRU 09.25. !!! HP üzleti laptopok Elitebook, Probook, Zbook 8-13. gen gar.
- Fotó állvány eladó
- Új monitor állvány- elegáns megoldás a dupla A/4-es papírcsomag helyett - csak össze lett szerelve
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3286
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest