Új hozzászólás Aktív témák
-
november
tag
válasz
King Unique
#5046
üzenetére
Köszönöm szépen a segítséget!
A Corsair esetében csináltam teszteket CDM és ATTO programokkal.
Nekem ezekből az jön le hogy annak ellenére hogy csak USB 3.0 port van a gépemen a közel 460 MB olvasási sebességet hozza, míg az írás az csak 171 MB ami nálam valójában csak 60-70 MB jobb esetben. Nem kellene ennek is gyorsabbnak lennie?
Kipróbáltam másik laptopon és ott közel 220 MB volt másoláskor a sebesség a windows fájlkezelőjével ami folyamatosan ment végbe, viszont nem tudom mennyire normális nagyjából a háromnegyede körül tartósan lecsökkent ott is 60-70 mb-ra.A meghajtóoptimalizálást elvégeztem. A CDI-t lefuttattam.
"Az meg ugye alap, hogy tesztelni lehetőleg közvetlenül a laptop USB-portjához csatlakoztatva kellene a pendrive-okat, nem hosszabbító kábellel és nem elosztóval, kizárva ezzel az utóbbiak okozta esetleges problémát."
Ha figyelmesen elolvasod amit írtam akkor csak az usb-c port esetében használtam elosztót, mivel egyik pendrive sem rendelkezik azzal a porttal. Számomra is alap hogy közvetlenül a laptop USB-portjához csatlakoztatva teszteltem az eszközöket.Korábban írtad hogy a belassulás oka az is lehet hogy: "az SSD-khez hasonlóan a WL, TRIM stb. funkciók nem megfelelő működése, vagy azok hiánya, + nagy méretű fájlok másolásánál ha nincsen megfelelő méretű DRAM cache, akkor pl. az SSD-k is belassulhatnak, egy hagyományos, szutyok pendrive meg pláne, aminél az utóbbi megléte sem feltétlen adott."
Az mit lehet kezdeni ha nem megfelelő méretű a DRAM cache?"Azt lehetne kipróbálni ami le lett írva, azaz egyrészt az adatok lementése után egy újraformázást / törlést + újraparticionálást és újraformázást, majd utána megnézni a másolást."
Köszönöm ezt a tippet, de nem lehet formázás nélkül megoldani? Nincs egyszerűbb módszer? Mert ahogy az ottani hozzászólásokat olvastam nagyon képben kell lenni, mert tönkre is lehet tenni a winyót.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

