-
Fototrend
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Harcipocok84
#17521
üzenetére
1. igen, feltéve, hogy annál magasabb feszültséget biztosan nem kap normális használat során (mondjuk nem használod digitális bemenetként is).
2. egyik sem. A letörési feszültség eléréséig semmit nem csinál. A határérték közelében kinyit és elkezd vezetni, tkp. rövidzárat képez a gnd felé. Az elnyelt áramtól és a dióda disszipációs képességétől függ, hogy mi történik vele, alacsony áram esetében semmi (üzemszerű működés), magasabb áram esetén megsül, aztán vagy rövidzárat képez, vagy lezár teljesen, véletlenszerűen, utóbbi esetben nem látja el többet a védő feladatát, de ez nálad nem valószínű, mert a kisebbik ellenálláson át is max 2mA áramot kap, amit röhögve kibír. Most erősen leegyszerűsítve írtam, ennél azért komplikáltabb a dolog, érdemes utánaolvasni a zener működésének.
3. igen
4. lásd kettővel feljebb.

Új hozzászólás Aktív témák
- Automata kávégépek
- Filmvilág
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Linux felhasználók OFF topikja
- Hobby elektronika
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- Új Gamer PC - Ryzen 7 5700X / RX 9060 XT 16GB / B550M WIFI / 32GB RAM / 1TB M.2 NVMe SSD / 650W
- BeQuiet 750W táp
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 8700K / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- !!! Raktár kisöprés!!! DDR3 8 - 16GB (10600/14900) ECC szerver RAM
- Újszerű ASUS Zenbook 13 i7 11.gen /16GB RAM/1TB SSD/300 nit
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

ekkold
