Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • user26

    senior tag

    Sziasztok!
    Olyan kérdésem van, hogy amikor maga a játék (tudjuk bagos...), fagy ki, és miatta kapom ezt a marhaságot, tudok-e kezdeni valamit, vagy felesleges bosszankodni rajt. Az elsőt is azért kaptam, mert kifagyot.

    Így jártam pf, csak a következményei ami evvel járnak... pf :/

  • user26

    senior tag

    válasz vpleft #9184 üzenetére

    Köszi.
    Kipróbáltam, de nem segített.
    Tanácstalan vagyok :/

    Amúgy a gépembe, 16gb memória, i5 processzor, 4gb videokártya van.
    Márka szerintem mindegy, mert mindenki arra esküszik amije van. Csupán csak megjegyzésként, hogy középkategóriás perifériák.

  • user26

    senior tag

    Sziasztok!
    Mostanában valami miatt, amikor R6-k, a haverokkal, Discordon ha ők beszélnek hozzám, ha én beszélek hozzájuk, valami miatt nem értjük meg egymást, mert akad, laggol a hang, szavak töredékét hallom csak.
    Nagyon zavaró.
    Pontosan csak akkor van ez a hiba? amikor a játék konkrétan megy, tehát meccsbe vagyunk.
    Menüben teljesen jó.

    Valaki találkozott ilyennel ?
    Mit lehetne csinálni, megnézni, kipróbálni ?

    A játékot újra raktam teljesen.
    A Discordot újra raktam legalább 4*.
    Ami változás volt a gépben, az egy 1 db 2TB -s WD, Black merevlemez lett vásárolva, amin a játék is.
    HDD Sentinel 100/100, mellesleg újonnan vettem, nem használtan.

    Köszönöm.

  • user26

    senior tag

    válasz gyurkikrisz #5337 üzenetére

    Mi "igen" Nem értem, bocsi.

    Mást megtudok hívni, de nem mindig, és ezt se értem, hogy miért.
    Aztán mivel nagyon nem szokott sikerülni várunk olyanra aki mindig megtud mindenkit, és Ő (a harmadik játékos) hív be.
    A barátom nem tud meghívni engem, és tudomásom szerint Ő is van akit meg tud, és van akit nem.

    Már mindenre gondoltam, még az internet szolgáltatóra is, h az miatt.
    Az is közös ha jól tudom, csak más - más településen élünk (Vidanet)

  • user26

    senior tag

    Sziasztok!

    Elnézést ha hosszúra sikeredett írásért.
    Gondolom van köztetek olyan, akinél a NAT Type: Open, és a barátjánál is, de sehogy nem tudjátok egymást meghívni, se Te, se Ő. Csak akkor tudtok együtt játszani, hogy ha egy harmadik fél, aki mind a kettőtöket megtudja hívni.

    Olvastam a neten, hogy többen azt írják, mindegy, hogy Open, vagy Moderate van semmi köze.
    Nem tudom, valaki aki ért ehhez megmagyarázná, hogy ez egyértelmű legyen. Avval sajnos nem vagyok kisegítve, és gondolom többen se, ha csak annyi válasz van erre, hogy "open a jó.."

    Az Ubi ezt írta nekem:

    "Az ilyen jellegű problémák hátterében sok ok állhat a számítógép sokrétűségéből adódóan, így annak pontos meghatározásához több szempontot is meg kell vizsgálnunk

    (Javaslom, hogy barátja is ellenőrizze ezeket a lépéseket, mivel a probléma akkor jelentkezik, amikor egymáshoz próbálnak csatlakozni):

    Először is kérem, hogy haladjanak végig a következő hibaelhárító lépéseken, s próbálják meg azokat a lépéseket, amelyekre eddig talán még nem gondoltak:
    [link]

    A Rainbow Six: Siege játékhoz a következő portok megnyitása szükséges:
    Uplay PC:
    TCP: 80, 443, 14000, 14008

    Játék portja:
    UDP: 6015

    Kérem, hogy győződjön meg róla, hogy nem csak a játék, de a Uplay kliens portjai is meg vannak nyitva, ha ebben bővebb segítségnyújtásra van szükséged, úgy azt tanácsolnám, hogy lépj kapcsolatba az internetszolgáltatóddal, mivel ez az ő szakterületük.

    Ha a probléma ezek után is fen állna, a játékok optimális futtatásához teljesen frissített operációs rendszerre van szükség. Ehhez kérlek frissítsd a Windowst a legfrissebb elérhető verzióra a Vezérlőpultban.

    Ha játékod nem megfelelően fut, lag-ot, disconnection-t/internethez való kapcsolódási és egyéb más problémákat tapasztalsz megeshet, hogy szoftver összeférhetetlenségről van szó.
    Ennek megelőzéséhez vagy visszafordításához kérlek próbáld a következőket:

    Következő lépésben frissítsd az operációs rendszered, majd a számítógépedre feltelepített anti-vírus-t, tűzfalat vagy más védelmi szoftver.

    Kérlek győződj meg arról is, hogy a játék, Uplay, Steam és BattlEye legfrissebb verziója van feltelepítve a számítógépedre.

    Ha a védelmi szoftverek frissítése nem szünteti meg a problémát számításba kell venned a programok beállításait is, mert lehet, hogy azok kivételei közé nincs felvéve a játék, a Uplay,a BattlEye-t (név szerint: BEService.exe and BEService64.exe) vagy esetlegesen a Steam és blokkolják a számítógépen való futtatását.

    Futtasd a Uplay-t, a játékot rendszergazdaként, ha használsz Discord/Teamspeak-t a játék közben tedd ezekkel az applikációkkal is ugyanezt.

    Ugyanakkor figyelj arra, hogy egyszerre csak egy-egy féle Anti-vírus és Tűzfal programot használj.

    Időlegesen akár le is tilthatod az védelmi rendszered vagy egyéb applikációkat, amelyek a kapcsolatot befolyásolhatják (pl.: bármilyen virtuális hálózati adapter), hogy kizárhasd ezeket, mint lehetséges hibaokozó forrásokat.

    Ugyanakkor kérlek, hogy ellenőrizd még az alábbiakat:
    -győződj meg arról, hogy hálózatod nincs publikusra állítva, ha szükséges állítsd privátra
    -győződj meg arról, hogy a IP protokoll 6-os verziója nincsen engedélyezve:
    [link]
    A IPv6 letiltásának lépéseit a "Az IPv6 letiltása" szekcióban fogja találni

    Ugyanakkor néhány játékos jelentette, hogy ha a probléma a squad kapcsán csupán egy kifejezett játékossal merült fel, hogy megoldásként szolgált számukra, ha a baráti listájukról eltávolították ezt a személyt, majd újból hozzáadták."

    Én kipróbáltam, a port nyitást, elvileg sikerült, mert eddig Moderate volt, most már open.
    Friss napra kész Win10 van a gépen, Uplay-t most szedtem le ismét, szóval feltételezem az is friss, rendszergazdaként van indítva az Uplay. Hálózat típusa magán, tűzfalon a játék engedélyeztetve van, vírusírtó napra kész, nod32. Az IPV6 dolgot, amit fentebb írtak nem értem, nem csináltam azt meg, ettől eltekintve mindent kipróbáltunk az írtakkal megfelelően és még mindig nem tudjuk egymást meghívni.
    Töröltem barátlistámról, tiltottam, Ő is, és ez sem segített.

    Mivel lehet a probléma ?

  • user26

    senior tag

    válasz holozis_HUN #5316 üzenetére

    Nem volt monitor cserélve.
    Ennek más az oka, de sajnos nem tudom mi.

  • user26

    senior tag

    Sziasztok!

    Lassan 1 hete olyan gondom van játék közben, ami teljesen véletlenszerű, mert nem mindig jelentkezik.
    Az FPS-m le esik 120-130-150-ről 60-70-80 FPS-re, és akad a játék. Roppant bosszantó, és zavaró, nem lehet élvezni a folyamatos játékot.
    Közepes, low beállításokkal játszok.

    Háttérben fut valami, vagy valami spéci dolog megy közbe? Nem. A sima Uplay-s verziónál ilyent soha nem tapasztaltam, csak a steam-s verzióval jött elő, de úgy hiszem, hogy ennek semmi köze hozzá, de azért le írom.
    i5, 16GB ram, 4GB VGA, (játék 2GB t használ)

Új hozzászólás Aktív témák