Új hozzászólás Aktív témák
-
BonFire
veterán
Használd az Adobe Media Encodert! Ott sokkal szélesebb a választék, mint egyes programokban. A h264 általában ideális. Ha kis fájlméretű animációkat akarsz, ott a WebM plugin lehet a nyerő. Alfa csatornát is tud menteni; nem terheli a gépet. A WebM plugin nem része a szoftvernek, azt külön tudod letölteni és telepíteni innen: [link]
-
trialboj
őstag
Egy 20 terras NAS rendszer. Hmm, remélem igazad van, ma kipróbálom a saját meghajtójáról, ó de király lenne ha működne.
Nem tudom hogy működik ez a folyamat, de minden mást rendes sebességgel csinál, pl a track camera ficsőrt is hamar kiszámolta, ez a maszkolás cucc, annyira komplex lenne, hogy 100+os olvasási sebesség kell neki, 3 mp videóanyaghoz, érdekes, de ha megoldódik, akkor örök hálám

-
trialboj
őstag
MOV ban kaptam, gondolom abban kellene vissza adnom, de még ha mondták volna sem tudtam volna mást választani. Most néztem videót hogy milyen egyszerű a media encoderben beállítgatni az kimentést, na ez nekem nagyon nem sikerült, már nem tudom mit írt pontosan valami olyasmit h connecting to something, de nem történt semmi, nem jelent meg jobb oldalt az a menü mint a videóban. Lehet kicsit másképp csináltam mint ahogy itt mutatják, ma megpróbálom ezzel a módszerrel.
Leginkább arra lennék kíváncsi hogy mi a helyes munkafolyamat mikor szét van osztva így a munka? Tehát van 1 vágó, aki összeállítja a videót és végső exportot készíti, és vagyok én, akinek ide ad rövid snitteket, hogy javítsak rajta ezt-azt, MAJD ha kész, nekem kell rá szöveget animálni, lehetőleg afterben hogy minél izgalmasabb mozgása legyen legyen.
Ez utóbbinál nem tudom mi lenne a legokosabb eljárás, ide is snittenként kérjem, és egyenként rakjam rá az szöveget? Ezzel az a bajom hogy így nem látom a teljes klippet, és lehet nem passzolnak majd az animációk. Pontosabban, nekem a klip végén újrakezdi majd, és nem érzem át dinamikáját át teljes videónak.
Ha ilyen 2 fordulós export import lesz, akkor nem romlik jelentősen a snittek minősége? Az utolsó lépés mindenképp az kell legyen, hogy visszaküldöm és a vágó final cutban, kicseréli a snitteket, zenét rak alá, és onnan menti a finalt?
Kösz
-
ElektrikusDE
senior tag
Ezt találtam:
-
-
Én nem tudok róla, hogy az nVidia dobta volna a CUDA-t
Nem segít, nekem 400 000 Ft-os VGA-m is volt munkahelyi gépben 2 éve és az sem segített. Kicsit régebben már volt róla itt szó... a lényeg, hogy csakis azoknál a feladatoknál számít, ahol a fejlesztők konkrétan figyeltek arra, hogy használható legyen. Ilyen például az mp4 encoding. De úgy általában semmit nem használ.
-
trialboj
őstag
Na ez jó kérdés, én sosem tanultam könyvből nekem az túl monoton. Ezt szerintem nem lehet úgy hogy elolvasol egy részt aztán meg kipróbálod, egyszerre kell csinálni, és az nagyon szaggatott lehet, főleg ha még azt sem tudod hogy a főbb felületek mit jelentenek, vagy mire képesek, merre keress xc opciót.
Én azt javasolnám, hogy az elején a nagyon alapokat inkább videókból tanuld meg, az gyorsabb és egyszerűbb, mert mutatja neked mi hol van, hogy hozod elő, és mit csinál, nem csak ábrákat kell kövess, szöveg és vizuális támogatást is kapsz. Aztán ha már lesz egy képed arról hogy mire is jó ez a program, és elkezdesz kis projektekkel foglalkozni, amihez kellene ez meg az, talán a könyv is segítség lehet, sőt később már az is hasznos tud lenni, mikor unalmas óráidban olvasol kicsit és csak annyit jegyzel meg belőle hogy más, eddig nem ismerte feladatokra IS képes a program, esetleg valamit másképp is meg lehet oldani mint ahogy te azt eddig csináltad.
Az elején nagyon egyszerű projektekkel kezdj, és légy kitartó, ne akadj ki ha még az is gagyi lesz, mert ez nem egy könnyű szoftver, ha már ismersz akár csak 1 Adobe terméket az is sokat segíthet.
(#506) BonFire
Én arra gondoltam, hogy az én kérdéseimen kívül, kevés az aktivitás, mások nem nagyon kérdeznek, ezért gondoltam hogy már felhúztátok egymást pro szintre
... majd 3 hónapja kérdeztem a tavas projekttel kapcsolatban, azóta csak 1 oldalnyi hsz jött össze 
-
pikszel
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
- Projektor topic
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- OLED monitor topic
- Pedzegeti az új Xbox irányát a Microsoft
- Motoros topic
- Gumi és felni topik
- Hobby elektronika
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- EA Sports WRC '23
- Sweet.tv - internetes TV
- További aktív témák...
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium-1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4480
- Hp ProDesk/ EliteDesk SFF/MT G4/ G5/ G6 / i5 8-9-10.gen /Win11- Számla, garancia
- Xiaomi 14T Pro 512GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Szép állapotban Lenovo ThinkPad T14s Gen 4 i5-1335u/16 GB/256 SSD/FHD+/IPS/Garancia 2027
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


... majd 3 hónapja kérdeztem a tavas projekttel kapcsolatban, azóta csak 1 oldalnyi hsz jött össze 
Egyébként egy vízfelszín felett suhanó X-szárnyú vadász, vagy esetleg egy város felett várakozó csillagromboló mitől lesz élethű?