-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Buncaman
#27022
üzenetére
De ahhoz felesleges feltelepíteni a gépre, a Kali működik Live módban is, ha egy pendrive-ról bootolod be. Azért nem kell dual bootot hekkelni.
Meg igazából ezekre a hekkelésekre való Kali toolok bármilyen másik disztróra elérhetők, felrakhatók a belső tárolóból. A Kali csak annyiban speciális, hogy abba már ezek alapból bele vannak készítve, minden olyan, amire szükség lehet.
-
Frawly
veterán
válasz
Buncaman
#27019
üzenetére
Nézd meg, hogy a letöltött .iso checksumja egyezik-e a letöltési helyen megjelölttel, azaz nem hibásan töltődött-e le. Kivéve, ha torrentről szedted, mert az ellenőrzi ezt. Bár írtad, hogy virtuális gép alatt jó volt, de nem árt biztosra menni.
Másrészt milyen progival írtad ki? Pendrive-nak nincs baja?
Harmadrészt meg amit írtak, hogy a Kali Linux nem desktopra való, hanem hackerkedni, Wi-Fi-t törni, ilyesmikre, de ilyenkor is inkább live módban használják. Persze feltelepíthető a gépre, meg használható másra is, de ha kezdő vagy, akkor nem a legideálisabb első disztró.
-
válasz
Buncaman
#27019
üzenetére
Szia!
Én javasolnám neked a Kezdő topikot, de még azelőtt meg kell kérdeznem, direkt a Kali Linux speciális programjai miatt akarod ezt választani, mert eléggé elüt sok mindenben a normál használatú desktop Linuxoktól. A kérdéseid alapján én valami könnyebben és biztonságosabban használható disztrót javasolnék! (tekintve, hogy a Kali rendszergazda módban fut alapból)
Mire akarod használni a Linuxodat? Milyen géped van? Menyire ismered a Linux disztrókat, használtál-e már? Ezek a Kezdő topikban is fontos infók lehetnek.....
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dobozos ASUS TUF 17 Ryzen 7 7735HS 16 GB DDR5 512 GB SSD RTX 4060 (8 GB) Magyar bill
- 44999 FORINT MacBook Pro 17" i7 2.6 GHz 8GB RAM 8 ciklus az akkuban!
- Apple iPhone 12 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Részletfizetés 0% THM ÚJ Sony PlayStation 5 Slim digital / lemezes / Pro konzol 27% áfa
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
