-
Fototrend
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
csaba951
veterán
válasz
#68216320
#925
üzenetére
Emberileg teljesen igazad van. Nem akarsz pénzt adni egy olyan eszközért, amiről jelenleg csak pár db 3d-s koncepciós rajz van, működő példány meg egy sem. A másik oldalon viszont az idő döntő tényező! A megtérülés jelentő része az 1-2 hónapokra esik, azért mert később biztosan egyre több gép kerül tartósan a rendszerbe, ezzel teljesen lenyomva az árakat. Tehát ha nem vagy ott az első vásárlók között akkor sokkal kisebb az esélyed a megtérülésre is.
(#926) Stanlee
Értsd már meg, hogy a TMSC nem áll veled szóba, ha nem rendelsz tőlük minimum 10000 chipet! Ha saját felhasználásra nem kell ennyi, akkor neked kell megszervezned a rendelések/pénz fogadását, átcsomagolást, csomagfeladást.A gép összeszereléséhez kellenek a chip-ek. Ezeknek a szállítása teljesen bizonytalan. Az Avalon csak májusra ígéri a nyilvános dokumentációt, referencia nyák tervet. Nyilván hasznos ebbe is belenézni. Az összeszerelés után meg mindenképpen tesztelni kell az összes gépet is, hogy egyáltalán működnek-e? Nem lehet csak úgy kiszállítani a vevőkhöz, hogy azok megkeresik a hibákat, aztán majd visszaküldik az összeset Németországba, garanciális javításra.
Az egész folyamatot tekintve rengeteg bizonytalan időtényező van. Pont ezét ígéri burnin június vége-július eleje körüli időpontra az első kiszállításokat. A 2-2,5 hónapos kiszállítás nekem teljesen hihetőnek hangzik, az lenne a gyanús ha ennél rövidebb határidőt ígérne. Ha ez a BTF lenne, akkor már jövő heti szállítással vennék fel a megrendeléseket. Aztán hónapokig ugyanúgy nem lenne belőle semmi.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen processzort vegyek?
- iPhone topik
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- PlayStation 5
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Nintendo Switch 2
- Filmvilág
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- További aktív témák...
- Lenovo T14s Gen 1 Ryzen 7 pro 4750U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, garancia
- Akciós kisWorkstation! Dell Precision 3570 i7-1255U 4.7GHz / 32GB / 1000GB / Quadro T550 4GB FHD 15"
- Nothing Phone (1) / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia /
- Dell Precision 7760 i7-11850H 64 GB RAM NVIDIA RTX A4000 FHD IPS Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4517, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

