-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Apollyon
Korrektor
válasz
N0zer0 #19899 üzenetére
"Mondjuk ilyen szempontból a legrosszabb a Debian, abban tényleg ezer éves csomagok vannak."
Ez tulajdonképp az előnye! A régi csomagok nem indok a Debian telepítés ellen, backports repót be kell írni a sources.list-be, és utána fel lehet rakni a legfrissebb programokat.
-
N0zer0
senior tag
Lehet Arch lesz belőle. Csak kár lenne a Mintért, mert amúgy tetszik, minden szempontból bevált, csak ez a fránya csomagfrissesség.
Mondjuk ilyen szempontból a legrosszabb a Debian, abban tényleg ezer éves csomagok vannak. A VLC nightly Ubuntura is feltehető, valahogy Mintre is fel lehet szögelni.
A dd-vel meg továbbra is az a bajom, hogy míg teleirkálom a szabad területet (akár csak nullákkal), az tovább tart, mint ha csak arra a kevés adat törlésére mennék rá, de ha már ennyien ajánljátok (ajánlották egy másik oldalon is egy másik kérdezőnek), akkor ki fogom próbálni.
-
N0zer0
senior tag
válasz
bambano #19895 üzenetére
De ez az egész meghajtót írja tele, nekem meg csak a szabad területet kéne. Viszont ez a szabad területre is jó, csak mire annyi gigát betelítek vele, az hosszadalmasabb, mintha csak célirányosan törlöm, ami kell.
A VLC problémájára nem tudok megoldást. Fent volt a 2.0.8, eleve a Mint 16 rendszerrel jött, ez működött is. Hozzáadtam a VLC nightly PPA tárolót, majd telepítettem úgy a béta VLC-t, ahogy az oldalukon van írva. Rendben települt is. Azóta a VLC (2.2.0-ás béta) használhatatlan, h264-es codecket nem talál, meg most már valami playert sem. Próbáltam purge-ölni a VLC PPA-t, de nem veszi le, amit feltelepített, vagyis megpróbálja, de aztán azt írja, hogy 0 csomag eltávolítva. Hagyományos módon apt-get remove vlc (vagy grafikus módban eltávolítás), de az apt-get leszedné a libreoffice-t is, nem csak a vlc-t.
Nem értem, hogy miért nem lehet binárist kiadni (x86-ra és x64-re), ami egy könyvtárban tartalmazna mindent, ami a futáshoz kell, ahogy Windowson is van. Lehet ezt is forrásból forgatom, de szerintem még akkor sem fog menni.
-
N0zer0
senior tag
válasz
N0zer0 #19892 üzenetére
Inkább feltettem a secure-delete csomagot. Abban van biztonságosan könyvtárakat törlő srm. Az srm -r -l /cél/mappa alakban hívtam meg, az -r a rekurzív módhoz kell, az -l pedig azért, hogy ne 38x, hanem csak 2x írja felül.
Baromi körülményes. Jobb lenne, ha a shred kezelne alapból mappákat is. A unix/unix-like rendszerek alapfilozófiája úgyis mindig az volt, hogy minden fájl, az eszközök, könyvtárak is.
-
N0zer0
senior tag
válasz
N0zer0 #19890 üzenetére
Ez abba is fejezem, mert az mv paranccsal sikerül valahová elmozgatni (majd törölni) a bin/bash-t és most nem található. Újratelepíteni sem engedi:
# sudo apt-get install --reinstall bash
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
0 frissített, 0 újonnan telepített, 1 újratelepítendő, 0 eltávolítandó és 9 nem frissített.
1 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
Letöltendő adatmennyiség: 0 B/643 kB.
A művelet után 0 B lemezterület kerül felhasználásra.
(Adatbázis olvasása ... jelenleg 178323 fájl vagy könyvtár van telepítve.)
bash 4.2-5ubuntu3 cseréjének előkészítése (e csomaggal: .../bash_4.2-5ubuntu3_amd64.deb) ...
dpkg (alfolyamat): unable to execute régi pre-removal szkript (/var/lib/dpkg/info/bash.prerm): Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
dpkg: warning: régi pre-removal szkript alfolyamat 2 hibakóddal kilépett
dpkg: trying script from the new package instead ...
dpkg (alfolyamat): unable to execute új pre-removal szkript (/var/lib/dpkg/tmp.ci/prerm): Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
dpkg: error processing /var/cache/apt/archives/bash_4.2-5ubuntu3_amd64.deb (--unpack):
új pre-removal szkript alfolyamat 2 hibakóddal kilépett
dpkg (alfolyamat): unable to execute installed post-installation script (/var/lib/dpkg/info/bash.postinst): Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
dpkg: hiba a tisztítás során:
installed post-installation script alfolyamat 2 hibakóddal kilépett
Hibák történtek a feldolgozáskor:
/var/cache/apt/archives/bash_4.2-5ubuntu3_amd64.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
# apt-get install -f
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 9 nem frissített.
1 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
Letöltendő adatmennyiség: 0 B/643 kB.
A művelet után 0 B lemezterület kerül felhasználásra.
dpkg: error processing bash (--configure):
E csomag nagyon rossz, következetlen állapotban van - újra kell
telepítened a beállítás előtt.
Hibák történtek a feldolgozáskor:
bash
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1) -
N0zer0
senior tag
válasz
N0zer0 #19889 üzenetére
Valahogy nem akar jó lenni. Ezt futtatom helyben, ahonnan ki akarok indulni:
find . -depth -type d -execdir sh -c 'mv "${0}" "00000000"' {} \;Mégse jó, mert néhány szinten nem nevezi át a könyvtárakat 00000000-ra. Mit rontok el? Próbáltam már -exec variációban is. Jó lenne, ha egy script guru tudna segíteni.
-
N0zer0
senior tag
válasz
N0zer0 #19888 üzenetére
Mindegy, ezek szerint nem lehet. Akkor majd mindjárt hegesztek egy saját bash scriptet, ami végigmegy az üres könyvtárakon egyenként, rekurzívan, átnevezi őket 000000000000 névre, majd törli.
Ugyanis az egész shreddelésnek nincs sok értelme, ha a fájlok megsemmisülnek, de visszatörölt üres könyvtárak neveiből szépen látszik, hogy mi lehetett a tartalma.
A neten írják még azt a trükköt is, hogy letöröljük a fájlokat, könyvtárakat simán, majd dd-vel teleírjuk a partíció teljes szabad területét. Ez még szimpatikusabb, csak hosszadalmasabb. Nekem nincs szükség random bájtokkal felülírásra, bőven elég lenne a sima zerofill.
-
N0zer0
senior tag
Újabb kérdés: tesztelgetem a shred parancsot, működik is. Próbából ledúrdam vele egy könyvtárat, alkönyvtárakkal, és fájlokkal. Így hívtam meg:
find /eleresi_ut/mappa -type f -exec shred {} -u -n 1 \;Rendben le is ment, de csak a fájlokat semmisítette meg, a könyvtárakat nem. Ezeket hogy lehet shred-delni?
-
pakriksz
őstag
válasz
N0zer0 #19874 üzenetére
nincs felcsatolva sehova, a rendszer nem csatolja fel magától. De ha egyszer sikerült leállítani utána már újra sem lehet mountolni az egész rendszer újraindítása nélkül mert missing superblockol. Na meg most legújabban mindenféle új beállítás nélkül, 20 percenként lekapcsolja a vinyót, majd rögtön újraindítja ráadásul, úgy hogy folyamatosan használva van közbe, és az energiatarékosság sudo hdparm -B 255 /dev/sda1-val ki van kapcsolva.
-
N0zer0
senior tag
Igen, így már jó. Azért leírom, hátha más is akar telepítgetés nélkül modern disztrón, PulseAudióval ropogósan friss mplayert használni:
mplayerhq.hu-ról a subversion snapshot tar.bz letölt
majd kibont valahová (ezt a lépést még Double Commander alatt csináltam, nem terminálból), majd
sudo apt-get install libpulse-dev
cd /kibontás_helye/
./configure --enable-sse --enable-sse2 --enable-pulse --enable-gl --extra-cflags="-O3" --enable-mencoder
makeEzzel kész van. A make install felesleges, helyből is használható egyetlen futtatható állomány az egész. Elég ezt megadni az SMPlayernek a beállításoknál: /kibontás_helye/mplayer
Akit meg zavar, hogy az mplayer parancsra nem ez jön elő, az szépen törli a symlinket /usr/bin/mplayer, majd ln -s /kibontas_helye/mplayer /usr/bin/mplayer
Akinek alsa támogatás is kell bele, annak ez a sor is kell
sudo apt-get install alsasupport libasound2-dev
A configure pedig így módosul:
./configure --enable-sse --enable-sse2 --enable-pulse --enable-alsa --enable-gl --enable-esd --extra-cflags="-O3" --enable-mencoder
Aztán jöhet a:
makeHa valakinek több támogatás kell bele, akkor
./configure --help kiadásával meg tudja nézni, hogy még miket lehet engedélyezni. -
N0zer0
senior tag
válasz
Cyber_Bird #19882 üzenetére
Kösz, fel fogom tenni. Közben visszaváltottam az eddig működő mplayer binárisra, de most már ennek sincs hangja. Sőt, ha azzal próbálom, aminek legalább konzolban volt pulseaudio-s hangja, az is néma. Megnéztem a pulseaudio mixerét, ott van hang, nincs némítva, és a zöld vumeter csík is ugrál, hogy épp pulseaudio alkalmazás játszik le hangot, de semmit nem hallani.
A pulseaudio csesződött el. Mi a teendő?
Szerk.: megvan, beakadt a pulseaudio, le kellett lőni, majd újra elindítani és most már újra van hang. Akkor újrafordítom még egyszer pulseaudio supporttal és akkor tuti jó lesz.
-
N0zer0
senior tag
Már kezd elegem lenni. alsa supporttal sincs hang. Most próbálnám belefordítani az esd-t, de a make után az esd.h fájlt hiányolja. Nem tudom, hogy melyik csomagot kéne hozzá feltenni.
-
N0zer0
senior tag
válasz
N0zer0 #19879 üzenetére
Megvan. Lefordítottam pulse audio támogatással:
./configure --enable-sse --enable-sse2 --enable-pulse --enable-alsa --enable-gl --extra-cflags="-O3" --enable-mencoder
makeMűködik, végre a kép sem szaggat, és terminálból van hang is. Ha viszont az SMPlayerrel hívom meg, akkor hiába van kiválasztva a pulse kimenet, meg se nyikkan. Aztán vettem észre, hogy nekem mégis alsa támogatás kellett volna, így most fordítom elölről. Egy ilyen fordítás sajnos rohadt sokáig tart.
Tényleg nem értem, hogy miért nem tud valaki hetente egy binárist fordítani, külön x86-ra és x86-x64-re, amibe mindenféle fordítási lehetőséget belefordítva (SSE support, és mindenféle hang/videókimenet), majd feltenni valahová.
-
N0zer0
senior tag
Találtam a neten egész friss mplayer binárist, igaz rpm csomagban, de kicsomagoltam belőle a cpio arhívumot, azt pedig kibontottam ark-kal egy tetszőleges saját mappába. Elindul, de ezen is akad a kép és nincs hang ezzel sem.
Mi a rákot kéne ezzel csinálni?
Szerk.: á, azt hiszem, hogy megvan a hiba forrása. Az mplayer -ao help azt mutatja, hogy nem lett belefordítva a pulse audio támogatás. Ezt hogy lehetne megtenni?
-
N0zer0
senior tag
Nekem is lenne egy kérdésem. Évek óta SMPlayert használok (Windows alatt is azt használtam) teljes megelégedéssel. Ugyebár ez csak grafikus fronted az mplayer lejátszóhoz. Mindig szorgosan frissítem is, és az mplayerből is mindig a legfrissebbet igyekszem használni. Linux Mint 16 alatt viszont a repóban lévő legfrissebb verzió is 2 éves (Debianban még ennél is régebbi), konkrétan az SVN-r34540. Mivel az mplayer főoldala azt írta, hogy érdemes a minden nap frissülő SVN snapshotot használni, mert biztonságos, ezért leszedtem azt, és lefordítottam, telepítettem a ./configure; make; make install szentháromsággal. A fordítás és a telepítés rendben is ment, feltette az SVN-r37207-es verziót, de sajnos akadnak vele a HD-s filmek (kikapcsolt és bekapcsolt hardveres gyorsítással is) és nincs vele hang.
Azt olvastam, hogy valami fordítási paraméterek is meg kellett volna adni fordítás előtt, de nem látom, hogy hol. Van itt valamelyik gurunak mplayer-forgatási tapasztalata? Esetleg van valamelyik oldalon disztrófüggetlen, frissen fordított x64-es SVN bináris változat, amelyik úgy van lefordítva, hogy minden feautre engedélyezve van?
A másik kérdésem is hasonló. Pótlejátszónak fel van téve a VLC player is, de a hivatalos repóban a legújabb is 2.0.8-as, az meg olyan régi, hogy a jávai ősember is azzal mozizott már. Ezért gondoltam, hogy felrakom a 2.2.0-as nightlyt. A leírás alapján hozzáadtam a VLC master-daily PPA tárolóját, és telepítettem a legújabb verziót. Írják, hogy az adott verzióban lévő VLC és VLC-beta közül csak az egyiket szabad telepíteni, a másikat nem, mert összevesznek. Telepítettem az egyiket, és azt hittem, hogy ezzel el van intézve. Este szólt a Frissítéskezelő, hogy van új VLC, ezért megengedtem neki, hogy frissítsen. Mikor végzett, akkor láttam, hogy a VLC mellé feltett valami VLC-dbg és VLC-nox csomagokat, lehet ezt nem kellett volna, mert ha elindítok egy filmet VLC-vel, akkor csak a hangot játssza le, kép nincs, de ki is írja, hogy hiányzik valami h264-es codec. Hogy lehetne ezt úgy helyrehozni, hogy rendesen működjön a legújabb VLC nightly?
Vagy esetleg az volt a baj, hogy fent volt a sima VLC, és én rátelepítettem a VLC nightlyt és ezek akadtak össze? A frissítéskezelő azt írja, hogy a VLC 2.2.0 git csomag telepítve van, de előtte eltávolította a régi VLC-t, szóval ez elvileg kizárva.
-
-
Ablakos
őstag
Hogyan lehet, hogy a ping feloldja, az nslookup nem oldja fel a saját host nevét a gépemnek?
-
pakriksz
őstag
LUKS titkosított particiót sehogy nem lehet rendesen leválasztani?
umount rendben lemegy, de utána a mappelést már nem lehet leszedni
Ezt próbálom: sudo cryptsetup luksClose /dev/mapper/titok és erre ezt kapom 10x device-mapper: remove ioctl on titok failed: Device or resource busyAkárhányszor próbáltam ugyanez.
Aztán nyomtam egy ilyet:
sudo dmsetup remove_all -f
device-mapper: resume ioctl on titok failed: Invalid argument
Unable to remove 1 device(s).majd sudo dmsetup remove_all -f amire nem írt ki semmit. Majd utána újra luksClose-t próbáltam és rendben lement.
Ezt mindig el kell játszani? -
Sziasztok!
Linux distrók közül melyiket a legegyszerűbb feltolni Win 8.1 mellé?
Tudtommal eleinte voltak ezzel gondok. Vagy ma már ez nem téma?Létezik olyan GTK-s disztro, ami fejlesztésre (C/Java/Python/HTML5/GTK+) bármely okból alkalmasabb, mint a többi? pl. átlagnál több segédeszköz van a repoban, vagy hasonlók.
Vagy mindegyik egyforma ilyen téren?Kössz!
-
Apollyon
Korrektor
válasz
bambano #19866 üzenetére
Rf_kill? Azt hogy kell? Azt láttam a bootkor, hogy ha ottvan az interfaces fileban az auto wlan0 akkor az Rf_kill mókol valamit az elején.
dmesg, ha wlan be van kapcsolva (hardbutton) és a lan ki van húzva: [link]
rfkill list parancsra, ha a wlan bekapcs akkor ezt írja:
1: phy0: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: no
Szóval elvileg a hardveres rész ok, a menedzseléssel van valami (?)#19867 Jester01: Ez pedig a nálam lévő: [link]
-
CsaBully
tag
válasz
ubyegon2 #19864 üzenetére
Nem hőbörögtem csak szerettem volna tanulni a problémából , jó lett volna ha valaki terminalban tudott volna segíteni mit és hogyan..ezért vagyok csalódott..amit csináltam az gyakorlati megoldás(paraszt módszer),de sajnos nem értem az okokat, a folyamatot,csak orvosoltam a problémát : recovery mode..sérült csomagok javítása,ezután alaplapi intel videokártyával elindult,csomagkezelőben keresés: nvidia, mind uninstall..keresés ati driver és install..reboot és működik is..
-
BoB
veterán
Volt már valakinek problémája globális 077-es umask miatt?
-
Jester01
veterán
válasz
Apollyon #19865 üzenetére
Nekem az interfaces-be így van felvéve a kapcsolat:
iface wlan0 inet static
wpa-driver wext
wireless-channel x
wireless-essid ssid
wpa-ssid ssid megint
wpa-psk jelszóPlusz a szokásos address, netmask, gateway. Ha dhcp-t használsz akkor értelemszerűen a static helyett dhcp. A wifi kapcsolót pedig nem piszkálom. HTH.
-
Apollyon
Korrektor
Nos a következőkbe ütköztem bele:
A wifi nem akar működni a gépen.Itt valami súlyos bug van, de nem tudom mi. Lehetséges, hogy a MATE DE bugja lenne?
A jelenség a következő: firmware-iwlwifi fent van, intel wifi lévén.
Ha bekapcsolom a notin a hard buttonnal a wifit, akkor fullra nem tud vele mit kezdeni a rendszer, felismeri meg minden, viszont nincs kapcsolat.Ha újraindítom a Debiant, úgy, hogy LAN kihúzva, és wifi bekapcsolva, akkor a sudo-s terminal parancsok iszonyat lassan jönnek be, FF (iceweasel) zombiként indul.
Ha az /etc/network/interfaces -ben auto eth0 illetve wlan0 kapcsolók vannak, akkor bootoláskor teszteli a hálózatot a rendszer, és nagyon lassan indul.
Alapjáraton ha az iwlwifi fent van, működnie kéne a wifinek, nem? Amikor még xfce-szel raktam fel a Debiant akkor ment a wifi is, viszont akkor az xfce network managere kezelte a hálózatot.
Próbáltam a wicd-t is, de nem jártam sikerrel... Szóval lehet ez az egész a DE hibája? vagy mindenképp user error?
Valamit fel kéne tenni még az iwlwifi mellé? Network-manager-t is próbáltam (nem a gnomeosat) nem járt sikerrel. Fel kéne tenni a gnome-osat?
iwconfig kimenete a következő:
eth0 no wireless extensions.
lo no wireless extensions.
wlan0 IEEE 802.11abgn ESSID:off/any
Mode:Managed Access Point: Not-Associated Tx-Power=off
Retry short limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:off
Power Management:off -
válasz
CsaBully #19861 üzenetére
azt hittem azért van egy fórum hogy segítsük egymást..szerencsére sikerült megoldanom a problémát.
Itt és más topicokban tényleg segítik egymást, néha nincs vagy csak soká van válasz, mert ez nem egy 24 órás support! Sokan jönnek rá közben a problémájuk megoldására és itt azt meg is osztják időnként. A segítsük egymást elv így működne, mert egy ritka problémába belefuthat más is és a keresővel rátalálhat a Te megoldási módszeredre! Nem csak elvárni kell a segítséget, lehet még neked is problémád bármikor!
Egy dolgot nem illik itt, hőbörögni, ha nem jön válasz!
-
N0zer0
senior tag
Ilyen kevés válasszal nem épp reprezentatív, de kb. azokat az eredményeket hozza, mint a többi statisztika vagy a distrowatch. Legtöbben az Unityt utálják, ez is egyértelmű, szóval az eredmények reálisnak tűnnek. Egyedül az a meglepő, hogy milyen kimagaslóan jól szerepel az Arch Linux. Gondolkoztam én is rajta, hogy azt teszem fel, de több helyen írták, hogy az csak olyan nagyon faszányos überhyperkockáknak van, akik pengébbek, mint Chuck Norris, és még a szülinapjukat is binárisan tartják nyilván, meg már az óvodában is pingvin volt a jelük, mert elég sokat kell reszelni a rendszert, hogy tényleg minden működjön rajta.
-
Speeedfire
félisten
Használ/használt már valaki ssconvert-et?
Legenerálok egy csv fájlt, majd ezt akarom xlsx-be átkonvertálni, de valami miatt nem az jön ki amit én szeretnék. Konkrétan az egész fájl sz*r.
Próbáltam már a programnak megadni pár hint-et, de mindig ugyan az lett a vége. Míg ha a csv-t megnyitom és átalakítom a vesszővel oszlopokká tökéletes. -
CsaBully
tag
Hello video kártya csere után (nvidia volt..amd radeon lett) a Mint 16 Petra grafikus felülete összeomlott..fent volt az nvidia driver..hogyan tudnám helyreállítani?Linux Mint x64 16 cinnamon..
-
McSzaby
őstag
Köszönöm a segítségeteket! Mindenképp kitalálok valamit, végigpróbálom ezeket.
-
Claude Leon
senior tag
válasz
Claude Leon #19849 üzenetére
-
McSzaby
őstag
válasz
Cyber_Bird #19844 üzenetére
Így tettem, de fákin fákk nem akar működni cronból.
-
BoB
veterán
Csak a zárt driverek -el tesztelnek. Mondanom sem kell AMD jól leszerepel a közismerten sz@r linux drivereivel.
-
McSzaby
őstag
Sziasztok,
írtam egy összegyűjtő scriptet, ami a check scriptjeimet lefuttatja majd tovább adja sendmailnek.
A checkscript egy példája:
A "gyűjtő script" meghívja mondjuk a check_samba.sh-t és ha sikeres a teszt, akkor kiír egy "OK"-t.Na most, a probléma az, hogy ameddig kézzel, saját sessionből futtatom addig gyönyörűen működik, de amint berakom cronba, vannak scriptek, amik errorra futnak pedig alapvetően az eredménynek pozitívnak kéne lennie.
Ez miért szokott lenni? Valami PATH include-t kihagytam, kell egyáltalán az?
-
mszl
aktív tag
Sziasztok!
A cél a BubbleUpnp lenne és ennek kellene a Java.
A sysvinit helyett nem is ajánlott semmit ezért volt furcsa a dolog.
Még a Bubble fel sem ment csak a -f install-al jöttek volna a függőségek és itt a javanal akart megszabadulni a sysvinit-től.
Köszönöm az eddigieket!!Na mindegy egyenlőre megyek mert sül a friss rántott karajt és utána ránézek. -
Jester01
veterán
Szerintem meg eleve hiba van mert a bubbleupnpserver gondolom nem a java függősége. Először azt próbálnám meg leszedni (ha nincs rá szükség).
-
mszl
aktív tag
Sziasztok!
Debian 7.5 alá szertenék Java BubbleUpnp servert telepíteni, szüksége lenne JAVA 7-re, de az installnál ezt a szép üzit kapom:
root@SERVER0:/etc/apt# sudo apt-get install oracle-java7-installer
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Próbálja futtatni az „apt-get -f install” parancsot az alábbiak javításához:
Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
bubbleupnpserver : Függ ettől: upstart-job
oracle-java7-installer : Függ ettől: java-common (>= 0.24) de az nincs telepítésre megjelölve
Ajánlja: gsfonts-x11 de az nincs telepítésre megjelölve
E: Teljesítetlen függőségek. Próbálja kiadni az „apt-get -f install” parancsot csomagok nélkül (vagy telepítse a függőségeket is!).
root@SERVER0:/etc/apt# sudo apt-get -f install
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Függőségek javítása... Kész
Az alábbi extra csomagok kerülnek telepítésre:
makedev
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
bubbleupnpserver sysvinit
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
makedev
FIGYELMEZTETÉS: Az alábbi alapvető csomagok el lesznek távolítva.
NE tegye ezt, hacsak nem tudja pontosan, mit csinál!
sysvinit
0 frissített, 1 újonnan telepített, 2 eltávolítandó és 6 nem frissített.
1 nincs teljesen telepítve/eltávolítva.
Letöltendő adatmennyiség: 42,3 kB.
A művelet után 205 kB lemezterület szabadul fel.
Ártalmasnak tűnő műveletet készül végrehajtani.
A folytatáshoz írja be ezt a mondatot: „Igen, tedd amit mondok!”
?]
Megszakítva.Próbált már valaki telepíteni JAVA7-et Debianra? Nem szeretném feláldozni a sysvini-et mert nem vagyok biztos benne hogy jó ötlet lenne a sysvinit-től megszabadulni.
A gépen nincs GUI csak pár szerver feladatot látna el.
Az asztali gépemen Ubuntu 12.04 alatt pikk-pakk felment és működik, de itt a sysvinit eltávolítása miatt izgulok!
A lényeg egy internet felől elérhető dlna server lenne.
Ötlete valakinek??Előre is köszi!
-
N0zer0
senior tag
válasz
Jester01 #19832 üzenetére
Kösz szépen a freepats csomag megoldotta, most már lejátssza. Még a hangja sem rossz ahhoz képest, hogy integrált Realtek szeméten hallgatom.
Előtte megtaláltam az eawpats gyűjteményt is, de ahhoz hiába hegesztettem a /etc/timidity/timidity.cfg-t, az betöltötte ugyan a home mappában lévő eawpats könyvtár cfg-it, de azok hibát írtak. Szóval maradtam a freepatsnál, az legalább működik.
-
N0zer0
senior tag
Feltettem az Open Cubic Player legújabb verzióját és az sem játssza le. Már kezdtem gyanakodni, hogy hibás a MIDI fájl, ezért megpróbáltam egy régi CD-ről egy régivel, ami régen ment, és azt sem viszi.
-
N0zer0
senior tag
válasz
Jester01 #19827 üzenetére
Igen, már rájöttem, hogy a pat fájlok hiányoznak, állítólag valami eawpatches csomag kéne, de se a csomagkelező nem találja, se a neten nem találni, csak halott linkek vannak.
Ezzel a fájllal próbálkoztam lejátszásügyileg:
http://www.classicalguitarmidi.com/subivic/Romero_Cinco_Preludios_No1_Romantico.mid -
N0zer0
senior tag
Ha már nagy Linux topic, akkor nagy kérdés: Linux alatt MIDI fájlokat mivel lehet lejátszani? Se az mplayer, se az SMPlayer, se VLC, se az Amarok, se a Clementine nem viszi. Feltettem a timidity-t is, de az sem játssza le.
-
bambano
titán
válasz
McSzaby #19818 üzenetére
kicsit.
attól (is) romlik a vinyók minősége, hogy nő a fajlagos kapacitásuk. van egy halom 80 gigás vinyóm, azokkal semmi baj. még a terások is jobbak. de a wd-kkel csak a bajom volt mostanában. pl. 1T-s wd red diszket a szerver vezérlője nem ismerte fel. seagate 1T-set igen. -
Valaki exim4 esetén találkozott olyannal, hogy a yahoo (csak a yahoo) vissza dobja a leveleket?
Két hibát találtam:
- TLS error on connection to mta6.am0.yahoodns.net [66.196.118.33] (gnutls_handshake): The Diffie-Hellman prime sent by the server is not acceptable (not long enough).
- TLS session failure: delivering unencrypted to mta6.am0.yahoodns.net [66.196.118.33] (not in hosts_require_tls)Mit kellene csinálnom, hogy megoldódjon a problémám...
DKIM aláírás (2048 bites) van google el is fogadja
-
McSzaby
őstag
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy bond interface esetén a 802.3ad mód használata ugyebár azt eredményezi, hogy a két interface sebessége összeadódik? Egyszóval lerövidítve, ha ezt a megoldást használom, akkor két darab 1 Gbites hálókarival ~2 gigabites logikai sebességet érek el a hálózaton? Ugye jól értelmezem az angol oldalakat?!
(Switch és egyéb konfig tegyük fel teljesen rendben van.)
-
Foose
addikt
Sziasztok! Meg tudja nekem valaki mondani,usb-ről bootolva szeretném próbálni a Linux mint 17 rc-t,miért írja indulás után hogy összeomlott a Cinnamon?
-
-
-
-
-
[ 8870.706114] ata4.00: exception Emask 0x0 SAct 0x7fffffff SErr 0x0 action 0x0
[ 8870.706119] ata4.00: irq_stat 0x40000008
[ 8870.706123] ata4.00: failed command: READ FPDMA QUEUED
[ 8870.706131] ata4.00: cmd 60/80:10:4a:8b:73/00:00:02:00:00/40 tag 2 ncq 65536 in
[ 8870.706132] res 41/40:00:6b:8b:73/00:00:02:00:00/40 Emask 0x409 (media error) <F>
[ 8870.706136] ata4.00: status: { DRDY ERR }
[ 8870.706138] ata4.00: error: { UNC }
[ 8870.707901] ata4.00: configured for UDMA/133
[ 8870.707919] ata4: EH complete
[ 8872.017202] RAID10 conf printout:
[ 8872.017206] --- wd:4 rd:4
[ 8872.017209] disk 0, wo:0, o:1, dev:sdc3
[ 8872.017212] disk 1, wo:0, o:1, dev:sda3
[ 8872.017214] disk 2, wo:0, o:1, dev:sdd3
[ 8872.017217] disk 3, wo:0, o:1, dev:sdb3'szt ennek most megint mi a kehe?
-
-
batagy
őstag
Sziasztok!
OpenSUSE 13.1 friss telepítésű gépet mint NIS klienst szeretnék beintegrálni egy meglévő NIS szerverbe. A NIS szerver Solaris 10-en fut.
Más SLES10 SP2-es szerverek már integrálva vannak régóta, azokon működik rendesen a NIS.Az a probléma, hogy a jelszót nem fogadja el, ha egy NIS user belép.
Hibaüzenet a /var/log/messages-ban:2014-05-19T17:45:34.287130+02:00 seag sshd[42440]: error: PAM: Authentication service cannot retrieve authentication info for egyobat from
2014-05-19T17:45:35.083873+02:00 seag sshd[42440]: error: Received disconnect from : 13: Unable to authenticate [preauth]Yast-tal beállítottam először az NFS kliens-t, mert a user home-okat előtte fel kell mountolni. Ezzel nincs gond.
NFS kliens esetén a Yast az alábbi fájlokat módosítja:
/etc/sysconfig/nfs
/etc/idmapd.conf
/etc/fstabUtána Yast-tal beállítottam a NIS-t. A Yast az alábbi fájlokat módosítja:
/etc/sysconfig/network/config
/etc/nsswitch.conf
/etc/group
/etc/shadow
/etc/passwd
/etc/sysconfig/ypbind
/etc/yp.confInnentől működnie kellene, de nem akar. Működne, de a NIS user jelszót nem fogadja el.
Akkor működik a belépés, ha az nscd service-t leállítom!systemctl status nscd.service
systemctl stop nscd.serviceDe amint elindítom az nscd-t, nem fogadja el a jelszót. Variáltam többféleképpen a /etc/nsswitch.conf tartalmát és az /etc/shadow utolsó sorát, de csak akkor megy ha az nscd le van állítva.
Az /etc/nsswitch.conf tartalma:
passwd: compat
group: compat
hosts: files mdns_minimal [NOTFOUND=return] dns
networks: files dns
services: files nis
protocols: files
rpc: files
ethers: files
netmasks: files
netgroup: files nis
publickey: files
bootparams: files
automount: files
aliases: files nis
shadow: compatAz /etc/shadow-ba a Yast alapból csak egy "+" jelet tesz az utolsó sorba. Én próbáltam "+::::::::"-tal is, de a szitu ugyanaz.
A "getent passwd" és "ypcat passwd" lefut rendesen, kiírja az összes NIS usert. Érdekes módon a "getent passwd" a jelszót hash-eket is beleveszi a printoutba, míg a "ypcat passwd" a jelszó hash-eket nem írja ki, de ez így van a két régi SLES10 gépen is.
Van ötletetek?
SZERK: bocs, nem Lenry -nek akartam címezni, csak véletlen a válaszra kattintottam.
-
válasz
bambano #19801 üzenetére
igen, a RAID összerakta magát (persze a kiesett HDD-ket vissza kellett tenni)
és igen, a hálózati rész annyit változott, hogy a routerben újra kellett fixálni az IP-jét a szervernek, illetve, hogy a Debian eth1-ként ismeri a kártyát eth0 helyett, de ennyi belefér, két karaktert kellett csak módosítanom emiatt.szeretem, amikor az igazán fontos dolgok csak úgy működnek. jól
Új hozzászólás Aktív témák
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Sok memóriát spórol a neurális textúratömörítés
- Újra instabilitásba futott a Raptor Lake generáció
- Goddess of Victory: Nikke
- Autós topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E6230 - i5-3GEN I 8GB I 320GB I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Asus H410M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- 134 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX8H) - Intel Core i9-13900HX, RTX 4090
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest