-
Fototrend
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tikakukac
titán
válasz
F_Gergely
#88633
üzenetére
Lámpatestekben nem vagyok kompetens, de más területen teszteltem és tesztelek eleget.
Itt mindig egy jó boltot kell keresni aki kicsi reklámért kölcsöndobja az adott tesztkészüléket vagy akármit. Gondolom van lámpabuzi is, aki ezekre gerjed, van hely is, meg kell csinálni a tesztet. A gond, hogy itt elég durva már a szórás gyártásban, ezek a sorok nem az ISO teljesítése miatt dübörögnek, hanem az ár maximálisra gyalulása a cél.
Ez a baj a tapasztalatokkal, hogy én meg opelforumról láttam hogyan néztek ki azok a ködlámpák is, amit itt is beajánlottak Depo/Tyc alól és konkrétan mintha ezüst kályhafestékkel fújták volna azt a foncsort úgy hámlott és fénye sem volt, üveg meg, hagyjuk.
Ezért lenne faja, ha ezek ki lennének méricskélve és lennének számok a kezünkben. Ez a "szép a kijelző" "jól szól a hangszóró" "elég gyors" kifejezések testvére ebben a formában. Szubjektíven, király.
Nem kötözködni akarok, csak magabiztos állításokat, objektív ténymegállapításokat. Ez a jobban világít, mint az előző. Oké. Az előző milyen szintről mennyivel? Érted? Nekem csak ez a bajom ezzel. De lehet velem van a baj, lassan egy évtizede méricskélek a szakmában és én vagyok hozzászokva ezekhez

-
Tikakukac
titán
válasz
F_Gergely
#88631
üzenetére
Ha fotós vagy sem tudod megoldani, mert ez nem így megy

Mindegy, jobban világít, de fényképre és videóra ne adjon sokat soha senki, semmiben. Színhőmérsékletben pedig aztán végleg semmit.
Van rá műszer, az tökéletesen beméri a fényerősséget és ad egy konkrét számot. Ugyanígy mindenre másra is.
-
Tikakukac
titán
válasz
F_Gergely
#88612
üzenetére
Huhhuhhhuhhh, na ezzel így óvatosan.
Ha nálad még a 14 éves konstrukció újnak számít akkor lehet, de max 2000 előtti autókra lehet igaz ez az állítás. Utána bőven cserélgethető a lánc, mert gatya maga a lánc is és a feszítő is. Nem a kenés miatt kell az olaj, hanem az olajnyomás a láncfeszítőhöz

-
Tikakukac
titán
válasz
ricsi8800gt
#88591
üzenetére
A nagyszerű gyári diagnosztika eszköz és szoftver kombója.
-
Tikakukac
titán
válasz
ricsi8800gt
#88589
üzenetére
Opcommal

-
Tikakukac
titán
válasz
ricsi8800gt
#88582
üzenetére
OPCOM-ban le lehet programozni.
-
Tikakukac
titán
válasz
ricsi8800gt
#88549
üzenetére
Meglepő módon kőfelverődés elleni fóliával leginkább

-
Tikakukac
titán
válasz
speedernet
#88501
üzenetére
Másik fórumon egyik srác elszaggatta. Ő elvben motorgenerálra vár

Szóval azt ne várd meg.
-
Tikakukac
titán
válasz
F_Gergely
#88435
üzenetére
Há' jah. Megveszem az új fényszórót és irány foncsoroztatni pár hónap múlva meg kezdődhet a ragasztás. Neheeeem

Depo és Tyc is ugyanattól szenved forrástól is független. Mondom, nem poénból lett 1 év alatt dupla annyiból bontott gyárival szopókörözés, megoldhattam volna 8k-ból azonnal, polcról levéve is.
-
-
Tikakukac
titán
válasz
mrx1212
#88430
üzenetére
Vagy teljes átépítés xenonra vagy ennyi a buli- Azonos lámpatestből csak akkor lesz sokkal több fényerőd ha az eredetinek baja van. Akár olyan is, amit elsőre nem látsz. Gyárinál jobb minőséget az utángyártott sem tud adni. Láttam a fentebb említett cégtől pár cuccot, hát ööö, nem véletlen kajtattam a gyári Hella ködlámpákat sem.
-
Tikakukac
titán
válasz
hdanesz
#88390
üzenetére
Céges Fordban van elöl is szélvédő fűtés. Este olyan, hogy ha nekem kéne ilyennel járnom tutira szélvédőt cseréltetnék.
-=RelakS=-: Na igen, akku. Az utolsó tétel a smart charger lesz, megelőzendő az akkuhalálokat.
farkas-j: Webasto lett volna olcsón. Nem az a gond, hanem a beépítés. Az ezerszer problémásabb, mint egy DEFA féle megoldás. Itt viszonylag kevés szívással is berakható a dolog és mivel úgyis a reggeli indulás a leginkább benzinzabás-motorgyilkos-jéghideg téma, így ez is megfelelt

-
Tikakukac
titán
1 év után sikerült 10k alatt lőni egy Termini beltérit is a fűtéshez. Nincs több jégkaparás

-
Tikakukac
titán
válasz
toth_janika
#88374
üzenetére
Ha a gyári nem Recaro volt, akkor más a sín. Mikor én is ülést cseréltem átnyálaztam a kinti fórumokat és kb. mindent mindenbe be tudsz rakni, kivéve a legsportosabb üléseket.
-
Tikakukac
titán
válasz
Markizmark
#88371
üzenetére
Annál durvábbat amit anyám művel nincs, az 1km már megváltás lenne.
Pálca azért fura, mert ott nem sok keresnivalója van ám a víznek. Szelepfedél teteje, kartergáz csövecske és kupak, okés, de nívó... az érdekes.
-
Tikakukac
titán
válasz
toth_janika
#88367
üzenetére
Plusz a sima és a Recaro elviekben sínben is eltérnek.
-
Tikakukac
titán
-
Tikakukac
titán
válasz
diablo1984
#88335
üzenetére
Nem szeretés kérdése. Ha cseréled és veszel egy 2 millás kocsit, ott meg ugyanez lesz dupla ennyi is. Ez a sokat kell költeni a kocsira és akkor veszünk másikat, amire legalább ennyit kell költeni majd, de legalább tele van ismeretlen faktorral esete. Sokan csinálják, de, hogy miért

-
Tikakukac
titán
válasz
molnarpeter
#88330
üzenetére
Istenem, ha ott tartanánk már, de tényleg. Amikor bzdmeg látom valamelyik nap is, hogy a 3 háztömbnyire, köbö 80-100 méterre is kocsi beindít, villanykapu nyit, kiállás, kapu visszacsuk, majd utána ugyanez vissza is... mert fodrászhoz is azzal kell menni. Oldalakon keresztül tudnám sorolni, hogy emiatt mennyi mindent kellett már cserélgetnek meg javítanom. Arról nem beszélve, hogy egy Budapest távval többet tudok autózni a verdával ha épp vidéken vagyok, csakis azért, mert ha 2 egymás mellett lévő boltban van dolgom, akkor én nem állok át egyik parkolóból a másikba, hanem átmegyek lábon 20m-t.
Ezeket beleküldeni az ember fejébe lehetetlen. Szóval villanyautózás, kérlek gyere már.
-
Tikakukac
titán
válasz
diegho
#88328
üzenetére
Néztem, hogy a hosszbordás szíj repedezett. Igen, másfél évtized lassan elnyírogatja. Mondtam muternak épp otthon voltam, hogy olyan 3000-3500 forintos a cucc, kicserélem majd. Ha te azt a hangnemet hallottad volna
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Már inkább nem is mondok semmit, megveszek mindent, kicserélem és kész. Amíg valami nem romlik el vagy lesz zavaró, addig minden forint pocsékba megy. Legalábbis ez az elképzelés. Pedig anyám, ennél kevesebb alkatrészt kérő és olcsóbban fenntartható autó nem nagyon van. De van akinek ez trauma
Pedig 2 hetente elröppen majdnem 2/3 tank benzin 
-
Tikakukac
titán
válasz
Luck Dragon
#88306
üzenetére
Fogalmam sincs, még ötletem sincs, de még hallani sem hallottam ilyesmiről. Egyszerűen lehetetlen.
Mikor hasonlóra gyanakodtam egy új Niva volt az alany ami 3 hete nem ment és csillaggarázsos volt -8 fokban. De aztán ott is elég hamar kiderült, hogy csak a srácok nem tudták, hogy szovjet vas nem nyugati és ennek bőséggel kell gázt adni és engedni a kuplungot az égig. De még az sem bírt lefagyni. Meg egyáltalán mi fagyna meg. Még ha vízzel locsolgatod és jegesre vagy minden sem.
-
Tikakukac
titán
válasz
Luck Dragon
#88303
üzenetére
Akkor erősen irány a szerviz, mert erősen beb@szna, ha befagyna a fék és csapágy vagy bármi más nagyon max -10 fokban. Földön nincs ilyen
Napközben elmész valahova akkor meg tréler vagy viszel hősugárzót? 
-
Tikakukac
titán
válasz
Luck Dragon
#88294
üzenetére
Hacsak nem költöztél időközben valami jégkutató állomásra, ilyen nincs

-
Tikakukac
titán
válasz
Petyyyyy
#88286
üzenetére
Annyi jeget és havat meg szutykot kellett kimosni a kerékjáratokról és sárfogókról, hogy egy merő szutyokgömbként mentem haza. És a garázsban még egyszer lemostam rendesen vödörből és mikroszálas meg wax fel.
Áldom az eszemet, hogy nyáron felpattantak a sárfogók is, szép tiszta az oldala a kocsinak, hátul is csak annyi van, amit a levegő visszamos az útról az 5 ajtósság miatt.
-
Tikakukac
titán
Semmi személyeskedő nem volt benne. Csupán arra próbálunk reflektálni, hogy az elméleted a gyakorlatba ültetve porrá omlik.
Véleményed meg nyilván lehet bármiről. Ettől még a típushibák nem javulnak meg, a porrá égett autókat ne fizetik ki és a holtakat sem hozzák vissza

-
Tikakukac
titán
Mert ha garanciában tönkremegy az autó , pedig Dexos2 olajat kapott, ott az autógyártónak kell viseli a költséget.
Nem sok Opeles garis ügyintézésed volt ezek szerint, meg úgy autók sem általában
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ívesen le vagy sajnálva fizetés után. Basszus, az Opel gyújtáskapcsolók miatt emberek haltak meg. Olvasd el a sztorit. És az is simán átment mindenen.
-
Tikakukac
titán
A te füled és minden érzékszerved egy motorhoz képest sehol sincs. Mikor már ilyen szinten van elváltozás, akkor ott sokkal drasztikusabb dolgok vannak a motorban. Most én is mágiázhatnék, de hidrotőke csere lesz. Lehetne elhalkítani őket, csak a motorgenerál még több pénz később

-
Tikakukac
titán
válasz
ArthurShelby
#88198
üzenetére
Olyan chipekről beszélünk, amiket útszóró só helyett is lehetne hinteni a járdára, annyira értéktelen és annyi van már belőle a gyártósor felszámolása után.
A telók és a beágyazottak között azért elég nagy szakadék van
-
Tikakukac
titán
válasz
-=RelakS=-
#88194
üzenetére
Ott, hogy ott a hardvert tolni kell ezerrel, szoftver van fosba se nézve. Ott ezen van megfogva a pénz.
-
Tikakukac
titán
válasz
zolikaDB
#88190
üzenetére
Egy szimpla kis ajtó szerű dolog ami a tűzfal és a lábtér közé megy a műszerfal alatt.
Trapézgömbfej. Ha mákos vagy akkor külön is cserélhető, mert nem szegecselt. Majd lesz cserés nálunk is, én flexelhetek meg fúrhatok majd, mert szegecselt.
Hátsóból Sachs lett most bedobva, nem kérdés a minősége és jó ára is volt. Előre passz, nem tudom ki a beszállító az még odébb van.
Ha keményebb meg stabilabb kell, rugó és gátló csere kell neked. Önmagában az ültetés nem vált világot. Sőt.
-
Tikakukac
titán
válasz
-=RelakS=-
#88188
üzenetére
Kőkeményen profitot termelő cégekkel van dolgunk. Itt nem fognak a te kedvedre csinálni semmit
Csak annyit ami grammra kiszámolva kell ahhoz, hogy jól érezd magad a pénzedért. -
Tikakukac
titán
válasz
-=RelakS=-
#88186
üzenetére
Miért ilyen húgy lassú az összes kezelő felület?
Erre tudom a választ, így fejlesztői csapatok közeléből, elkerült pár ember Delphi és hasonló cégekhez egyetem után. El sem tudod képzelni milyen tetű hardverek vannak ezekben a fedélzeti rendszerekben, tisztelet a kivételnek, felsőbb liga azért megtiszteli ezeket. De alatta

De tényleg, 1 magos 400MHz-es procira ráküldeni mindent... de ez is a spór miatt van. Hiába vagy ügyes programozó és próbálsz a futási időkkel okoskodni egyszerűen nem megy. Ezt első kézből tudom. -
Tikakukac
titán
válasz
molnarpeter
#88177
üzenetére
Lol

-=RelakS=-: Ötletem rengeteg van, de más kocsiján kísérletezgetni még elméletben sem akarok. Majd 10 év múlva lehet hebrákolni peltiert meg fűtőszálat ezerrel

-
Tikakukac
titán
válasz
-=RelakS=-
#88174
üzenetére
És tényleg nincs hozzájuk mosó? LED-es autók nekem még messze vannak a szerelős távomtól, bevallom, sosem néztem őket.
-
Tikakukac
titán
válasz
-=RelakS=-
#88172
üzenetére
Ledes fényszóróhoz nincs mosó? Xenonhoz is alap, sőt, anélkül forgalomba sem hozhatják/ták őket.
-
Tikakukac
titán
válasz
ArthurShelby
#88151
üzenetére
2 Interstellar távolság

-
Tikakukac
titán
válasz
Wiz Khalifa
#88149
üzenetére
A két eset között akkora diffi van, mint ide Nagykáta

-
Tikakukac
titán
válasz
Szada85
#88143
üzenetére
Nem is kell rögtön farkast kiáltani, meg kell várni amikor már tényleg ott a farkas. Na itt megvan, egy egész falka, akár tanmesébe illő csupaszon abba a bizonyos erdőbe jellegűnek is mondanám

Cifrább meg nyilván mindig van, de sör fölött sztorizáshoz kicsit sokba van ez a "na és akkor vettem egy autót" kezdetű.A szög szerintem kibújt. Ezután akinek van kedve rámehet és hallgathat népmeséket. Az mondjuk ha jó helyen lakik kerülhet pár ezresbe csak, az már okés.
Nekem a matek az ami leginkább nem jön ki, ez volt a második erős bukó.
Igen, lehet. Az is lehet, hogy nagyapám valójában villamos volt, csak jól álcázta magát. Minden lehet

Mac sztori: ebben mi az érdekes vagy a fura vagy a gyanakvásra okot adó körülmény? A 4 hónap alatt végigment 10 kézen és Mac topikban voltak beírások, hogy random csíkoz vagy vannak képek amikor törött a panel benne, esetleg szervizes bedobta, hogy örül neki, hogy jól megy ultrasonic után?
Ha nem, akkor nincs benne semmi fura, én rendszeresen halászom le ezeket. Meg más hardvereket.13 éves ultra ritka ThinkPadot vettem most, érintetlen állapotban hasonló ciklussal akkuban. Na ez igen, ebben volt szkepticizmus rendesen. Holnap ki is derül mennyire jó a szimatom.
-
Tikakukac
titán
válasz
Szada85
#88134
üzenetére
Nem kell átesni a paci másik oldalára és én is tévedhetek, plusz nem kell a tollamba-számba adni olyat, amit nem írtam le. Thx.
De hogyan látod reálisan: a sztori kerek, minden tiszta és esélyesen ez itt A vétel? Ennyire naivnak lenni azért nem kéne, üvölt az egészről, hogy nem ok nélkül pörög ez ennyit és így.
-
Tikakukac
titán
Megjött közben az új gumiszőnyeg szett
Egy Audi A8-ba.Remélem az Audi topikban valaki most szintén örül egy Astra szőnyegnek
Hogy hogyan lehet az, hogy 4-5 év kisker alatt én összesen 2 összecserélt csomagot láttam összesen, nem tudom. Jah, de. 2 ember megy át mindig feladás előtt a cuccokon és egymást ellenőrzitek. -
Tikakukac
titán
válasz
Szada85
#88123
üzenetére
Én merek ítélkezni látatlanban is. Ennyi tulajt egy autó indok nélkül nem vált. Egyet igen, ha megveszi egy lakatos és javítja. Kettőt nehezen. Merítés aljából. És 300k-val az első ár alatt. Ezt hívom igazi villogó piroslámpás autónak, az okos motorszám csak cserkó a tejszínhabos süteményen.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Sorozatok
- Lexus, Toyota topik
- OLED monitor topic
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Linux Mint
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Arc Raiders
- KODI (ex-XBMC) Android alapokon, Androidos media-boxok
- Bestbuy játékok
- További aktív témák...
- Újszerű Acer Nitro 5 - 17.3" QHD 165Hz - i9-12900H - 32GB - 1TB - RTX 4060 - Win11
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / 16GB DDR4 / GTX 1650 Super / 500 SSD
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M1 Max 32GB RAM 1TB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- RÉSZLETFIZETÉS.BANKMENTES.KAMATMENTES. Új noblechairs Epic valódi bőr FEKETE - FEHÉR 3 év garancia!
- Eredeti Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Egy Audi A8-ba.