-
Fototrend

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
lev258
veterán
válasz
guppi2
#25903
üzenetére
Tudtommal a Minecraft megy, de pl. a World of Tanks csak egyfajta emulációval, így a teljesítménye nem lesz olyan jó. A mod-ok meg azért kérdés, mert sokszor úgy írják meg ezeket, hogy csak Windows-os tud működni (útvonalproblémák, miegymás). Utóbbi esetleg szintén összejöhet az emulált környezetben. Szép dolog a szándék a váltásra, de az nem jó, ha utána az ember rögtön feladja, mert nem készült fel rá megfelelően.
-
válasz
guppi2
#20049
üzenetére
SIS, na az szép állat. Elvileg van drivere, de azt pont külön kell feltenni

Itt amit ínak, próbáld meg. Esetleg dobj fel egy 12.04-et, az elvileg még lekezeli.Amúgy nézz már bele a gépbe, mennyire lehet VGA kártyát tenni bele? Mert ha nagyon nem megy a SIS, akkor bele kell dobni egy elterjedtebb kártyát, és jó lesz. Már persze ha nem laptopod van.
-
válasz
guppi2
#20043
üzenetére
Hát milyen géped van?
Illetve a drivert ugyanabban a drivertelepítős cuccban, amiben feltelepíted ha kell. Nézz körül a beállításokban, nekem csak Lubuntum és Kubuntum van, azt nem tudom, hogy a sima Ubuntuban pontosan merre van most ez.
Elvileg ha a dash-en elkezded gépelni, hogy "további" akkor megjelenik a További Illesztőprogramok progi, vagy megtalálod külön fülként a Frissítéskezelőben. Ott már csak ki kell választani, hogy melyiket akarod feltenni, és OK.Ha nem tudod, milyen VGA kártya van a gépeb az sem olyan nagy baj, mert a drivertelepítős progi megállapítja, ha nem, akkor pedig a System Proiler and Benchmark nevű progi fogja megmondani (ez olyan, mint windózon az Everest/Aida).
-
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung kuponkunyeráló
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Formula-1
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- AliExpress tapasztalatok
- MasterDeeJay: Mi ez a pici videókártya? AMD E9173 teszt
- Tőzsde és gazdaság
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40AF Dock (DisplayLink)
- Lenovo ThinkPad X1 Active Noise Cancellation fejhallgató
- Használt Steelseries Arctis 7P+ vezeték nélküli gaming headset / 12 hó jótállás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4418
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Asztaliban legalább cserélhető lenne.
