Új hozzászólás Aktív témák
-
november
tag
válasz
King Unique
#5046
üzenetére
Szia!
"Azt lehetne kipróbálni ami le lett írva, azaz egyrészt az adatok lementése után egy újraformázást / törlést + újraparticionálást és újraformázást, majd utána megnézni a másolást."
1. Ha jól értem a sorrendet akkor azt mondod hogy a rendszermeghajtót formázzam le előszőr; "újraformázás". Aztán jön a "törlést + újraparticionálást és újraformázást"
2. Az ebben leírtakat akkor is tudom használni ha azt a meghajtót akarom formázni amin a Windows van? Van olyan dolog a leírásban amire kiemelten oda kell figyelni?
3. A 7-ik bekezdésnél lévő részt: "Quick note: The output should include an asterisk (*) next to the selected drive." nem értem. Segítenél abban hogy mit jelent?
4. Illetve a 11-es pontban ezt a részt nem értem: "The quick option is optional to perform a format more quickly. However, if you are not sure about the drive's condition, it is best to skip the option. Just remember that depending on the hard drive's size, the format could take a long time." -
november
tag
válasz
King Unique
#5046
üzenetére
Köszönöm szépen a segítséget!
A Corsair esetében csináltam teszteket CDM és ATTO programokkal.
Nekem ezekből az jön le hogy annak ellenére hogy csak USB 3.0 port van a gépemen a közel 460 MB olvasási sebességet hozza, míg az írás az csak 171 MB ami nálam valójában csak 60-70 MB jobb esetben. Nem kellene ennek is gyorsabbnak lennie?
Kipróbáltam másik laptopon és ott közel 220 MB volt másoláskor a sebesség a windows fájlkezelőjével ami folyamatosan ment végbe, viszont nem tudom mennyire normális nagyjából a háromnegyede körül tartósan lecsökkent ott is 60-70 mb-ra.A meghajtóoptimalizálást elvégeztem. A CDI-t lefuttattam.
"Az meg ugye alap, hogy tesztelni lehetőleg közvetlenül a laptop USB-portjához csatlakoztatva kellene a pendrive-okat, nem hosszabbító kábellel és nem elosztóval, kizárva ezzel az utóbbiak okozta esetleges problémát."
Ha figyelmesen elolvasod amit írtam akkor csak az usb-c port esetében használtam elosztót, mivel egyik pendrive sem rendelkezik azzal a porttal. Számomra is alap hogy közvetlenül a laptop USB-portjához csatlakoztatva teszteltem az eszközöket.Korábban írtad hogy a belassulás oka az is lehet hogy: "az SSD-khez hasonlóan a WL, TRIM stb. funkciók nem megfelelő működése, vagy azok hiánya, + nagy méretű fájlok másolásánál ha nincsen megfelelő méretű DRAM cache, akkor pl. az SSD-k is belassulhatnak, egy hagyományos, szutyok pendrive meg pláne, aminél az utóbbi megléte sem feltétlen adott."
Az mit lehet kezdeni ha nem megfelelő méretű a DRAM cache?"Azt lehetne kipróbálni ami le lett írva, azaz egyrészt az adatok lementése után egy újraformázást / törlést + újraparticionálást és újraformázást, majd utána megnézni a másolást."
Köszönöm ezt a tippet, de nem lehet formázás nélkül megoldani? Nincs egyszerűbb módszer? Mert ahogy az ottani hozzászólásokat olvastam nagyon képben kell lenni, mert tönkre is lehet tenni a winyót.
Új hozzászólás Aktív témák
- HP ElitBook 840 G10 netbook / 12 hónap jótállás
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4662, 90% AKKSI
- Lenovo IdeaPad 3 - 15,6" Full HD - AMD Athlon Silver 3050U - 4GB - 512GB SSD - Win10 PRO - MAGYAR
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4384
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3995, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
