-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Victoryus94
őstag
válasz
Akhilles01
#31873
üzenetére
A Dolby Atmos a hangra vonatkozik.
A Vision pedig HDR -
Victoryus94
őstag
Az nem lesz olcsó... Megmarad nekik a belép kategória, aztán jön 3-400 körül a QLED, és majd valahol fél misi felett lesznek az OLED-ek. Bár az első 1" évben simán lehet a prémium kategóriát célozzák csak. Addigra az LG-nek már beindul a tömeggyártás rendesen, szóval szerintem ott várható majd kzépkategóriás 300 ezres OLED TV (alapáron) - mire a Samsung berobban a felső kategóriába
-
Victoryus94
őstag
Ha a hiba megvolt vásárláskor, akkor nem fogják cserélni/javítani bolti garinál akkor sem ha romlik a helyzet (márpedig azt fogja mondani az eladó hogy megvolt, nem tudod bizonyítani hogy nem, az outletek nem új {gyakran hibás, vagy kiállított, esetleg használt} termékeket árulnak)
Szerintem nem érdemes ilyen TV-t venni, főleg ebben az arkategóriaban. Inkább vedd meg a legolcsóbb működő oled-et amit találsz black friday-kor vagy joy napokon. -
Victoryus94
őstag
válasz
daneel_hu
#31554
üzenetére
5G-s wifim van (3 db unifi ap fedi le a házat). Alapból 100+ -os csatornán használtam, de az nem tetszett a TV-nek, alig töltött be bármit is. 100-as csatorna alatt tűrhető, de mobilom 2-3x akkora sebességgel tölt le még most is mint a TV.
Plex miatt számít, megbirkózik e egy nagyobb 4k hdr anyaggal (60-90mbps) a PC más helységben van.Egyébként a kijelző miatt vettem, és abban tényleg nem csalódtam. :)
-
Victoryus94
őstag
Sziasztok.
Megjött az LG 55OLEDB8-as TV-m szerdán. Erről írnék pár szót röviden:
Én nem TV-ként, hanem médiaeszközként fogom használni, tehát nincs sem antenna, sem beltéri egység rákötve.
Ami ezzel kapcsolatban zavar: Nem találtam meg, hogy lehetne beállítani alapértelmezett forrásnak a PLEX-et, vagy bármely más appot. -Így ugyanis fekete képernyő, vagy "Nincs jel" felirat fogad minden bekapcs-kor.
Következő problémám az internettel van:
1. Van egy 10/100-as UTP portja (mivel még ideiglenes helyen van a TV ezt nem tudtam tesztelni)
2. Wifi elég lassú, állítgatni kell a routert hogy használható legyen. N-es szabványon elég lassú, 4K tartalom streamelésére alkalmatlan.
Az AC-s szabványt bár támogatja, nagyon nem mindegy neki, milyen csatornára van állítva a router. Ettől függően lehet 2-3mb/s-et is, és 80-90-et is mérni (többet még nem sikerült, de még játszadozom majd a beállításokkal).
Szintén wifi probléma. Bekapcsolás után nincs wifi, nem csatlakozik fel magától azonnal, csak jónéhány perc után, vagy a wifi beállításokba navigáláskor.
Ami tetszik: A távirányító. Sokkal jobban használható, mint a Samsung hagyományos távirányítója. A szoftver is használható sebességű (bár a böngésző lassú, és képtelen megjegyezni bármilyen jelszót, macerás mindig beírogatni az email+pw párost).
Digi TV Online felületével teszteltem, ez jól működik, bejönnek az adások HD-ban.
Illetve RTLMost-tal, az nem működik. Legalább a mobil appba tehettek volna egy virtuális billentyűzetet a gyorsabb kereséshez.
Alkalmazásügyileg úgy tűnik nekem, a Samsung boltjában több magyar/általunk ismert app van, mint LG-nél, de a legfontosabbakat megtaláltam itt is.
Hang: Szerintem meglepően jó, én sokkal rosszabbra számítottam. Teljesen élvezhetők vele a filmek, és a zenék sem rosszak, így akár külső hangfalszett nélkül is használható (mondjuk én 5.1-et tervezek miután elkészült a nappalink)
Kép: Kicsit állítgatni kellett, de RTINGS jó kiindulásnak. HDR tartalomnál is található olyan profil, ami az adott tartalomhoz passzol, ezt még ki kell ismernem, ha nem akarom random végigpróbálni.
A fekete tényleg fekete. Mivel este állítgattam, volt is vele problémám, hogy bizonyos esetekben semmi fényt nem ad a TV, a távirányítót még nem kezelem vakon.
Viszont egy HDR tartalomnál nagy élményt ad, és egy hagyományos 1080p-s Netflix sorozat is teljesen élvezhető vele (hagyományos TV adásokra viszont bőven elég szinte bármely 100-150 ezres TV, fele annyi pluszt sem adna erre a célra mint amivel drágább).
Összefoglalva:
Én érzek hiányosságokat szoftver-ügyileg, ezen majd egy mini PC, vagy TV box fog tudni segíteni [ha találok HDMI 2.0-sat]. A távirányító kényelmesen használható. Az internettel vacakolni kell, de még épp használható 4K HDR streamhez (kábellel vagy ha közel az AP). A hangminőség elfogadható (mozi élményhez azért kell külső hangeszköz). A kép szerintem tökéletes (kis állítgatás után)
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Akár Részletfizetés 0% THM ÚJ AMD RYZEN AM5 processzorok 3 év garanciával 27% áfaval
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4414
- Előbb mint bárhol máshol !! Motorola Moto G77 8GB/256GB - 1 év garancia
- AKCIÓ! MSI ThinA15 B7VF-449XHU Gamer notebook - R7 7735HS 16GB DDR5 1TB SSD nVidia RTX 4060 8GB
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Vhiktor