-
Fototrend
Új hozzászólás Aktív témák
-
dezz
nagyúr
Bizony. Annó én is pontosan ezen a véleményen voltam. (Akkor még nem létezett a Wikipedia és máshol sem találtam erre vonatkozó definíciót.) Egyébként onnan indult a dolog, hogy egy site-on kompatibilitás szerint voltak besorolva a játékok... (Megjegyzem, az illető szerint olyan sem létezik, hogy részleges hardveres kompatibilitás. Vagy kompatibilis valami, vagy nem...)
-
bambano
titán
engedd meg, hogy ne vitatkozzak veled olyanról, ami egyértelműen és konkrétan benne van a törvényben.
kezdjük ott, hogy NINCS olyan, hogy szerzői jog (egyes számban). Szerzői és szomszédos jogok gyűjteménye van, a törvény is rögtön két csoportra osztja: személyhez köthető jogok és vagyoni jellegű jogok. Jogok például: tulajdonjog, előadás joga, többszörözés joga, idézés joga, szabad felhasználás joga. Ezeket nevezi a köznyelv pongyolán szerzői jognak, még akkor is, ha nem azok.olvasgass: 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról
- 4. par. 1. bek.
- 9. par. 1-2. bek.
- 30. par. 1. bek. -
Én sem tanultam gépelni, bár nem lett volna rossz. Én is kb. 8 ujjal tolom, esetleg kevesebbel, a kisujjak pl. biztosan kimaradnak.
Az angol csakugyan jobb programozni, de levelet írni nehéz vele, így aztán én magyarral tolom. Bár ez sem igaz, mert német a rendszer, a billentyűzet is az, de magyarra állítottam. Szerencsére azért kívülről tudom.Szerintem sem kell villámgyorsan tudni írni a szakmához. Az nem árt, ha nem kell folyamatosan lenézned. Viszont nagyon fontos a billentyűkombinációk teljes ismerete, illetve használata.
-
Nyilván nem lehetetlen, de nem a legjobban fizető helyeken fogsz kezdeni, és később is kétséges. Ha elég jó vagy, akkor nem kell papír, ez tény.
dorten: az valamilyen diplomát ad, vagy OKJ-s? Ha utóbbi, szerintem ne erőltesd. Helyette menj levelezőre valami felsőoktatási intézménybe.
Most azt ajánlom, hogy add be az önéletrajzod webfejlesztő cégekhez. Kisebb cégeknél jó esélyed lehet. -
Brown ügynök
senior tag
A másik, hogy honnan tudod, hogy amikor az eredeti karakterkódolású adatbázist latin9-es kódolással dumpolod, akkor az ékezetes karaktereket helyesen felelteti meg egymásnak?
Onnan, hogy kipróbáltam és működik. Bár az ő és ű hullámosan jelenik meg, de insert/update esetén már helyesen jelennek meg.
A harmadik, hogy nem elég, ha a html-ben odaírod a karakterkódolást, hanem az is kell hozzá, hogy ténylegesen azzal a karakterkódolással legyen elmentve a file.
Szerintem ezt én is írtam.
Egyébként helyesbítek, az adatbázist is UTF8 karakterkódolással kell létrehozni és akkor minden működik.
-
-
Lacces
őstag
Pythonban egyet értünk, a legkirályabb nyelv szerintem is :-D
"Cormen-Leiserson-Rivest féle Algoritmusok könyvet javaslom" - kezdő szintnek is ajánlod?
wikipédia sem rossz, csak tényleg, nem ártana jobban beleásni magam az algoritmusokba is, hogy egy-egy feladatot hogyan oldjak meg stb.
És köszi a segítséget!
-
-
sonar
addikt
Kb erre számitottam, hogy értelmes választ nem kapok... Csak a vetitést.Már meg is bántam, hogy kérdeztem
Kösz a köritést, hogy milyet mit használjak, de hagyjuk. Nem ez volt a kérdésem.
Tisztában vagyok a script nyelvek sokoldalúságával.
Az állás hirdetések sem érdekelnek, meg a körberöhögés sem... -
piadex2
senior tag
Hello!
Nagyon kösz a válaszod. Egy olyan láma kérdésem lenne, hogy ezzel (már telepítettem) hogyan fogok perl file-okat futtatni? Gondolom egy egyszerű txt-t kell átnevezni valamivé, majd azt valahogy beadni az active perl-nek...
Ha erre tudom a választ, akkor a többit szerintem könnyen megtalálom a neten.
Előre is kösz a segítséget.piadex2
mod: ha már a script nyelveknél járunk: melyiket érdemes tanulni: vbscript-et vagy perl-t? (vagy egyik körte másik alma?)
-
B-L-A-C-K
titán
Pl itt van egy része de még van egy pár, de mivel nemértek hozzá igy nem tudom eldönteni mi a legkönyebb....
Adott ládáknak egy sorozata. Minden láda kocka alakú és egyik oldala nyitott. A ládákat egy robotnak kell összepakolni úgy, hogy egy ládát belerakhat egy másik ládába, ha az utóbbinak a mérete kisebb. Azonbana robot csak sorban balról-jobbra haladva tudja a pakolást elvégezni, teháta soron következő ládát vagy belerakja egy másik, már összepakolt ládába,vagy külön hagyja. Az a cél, hogy a lehető legkevesebb összerakott láda keletkezzen.
Feladat:Írj programot (LADA.PAS vagy LADA.C) amely megmondja, hogy minimálisan hány ládába lehet a ládasorozatot összepakolni, továbbá megadja, hogy mely ládák lesznek egybepakolva.
Bemenet:
A LADA.BE állomány első sorában a ládák N száma (0<=N<=10000) van. A második sorban N db pozitív egész szám van, a ládák méretei. Mindenszám értéke 1 és 30000 közötti.
Kimenet:
A LADA.KI állomány első sorába az összepakoláshoz minimálisan szükséges ládák M számát kell írni. A következő M sor mindegyike egy összepakolást ad meg, azaz azon ládák sorszámai szerepelnek egy sorban, amelyeket egybe kell pakolnia a robotnak a kiírás sorrendjében.Példa: [link]
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Köszi.
Ne aggódj, nem holnap fogom én leprogramozni a Quake 7 engine-jét...(meg nem is holnapután)
Viszont úgy gondoltam, hogy 3ds MAX mellé nem árt valami kis programozás.
De a nagy példakép: John D. Carmack...
ill.
Nick Carpenter
Talán a C++-ra voksolnék akkor (mert ehhez van szoftver és könyv is, s talán még egy másik ember is, aki -igaz, hobbiszinten, de- ezzel foglalkozik).
Egyébként nem tud valamelyikőtök egy JÓ és OLCSÓ matektanárt? -
Jester01
veterán
pascalban is van ponter - igen, de a c sokkal jobban rákényszerít, hogy használd, pl. már a stringek normális kezeléséhez is elengedhetetlen
Kérdés, hogy ez jó-e. Az a tendencia, hogy a pointereket irtjuk ahol lehet és ezeket magasabb szintű dolgokkal helyettesítjük (amik C-ben nincsenek). Tehát pointerekkel vesződni ugyanúgy egyre kevésbé hasznos mint a pascal nyelv.
k*rva profik lehetnek akkor. miért nem írják meg egyenesen a másik nyelven?
Mi mondjuk nem pascal-t hanem vb-t használtunk prototipizálásra és utána írtuk át c-re. Bizonyos körülmények között szerintem ennek is van létjogosultsága (proof of concept). -
ALI_G
veterán
pascalban is van ponter
Így utólag tényleg felesleges a pascal. Bár unokatesóm mondta pár éve, hogy van olyan dolog amit pascalban megírnak először (pl egy függvény), aztán átírják más nyelvre. (már akkor is dolgozott az államnak, meg egy nagyobb cégnél Pesten, nemtom melyiknél)
Akkor csak C-t tanulj, aztán C++
muszály ly-vel. -
Forest_roby
őstag
Egyetem, első félév, első óra programozásból.
Tanár megkérdezki, hogy ki tud programozni legalább egy nyelven ( az tegye fel a kezét ), majdnem az egész osztály feltette a kezét.
Tanár - jó akkor aki pascal nyelven tud programozni, az tegye le a kezét, mert az nem programozási nyelv!
Hirtelen letüntek a kezek 90-95%-a.
Nem igazán kedvelem a tanárt, de tény hogy NAGYON tud programozni.
/no mindegy!/
egyébként én is a c -t ajánlanám. mély víz, de ami nem ől megy az...... -
föccer
nagyúr
Thx a válaszokat.
Odáig eljutottam, hogy valahogy egész számokat kellene varázsolnom a sok tizedes számokból.
Matematikai algaritmust nem tudtam rá kitalálni, de ez a trunc függvény jónak hangzik
Még szerencse, hogy a megjelenítés inkább csak tájékoztató jellegűnek kell lennnie. Az adatok kiértékelése a rajzolás pillanatában kész van.
Másik kérdés:
Hogyan tudom megoldani, hogy egy kép /a fentebb kirajzolt grafikon/ teljes képernyősen megjelenjen. Akár helyi menü-vel, akár jobb klikkel /lényegtelen/.
Szóval ameddig elvben jutottam:
Az image1 onclick eseményébe kellene irogatni valamit. Talán ha készítek neki egy külön formot, amit maximalizálok, és erre teszek ki egy nagyobb változatot?
Vagy van ennél egyszerübb megoldás is?
/sry a láma fogalmazásért, de messze nem vagyok programozó... /
thx.
föccer -
gaben
aktív tag
11-20. sorig a program
{
if (s == '˙') fprintf(outfile,''%c'',34);
else fprintf(outfile,''%c'',s);
}
else
{
if (Out_Format==HTML)); /*17. sor*/
else printf(outfile,''\n'');
}
}
void article(char* s,int out,int tipus)
De csak az elején a kommentet írom át....Akkor miért dob ki hibát e miatt?
[Szerkesztve] -
Joooe
tag
Most gyorsan átlapoztam a K&R-t de nem látom annak garanciáját, hogy ez így működni fog. Ilyen méretekben valószínűleg működik, mert a hardver adottságaiból adódóan defaultból int-ként végzi el a számolást és aztán annak ''int-té castolásakor'' ugye nem történik semmi, tehát marad a helyes eredmény.
De ha ugyanezt az elvet követjük amit alkalmaztál, és ugyanakkor kevésbé vasbarát méretekig növeljük a dolgot:
unsigned __int64 mix32(unsigned __int32 h, unsigned __int32 l)
{
return (h << 32) + l;
}
esetben már túlcsordul.
unsigned __int64 mix32(unsigned __int32 h, unsigned __int32 l)
{
return ((__int64)h << 32) + l;
}
Így viszont jó.
Lehet hogy működik, de én biztosabbnak érzem mindig explicit módon castolni ilyen bites játszadozásoknál:
unsigned int assign16(unsigned char LD, unsigned char HD)
{
return ((unsigned int)HD << 8 | (unsigned int)LD) >> 3;
}
De ha ez csak az én ''szám íze'' szerint van így akkor bocsi
[Szerkesztve] -
Joooe
tag
nem tudom hogy működik ez a kód egyes fordítók lelkivilága szerint, meg most így hirtelen a szabványt sem hasítom, de nekem gyanús, hogy a kifejezés egyik oldala az unsigned char marad a kiértékelés során, és így a 256-tal szorzás mondjuk úgy egy kisebb túlcsordulást okoz
Én még nem találkoztam olyan implementációval (tudom hogy van) ahol az int ne 32 bit lenne -
Jester01
veterán
a ciklusban az a string helyett az a[ i ]-t nézegesd inkább.
Azt nézi, csak a fórummotor benyelte. (dõlt betûs lett utána minden)
MOD: Gerghu: nem jó ötlet, hogy a cmp függvényben módosítod a kapott stringeket, szerintem írd át úgy, hogy egy másolatot csinálsz (ott, vagy pedig a replaceekezet() fvben)
[Szerkesztve] -
amargo
addikt
Elfelejtettem írni, már aznap meg volt a megoldás.
CreatPrecess el hozom létre Ide-ig várok egy külön szállban, hogy tudjam folytatni a dolgokat és utána nyírom ki, a nyomtatás befejeződik valamikor közben.
Csak ez olyan fura megoldás.. de a netet felturva szintén csak hasonlókat találtam.. esetlek még a megnyitott prosecc handlerjének nem lehet valami exit eseményt küldeni? -
Forest_roby
őstag
hi!
Lényegében winre írták az egészet, de van benne egy devc++ al írt c progi, amit talán le tudok fordítani. A baj az, hogy include olva van benne egy conio.h fej-álomány és nem tudom, hogy hogyan fordítsam le linuxra. Lehet, hogyhiányzik vmi a gépről. nem tom.
A progi:
/*********************************************
binary counter : DEV C++ 4.9.4.1 version
This will count from 0 to 255
This assumes your printer port address
is 0x378 and also pauses for 250 mS between
every count
**********************************************/
#include <stdio.h>
#include <conio.h> /*required for _outp*/
int main()
{
int x;
for(x = 0;x<=255;x++)
{
_outp(0x378,x);
sleep(250);
}
return 0;
}
Hogy tudom én ezt lefordítani?
gcc -c Bcount.c -o Bcount.o parancsra ezt írta ki:
Bcount.c:9:42: error: conio.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Bcount.c:20: error: stray ‘\26’ in program -
Balux
tag
nem eszi meg!
arról nem is beszélve, hogy egy szót sem értek az újjonan beírt részekből!
ezek a bajai:
C:\Documents and Settings\n&b\Asztal\hello.cpp:5:8: empty character constant
C:\Documents and Settings\n&b\Asztal\hello.cpp: In function `int main(int, char**)':
C:\Documents and Settings\n&b\Asztal\hello.cpp:5: error: expected `;' before ''Hello''
C:\Documents and Settings\n&b\Asztal\hello.cpp:5:22: empty character constant
cout és std::cout-tal is!
Könyörgöm valaki mentsen meg!
honnan lehet megtanulni a win alatti c++ programozást!???
itt van elöttem egy könyv (témavezetőm adta, aszonta olvassam végig...)
: Chris Jamsa: c++
és még egy hello world-öt sem lehet belőle megírni mert a win-alatti
fordítóprogramok nem értik meg
Szerintetek mit csináljak?
Van olyan fordítóprogram ami szopakodás nélkül lefordít egy H.W-öt ilyen formában:
#include <iostream>
void main(void)
{
cout <<''Hello World!'';
}
ugyanis ez van a könyvben amiből tanulok, az lenne a legegyszerűbb
ha nem kéne átirogatni semmit, mert akkor ahogy haladok tovább a
tanulmányaimban sorra fognak jönni az újabb nem működő parancsok stb.
tegyek fel egy linuxot?
ott a fenti zokszó nélkül lefutna??
(ettől csak azért óckodom mert nincs perpill linux telepítőm, életemben nem raktam fel linuxot és használni is csak ritkán használtam....) -
orbano
félisten
mondjuk prímszámok keresése?
valahol a tízezer számjegyes nagyságrendben mozognak az eddigi legnagyobbak azt hiszem. ráadásul ha ezzel még kódolni is akarsz...
de nagyon sok tudományos számításhoz is jól jönnek az extra nagy/pontos számok. ide pedig a string elég marharépe dolog, mert pazarolja a helyet és lassú vele számolni -
bdav
őstag
javaban van BigInteger osztály, onnan lehet lopni az ötleteket
amugy ezzel az osztállyal már relative könnyen lehetne rsa-t implementálni (ha gyors a modpow amit csináltak benne), ha lesz időm meg kedvem meg is csinálom
(persze h. használható cucc legyen belőle az lényegesen több meló)
ugyanakkor c++ ban sokkal kényelmesebb, ha egyszer megvan a bigintegered, az operator overload miatt (ez hiányzik nekem igazán a javaból)
[Szerkesztve] -
Forest_roby
őstag
szerintem van olyan, hogy 'long long int'!
#include <stdio.h>
#include <limits.h>
#include <stdlib.h>
int main(){
printf(''long long int %d bit\n'', sizeof(long long int) );
}
fordítás:
forest@forest-gep:~/prohardver$ ./a.out
long long int 8 bit
forest@forest-gep:~/prohardver$
próbáld ki! -
Forest_roby
őstag
Először is köszi a segítséget!
-------------------------------------------
további kérdések:
A long long int ( 8 bit ) már jó lenne, de nem tudom használni. Miért?
ill.
Ha nem lehet, hát jó! Hol tudok erről: ''(string-ben tárolod a számokat, megírod rá a műveleteket vagy operátorokat (c++), satöbbi)'' többet olvasni, tájékozódni? -
shev7
veterán
nem. Arra, hogy adott szam prim-e. Eleg gyorsan nagy valoszinuseggel (99%) valaszt tudunk mondani. Az RSAnak szerintem az az alapja, hogy ha van egy szamod, ami ''nagy'' primszamok szorzata, akkor a szorzotenyezok eloallitasa nehez feladat.
(egyebkent most lehet, hogy total hulyeseget mondtam, de majd utananezek, vagy megcafolja valaki)
-
Forest_roby
őstag
reklamál a fordító!
van olyan változótípus, hogy string?
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <string.h>
void main(){
printf(''Irj be egy max. negyjegyu szamot!\n\n'');
int be;
char c[4] = { 0 };
scanf(''%[0123456789]'', c);
be=atoi(c);
int i;
int szamok[250]={1000,900,500,400,100,90,50,40,10,9,5,4,1};
string jelek[250]={''M'',''CM'',''D'',''CD'',''C'',''XC'',''L'',''XL'',''X'',''IX'',''V'',''IV'',''I''};
for (i=0;i<13;i++){
while (be>szamok[ i ]){
printf(''%s'',jelek[ i ]);
be=be-szamok[ i ];
}
}
}
[Szerkesztve] -
Forest_roby
őstag
Igazából ezt is vártam. Biztos voltam benne, hogy vki fog ide írni egy sokkal jobb, frappánsabb megoldást. Igaz, ami igaz, a te megoldásod rövidebb. Én is gondolkoztam rajta, hogy tudnám kiváltani a sok for-t eggyel, de nem jöttem rá. Gondoltam rá, hogy egy ciklussal, mint ahogy te is, de ......., nem tudom a ''szamok[]'' -at (1000, 900, 500, ....) ill. a ''jelek[]'' -et (M,CM,D,....) hogy hozom be a képbe, hogy minden ciklusban más és más szerepeljen. Igazából én még nem is láttam ilyen fajta gondolkodású megoldást. Egyszerű és mégis zseniális. Tetszik, ezt megjegyzem magamnak.
-
emitter
őstag
hát ezaz, mivel ez a két lib csak win alatt létezik, lévén wines libek
szal mégiscsak az a megoldás, h kiszedem ezeket a kódokat, és legfeljebb így nem használok színeket, meg ilyesmik...
bár Jester azt mondta régebben, h nem kell sokat átírni a kódomon h linuxon is fusson, bizonytalan vagyok...
kár h ő most nincs itt
mod: a kód itt van: [link]
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Honor 400 Pro - gép a képben
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Autós topik
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- VR topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Renault, Dacia topik
- Apple MacBook
- További aktív témák...
- HP EliteBook x360 830 G8 Stílus, Erő, Rugalmasság egyben!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! "ÚJ" Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP 27% áfa
- LG 55G2 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - 1100 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1
- Samsung Galaxy S23 Plus 256 GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest