- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Krumple: [Xpenology] DSM 7.3 telepítése proxmox 9 alatt - GUIval
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
Fototrend

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
gregory91
senior tag
válasz
aujjobba
#38772
üzenetére
"Be kellene onnan talloznom a vmlinuz fájlt, de nincs olyan, az ls /boot parancsra azt kapom cannot read outside the partition."
Neked most nem a grub.cfg-re lesz szükséged hanem a vmlinuz és a initrd fájlokra.
Próbáld lefuttatni így a konzolba(grub):insmod part_gptinsmod ext2 vagy ext4 //ha nem megy akkor az teljes elérési útvonalra lehet szükség
A grub igen szegényes ezért modulokra van szükséged hogy a másik partició fájljait elérd,a fenti két sor talán megoldást jelenthet erre a problémára.kernel (hd0,gpt1)/boot/vmlinuz-kernelverziószáma root=/dev/sda1initrd (hd0,gpt1)/boot/initrd.img-kernelverziószámaboot
Vagy kideríted az vmlinuz tartalmazó partició UUID-jét aztán így adod meg:insmod part_gptinsmod ext2 vagy ext4kernel (hd0,gpt1)/boot/vmlinuz-kernelverziózáma root=UUID="UUID-d azonosítója"initrd (hd0,gpt1)/boot/initrd.img-kernelverziószámabootA másik megoldás a grub4dos de azt meg nem ismeri az ext4-et.
Ha sikerül bejutni akkor mountold fel a szükséges particiókat(szigorúan terminálban!).Majd futtasd le a update-grub és társait.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Dell notebook topic
- Elektromos autók - motorok
- Nintendo Switch 2
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen videókártyát?
- OLED TV topic
- Fényszórónak is bevethető a Xiaomi új gamer monitora
- PlayStation 5
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- PC Game Pass előfizetés
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


