-
Fototrend
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
"Semmivel sem bonyolultabb programozónak menni, mint lakatosnak vagy burkolónak, persze más skillek kellenek hozzá, de ez igaz minden szakmára."
Ez mondjuk hülyeség.
Egy szintig nyilván tanulható a programozás, ahogy bármilyen más szakma is.
Az emberek többsége simán megreked a tömbök, ciklusok szintjénél, hogy már ezt sem igazán érti Ők többnyire nem is mennek programozónak.
A programozók többsége ezen túljut, de megreked a picit is komplexebb feladatoknál, rekurziónál, és megmarad frontendesnek (ne értesetek félre, vannak bonyolult frontend esetek is, itt most a layoutokat futószalagon kialakító kisiparosra gondoltam), CMS taszigálónak.
És van egy elég szűk réteg, aki tényleg ért is ahhoz, amit csinál. Komplex problémákat, nagy kódbázisokat, bonyolult architektúrákat is át tud látni, azokban magabiztosan mozogni, változtatni.Én kérek elnézést!
-
veterán
....persze más skillek kellenek hozzá
Azért na! Ez most olyan, mintha azt mondanád, hogy az árokásó cigány munkája == egy atomfizikus munkájával. Hiszen csak más skillek kellenek hozzá.Szóval de, bonyolultabb programozónak menni, mint lakatosnak, vagy burkolónak. Előbbi jó esetben egyetemi végzettséggel jár együtt, utóbbiakhoz még érettségi sem kell.
És akkor most ne menjünk bele a kell a programozónak diploma/nem kell utcába!
-
pmonitor
aktív tag
>Semmivel sem bonyolultabb programozónak menni, mint lakatosnak vagy burkolónak,
Viszont a díjazása ég és föld 1 programozónak, meg 1 lakatosnak vagy burkolónak. De ugyanez igaz pl. a DJ-kre is. Nagyon jó hallgatni, amit csinálnak, meg hallgatójuk is vagyok szívesen. Meg azzal is egyetértek, hogy az is 1 munka. Csak amikor azt mondja, hogy a rezidenciámra megyek, akkor néha elmélázom, hogy vajh hogy is van ez?
Na, vissza az elméleti/gyakorlati programozáshoz. Természetesen gyakorlat nincs elmélet nélkül, ugyanakkor a gyakorlati megvalósítás magában foglalja az elméletet is. Viszont sztem. az elméletet nem érdemes túlzásba vinni, mert árt az egészségnek(ami nekem amúgy sincs, sajnos... De most nem erre gondoltam, hanem szólásmondásnak szántam).
Pl. az én értékrendszeremben az itt lévő, Simon Mourier és Eli Burke által szerkesztett kód sokkal többet ér, mint pl. ez. Holott természetesen mind1ik mögött van teljesítmény.
De ez a kedvencem.
>Kulcsszavak: bin packing problem, FFD algorithm, one dimensional knapsack problem, nyilvános kulcsú kriptográfia
>Írtam VBA-ban (Excel) egy gyakorlatban is használható (eddig bevált) optimalizáló rutint (rekurzív hívásokkal, mohó sorbarendezéssel, maximalizált számú és -idejű függvényhívással, 5-szörös optimalizálás futással),Csak úgy röpködnek az idegen kifejezések, miközben csak a probléma lényegéről fogalma sem volt...
http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Eredeti játékok OFF topik
- Nintendo Switch
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Miért ne vegyél gagyi kínai LED izzósort...
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- SSD kibeszélő
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest