Új hozzászólás Aktív témák
-
Szmeby
tag
válasz
nyugis21
#5271
üzenetére
Az alapvető probléma, hogy magyar "igazság"szolgáltatás tele van technológiai analfabétákkal, tisztelet a kivételnek. Ebből fakadóan a bíróság semmilyen mai szemmel nézve modern megoldást sem fogad el bizonyító erejűnek, mert nem ért hozzá. Nem érti, hogyan működnek a kriptogáfiai eljárások, hol vannak a gyenge pontjai, mely részei számítanak hitelesnek és melyek nem. Ezért aztán le van ragadva úgy a 19. századi technológia környékén, a közjegyző által hitelesített dokumentumok és tértivevényes levelek világában. Esetleg a telefonhívásokat még vissza lehet kerestetni... a telkók megőrzik elég részletesen a hívás adatokat sok évre visszamenőleg. Nem látnám akadályát, hogy ezeket egy bíróság kikérheti.
A saját magam által karbantartott adatbázist pedig ott hamisítom meg, ahol csak jólesik, ez alól az access sem kivétel. Ha a jogászok értenének hozzá, akkor emiatt sem fogadnák el bizonyítékként.
Vagyis maradnak a rendszeresen auditált, hiteles adatkezelési jogosítványokkal ellátott természetes és jogi személyek, akiket a társadalom, a bíróság hitelesnek ismer el, és ők nyilvánvalóan megkérik a szolgáltatásuk árát. Még a blockchainben való adattárolásért is kell fizetni, amit meg aztán végképp nem várom el a bíróságtól, hogy elismerjen, mert segghülye hozzá. Talán majd néhány évszázad múlva sikerül felnőniük a feladathoz, ki tudja.Persze ettől még vezethetsz naplót, van esély rá, hogy valaki jófej lesz és hisz neki. De arra mindenképp számíts, hogy a bíróság valószínűleg nem fogja elfogadni bizonyító erejűnek.
Idézetek gyűjtésére viszont jó megoldás a napló. Egy adatbázis erre a feladatra lehet, hogy ágyúval verébre kategória, de ki tudja, lehet később hasznos lesz majd, hogy gyorsan tudod szűrögetni a 26 millió soros tábládat... egy excel nem feltétlenül alkalmas ilyesmire. Vagy mit tudom én, egy új dolog megtanulásának öröme is lehet cél, az idézetgyűjtemény meg csak a bónusz.

---
Habár! Most eszembe jutott valami. Elvileg van egy személyi igazolványunk, amihez a drága magyar állam ingyen nyújt digitális aláírás szolgáltatást, hiteles időbélyegzővel, meg minden. Életembe nem használtam még, de talán ebből lehetne faragni egy talán a bíróság által is elfogadható megoldást. Ami hirtelen eszembe jutott, hogy csinálnék egy email fiókot egy megbízható szolgáltatónál, és a nekem fontos adatokat a saját email fiókomból a saját digitális aláírásommal aláírva elküldeném arra a címre. Kérdés, hogy a bíróság elfogadja-e ezt hitelesnek. Ingyen van, lehet benne keresni. Persze ez is csak az elküldés tényét és a hamisítatlanságot bizonyítja, az információtartalom helyességéről nem mond semmit. Na jó ez már nagyon offtopic.
Új hozzászólás Aktív témák
- MacBook Air 2024 m3 8gb/256gb
- HP omen 17-w131ng bontva
- Használt Lenovo ThinkPad T14 G1 laptop i5, 16GB RAM, 256GB m.2 SSD, 1 év garancia
- Dell Alienware AW3225QF (31,6", OLED, 3840x2160, 240Hz, 1700R, FreeSync, G-SYNC)
- HP Laptop 15s-fq2996nz + monitor + egér és billenzyűzet + fejhallgató (INGYEN FOXPOST!)
- Mini Pc HP ProDesk 600 G2 G3 G4, Acer Vertion /// 6-8. gen //// i3 / i5 /// garancia / Bp., MPL, Fox
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- BESZÁMÍTÁS! 16GB G.skill Ares 2400Mhz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
- iKing.hu Apple iPhone 12 128GB White használt karcmentes 100% akku 6 hónap garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


