-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Flowtation
őstag
válasz
drogery
#28587
üzenetére
EZT a videót néztem. 0.35-nél mutatja a szalagot és azon csak 3 ér fut, míg az emlegetett apa102-esen 4. Csak ezért kérdeztem, de nekem is szimpatikusabb a hyperion, hogy nincs plusz eszköz. Akkor már csak két kérdés maradt, a tv-fal távolság és, hogy bírná-e a pi1 is?
Köszi a választ!
-
AcCEsS
senior tag
válasz
drogery
#28579
üzenetére
golya87 + Flowtation + drogery: Köszönöm a válaszokat, a ledes topikban is körül fogok nézni!

Drogery, neked külön köszönet a konkrét infókért
, így már - legalábbis a megrendeléssel - el fogok boldogulni!
Még annyi kérdésem lenne, hogy érdemes az IP65-ös változatot megrendelni, vagy teljesen felesleges (ha jól látom az egy szilikon védőrétegbe vagy beágyazva)? -
pvt.peter
őstag
-
pvt.peter
őstag
válasz
drogery
#27564
üzenetére
Köszi a választ.
Van 100Mbit/s sávszélességed hálózatra, amin töltesz le, marad 380Mbit/s amivel írhatsz HDD -re.
De mivel 100Mbit/s -mal jön le az adat, ezért max. ennyit is tudsz írni ugyanennyi másodperc alatt, nem?Tehát itt gyakorlatilag ua. az eredmény mintha 100Mbit/s -os LAN dugón keresztül kapcsolódnál netre, nem?
-
Asztee
aktív tag
válasz
drogery
#26521
üzenetére
Persze ,hogy Kodi !
+ Libreelec. A TV-m meg Samu. A kodi restart nálam nem oldja meg
, nekem a tv-t kell kikapcsolom és az TV távirányítójával visszakapcsolni. Az viszont érdekes ,hogy a rpi-s cec paranccsal akkor is le tudtam kapcsolni a TV-t amikor a TV azt írta ki ,hogy nem elérhető. 
-
-
azbest
félisten
válasz
drogery
#24958
üzenetére
A 100 megabites netet a beépített usb-lan adapter is ki tudja használni. A te külső adaptered elvileg gigabites, ami lehet 200-at is képes hozni, ami mondjuk nasra másoláskor lehet szempont, ha egyáltalán gigabites a belső hálózatod.
A beépítettel egyszer láttam már olyat, hogy 10MBájttal mentettem internetről a nas samba megosztására (100 mbit le és 100 mbit fel, mivel full duplex). Persze ilyen terhelés már érezhetően foghatja a többi folyamatot.
-
footy
addikt
válasz
drogery
#24714
üzenetére
Nyitottam egy topicot hogy ne szemeteljuk ossze ezt.
Atjossz oda, mert lenne egy par kerdesem?
-
azbest
félisten
válasz
drogery
#24035
üzenetére
transmissionnak több mappája is van. Az inprogress-t és a downloadot is inrányítsd a winyóra. Lehet ezen kívül is van még opcionális mappa más állapothoz.Ja bocs most értelmeztem csak. Gondolom leállított transmission mellett szerkeszted a konfigot, különben eldobja újraindításkor a beállításaidat.
ha tényleg a winyóra panaszkodna, akkor esetleg táp miatt újracsatlakozó winyó lehet hogy readonly lesz. Vagy rövid időre elérhetetlen. Dmesg-et nézegesd.
Új hozzászólás Aktív témák
- World of Tanks - MMO
- Építő/felújító topik
- Google Pixel topik
- Gyúrósok ide!
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Tőzsde és gazdaság
- Napelem
- Andras-G: Az internet veszélyei [2. rész] - Facebook Marketpalce
- Tápos kibeszélő offtopik
- További aktív témák...
- Eladó RTX 3070 ti / i5 8600K / 16GB DDR4 / 500GB NVME SSD
- Eladó Konfig Ryzen 5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RX6700XT 12GB!
- Garanciális Gamer Számítógép, PC (RX 5700XT 8GB, R5 2600, 16GB RAM,SSD) Beszámítás! Posta ok (14)
- Garanciális Gamer Számítógép, PC (RX 580 8GB,I5-7500 16GB RAM, SSD) Beszámítás! Posta ok! (11)
- Eladó Konfig I5 8500 16GB DDR4 480GB SSD RX6600 8GB!
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire B650M R7 8700F 32GB DDR5 512GB SSD RX 9070 XT 16GB CM MasterBox 5 fehér 750W
- Dell Latitude E7270,12.5",FHD,i7-6600U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 256GB White Titanium-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4448
- Dell P2419H / P2719H Full HD LED IPS 24"-27" LCD monitorok
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
akkor megszivtam és varhatok megint egy csomot. Ez van ha kinábol vasarol az ember 

Még annyi kérdésem lenne, hogy érdemes az IP65-ös változatot megrendelni, vagy teljesen felesleges (ha jól látom az egy szilikon védőrétegbe vagy beágyazva)?

, nekem a tv-t kell kikapcsolom és az TV távirányítójával visszakapcsolni. Az viszont érdekes ,hogy a rpi-s cec paranccsal akkor is le tudtam kapcsolni a TV-t amikor a TV azt írta ki ,hogy nem elérhető. 


wassermann