-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz Messi1983 #118090 üzenetére
Most mégis itt, vagy a másik topikban legyen válasz, ha már egyszerre 2 helyre is beírtad ugyanazt a kérdést, meg sem várva egyikben/másikban a válaszokat? Meg ráadásul a másik topik HDD problémákkal, nem SSD problémákkal foglalkozik...
Igen, újra lehet telepíteni a Windows 10-et a fájlok megtartásával, pontosabban in-place upgrade-et csinálni a működő Windows alól (bővebben), vagy esetleg pendrive-ról bootolva a telepítőt és "rátelepítést" csinálni, ahol a Windows.old mappába kerül a korábbi Windows-telepítés. Viszont esetedben először inkább adatot kellene menteni arra való célprogrammal (példák), meg az adatmentéses témának eleve van külön topikja, ott kellene/kellett volna ez ügyben érdeklődni. Mármint ha törölve lett az SSD, a rajta lévő adatpartíció, mert ha nem, akkor elég bebootolni pendrive-ról pl. egy WinPE / Linux Live rendszert és az alól lementeni az adatokat az SSD-ről egy másik fizikai meghajtóra.
-
King Unique
titán
válasz Messi1983 #118100 üzenetére
Az előző válaszban világosan le van írva, hogy az in-place upgrade a fájlok megtartásával a telepített Windows 10 alól futtatva lehetséges, telepítési adathordozóról (pendrive) bootolva nem, amit a mellékelt screenshoton lévő üzenet is leír. Pendrive-ról bootolva max. a "rátelepítés" lehet opció a megtartáshoz a korábbi Windows-telepítésnél a meglévő C-t kijelölve telepíti célnak, ami szintén le van írva. Ahogyan az is, hogy ha az adatmentés a cél, akkor először nyilván adatot kellene menteni arról az SSD-ről, nem nekiállni összevissza telepíteni, parancssorban nyüstölni a rajta lévő Windowst...
Ha megvan az adatmentés, akkor utána újra lehetne telepíteni a Windows 10-et (lásd másik eset). Vagy ha esetleg a meglévő telepítés megtartása a cél, akkor megpróbálni a rendszerindítás javítását, ha nem bootol be a Windows 10. De a korábban leírtak alapján ki tudja mit sikerült félreparticionálni és szétcseszni, vagyis ez esetben lehet jobb lenne adatmentés után inkább a clean install.
[ Szerkesztve ]
-
Cs1csó
félisten
válasz Messi1983 #118113 üzenetére
Nem tudom mi lesz ennek a vége de remélem tanultál ebből, és a jövőben az adataidról (pótolhatatlanokról, a nehezen pótolhatóakról és akár a teljes rendszerről) érdemes MENTÉST tartani legalább még egy helyen (külső HDD a legjobb választás, de azt is ki lehet még egészíteni egy felhőtárhellyel)
Amit írtam a mostani adataidon nem segít de ahogy az idő telik megint gyűlni fognak az adataid és ha nem lesz mentésed azokról sem akkor 5-10 éven belül megint belefuthatsz egy újabb adatvesztésbe.
-
HARDVERAPRÓD
válasz Messi1983 #118123 üzenetére
Tehát utoljára. D-re win, majd adatot mentesz másik adattárolóra. Ezután tiszta telepítés, és igen törlöd a c és d meghajtót is, majd újrapartícionálod. De előbb azért egy működő windows-on tölsd le legalabb a neteork drivereket, hogy ha netán nem menne fel alapból, ne legyél meglőve.
De bízd egy szakira inkább. Ami nem megy ne erőltesd. Már bocsánat. -
_DiEGO_
őstag
válasz Messi1983 #118128 üzenetére
Bölcs önálló döntés. Nem is kellett volna idegeskedned más lehetőséggel
Nekem jó muri volt olvasni De látom hogy egyedül is megoldottad volna és meg is oldod.
Fogod kimented a kimenthetőt, megvan minden...
Aztán visszarakod SSD, törölsz minden partíciót , azt ÚJ létrehozása, megadod C-é mekkora legyen, Win 10 létrehozza a saját partícióit és telepítés. Ha fent van rencer második partícót is létrehozod formázod , ugye ez lesz a D-é.
Ezután adataid s letöltéseid a D-re irányítod , de szerintem mindennek tudatában vagyLegjobban ez tetszett a végén:
Tiszta telepítés(de mit és hogyan) és a C-n lévő adatok(ha megvannak) lementhetem. Vagy format C?
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Messi1983 #118105 üzenetére
Elolvastad te egyáltalán az előző válaszokat, amiket neked írtam?
Akkor utoljára: ha elsődlegesen az adatmentés a cél, akkor először nyilván adatot kellene menteni, nem in-place upgrade-et futtatni, nem újratelepíteni. Ahol ha nem lett törölve az adatokat tartalmazó partíció, akkor pl. kiveszed a gépből az SSD-t, berakod másikba és ott, az ott lévő Windowson megnézed a tartalmát a fájlkezelőben, majd lemented másik fizikai lemezre. Ha nincsen másik gép, nem megoldható az előbbi (szomszéd esetleg?), akkor valahogy máshol (szomszéd) kiírsz pendrive-ra egy WinPE / Linux Live rendszert és azt bootolod be a gépeden, az alól tallózod a C / egyéb partíció tartalmát és mented le az adatokat, ez is le volt írva világosan. Totál felesleges és értelmetlen csak emiatt egy másik partícióra (D) +1 Windowst telepíteni, ráadásul alapszabály adatmentésnél, hogy a mentendő drive-ra egyáltalán nem írunk semmit, hanem csak olvasunk róla...
Ha kész az adatmentés, utána lehet nekiállni megpróbálni javítani a meglévő telepítést a Windows 10 telepítőjét pendrive-ról bebootolva (nyilván nem a mentenő drve-ra telepíteni + 1 Windowst), esetleg az alaphelyzetbe állítást a fájlok megtartásával. Vagy nem szórakozni vele, hanem újratelepíteni, mert ki tudja mit csináltál a particionálásnál, ami miatt sikerült úgy hazavágni, hogy utána be sem bootolt. Ez is le van írva világosan az előző válaszban.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest