-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
DeniL
tag
Igen, ebben teljesen igazad van. Bár engem valahogy sosem vonzottak a kész dolgok. Jobb szeretem magam összetákolni, kókányolni, szerintem jobban is érzi magát az ember, ha tudja azt "ott ő hozta össze", mintha csak egy vett kis dobozkát beállít oda és akkor mehet róla a mozizás. Igazából a Pi jobban érdekelt, mint maga az, hogy mérlegeljem, egyáltalán megéri-e. Pedig még semmim sincs hozzá, de máris ott vagyok, hogy nem olcsó (Pi 12900ft, töltő 1,2A 2880ft, memkártya hála istennek volt, de csak 2GB és class4-es.)
Majd jön az, hogy szeretnék dobozt neki, de ezt majd építeni, kellenek rá bordák, meg jó lenne 1ghz-en járatni....Összességében helytálló amit írtál. Ha valaki rendesen ki akarja építeni, akkor anyagi vonzata lesz. Olcsó megoldást kerestem, hisz eredetileg ez a tv használaton kívül van, mert van másik (amin a t-home-s dekódere lóg), ezen az öreg tv-n meg maradt a házimozi, amit már ritkán használunk, mert nem fogok dvd lemezeket írkálni, mikor kényelmesebb volna ráaggatni valamire az usb-s 500-as vinyómat. Persze azt sem tudtam milyenk kimenetek, vagy bemenetek vannak a dvd lejátszómon, vagy az erősítőn.
Szóval elég nagy zsákbamacska volt, de nem bántam meg, még lesz felhasználási területe a pi-nek, ha ez nem válna be

Viszont annyit meg nem akarok rááldozni, hogy újra összerakjam az 5.1-el, mert hát ez a házimozi sem egy nagy minőségi több százezres cucc, hogy mindenképp még használni kell. Kezdetben marad a 2.1, aztán később majd meglátom. Csak így nagy gyorsban 3 napos rpi tulajként gyorsan körbejártam ezt a témát, de rájöttem, hogy jobb, ha megelégszem a sztereó jellel

Új hozzászólás Aktív témák
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- sziku69: Szólánc.
- Formula-1
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Ford topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- i5 7500T - 2x4GB - 120GB SSD + 1TB HDD
- Eladó Konfig Ryzen 7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD 500GB HDD RTX3080Ti 12GB!
- Gamer PC i5-7500 / 8GB RAM / 750W EVGA / XFX Radeon HD 7950 3GB Double Dissipation Black Edition
- AMD PC , Ultra 225 , RX 6600 XT , 16GB DDR5 , 512GB NVME , 2TB HDD
- 15.gen! Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) +16-32GB DDR5 +hűtött VRM-es Z890 lap! GAR/SZÁMLA (nevedre)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


wassermann
