Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz sun292 #2509 üzenetére

    Ne hallgass a joccadoki-ra, mert rossz tanácsot ad! (Egy másik topicon beszóltam neki, ezért most minden lehetőséget megragad, hogy belém kössön. Ha azt írtam volna, hogy 2x2=4, azzal is vitatkozna. Csak ennek te ihatod meg a levét.)

    Nem írtad, hogy a hiba hogyan jelentkezett, például hogy biost próbáltál frissíteni. Márpedig ha semmi nem piszkálta a bios chipet, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy benne a bios megsérüljön.
    A bios bootblock-ja úgy ellenőrzi a bios épségét, hogy checksumot számol. Ez hibás lehet akkor is, ha a proci valamiért rosszul számol. Például mert a CMOSban hibás adatok vannak, és emiatt rosszul állt fel a hardver, vagy ha korábban overclockolva volt a masina.
    Ezeknek a kizárásával célszerű kezdeni a hibakeresést. Vagyis elemcsere és CMOS reset. Ahogy írtam.

    Utána lehet próbálkozni az otthon fellelhető dolgokkal (CD, pendrive). Ezek nem kerülnek pénzbe, és egy próbát megérnek. Az Asus néhány alaplapja a gyári CDlemezről állítja vissza a biost, ezért a CD kipróbálása nem ördögtől való ötlet. Utána jönnek azok a dolgok, amelyek nem állnak azonnal a rendelkezésedre. Pl. egy másik HDD vagy Floppy drive.

    A joccadoki által leírt módszer valószínűleg nem működik, mert a Gigabyte szerint a biosfájlnak egy külön, rejtett partición kell lennie. De ha kipróbálod, akkor FAT32-re formázd a particiót, ne a wines NTFS-re.

  • IstvánLászló

    őstag

    válasz sun292 #2509 üzenetére

    Úgy néztem hogy virtual dual bios van az alaplapon.
    Kapcsoldki a gépedet és a tápkábelt húzdki a konektorból is.
    Veddki az elemet,cmos reset jampert tedd reset állásba és várj tűrelmesen kb 1percet.
    Közben a HDD-k és a CD-drive és pendrájv legyen lehúzva.
    Floppy-drive-od ha van hagyd rácsatlakozva ez fontos.
    Bekapcsolás elött cmos reset jampert tedd vissza normál állásra,ezútán elemet tedd vissza.
    Géped most kapcsoldbe"A GIGABIT ALAPLAPOD FELAJÁNLJA A BIOS VISSZA ÁLLITÁSÁT EZ TUTI BIZTOS",hogy pontosan mit ir ki angolúl már nem emlékszemrá mert nekem"GIGABIT p3-as alaplapom volt csak.

Új hozzászólás Aktív témák