-
Fototrend
Debian GNU/Linux
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
bambano
#3440
üzenetére
Elhiszem h. nV driver sem olyan frankó, de sokat nem tudok rá mondatni mert a piaci magatartásuk miatt évek óta nem vettem nV kártyát és nem is fogok. Az az egy szem 5200-as az Envy féle driverrel meg jól ment szerencsére.
"a flash playert fel lehet rakni csomagból is." Persze, de pl. win után kipróbálsz egy Ubuntut, hogy mégis milyen ez a Linux, aztán böngésző kiírja, hogy nem található bővítmény. Máris megvan az első negatív tapasztalata az illetőnek a Linuxról.
"ha wines progit akarsz futtatni, miért linuxszal szenvedsz?" - mert csak a játék miatt vagyok winen, egyébként szakadnék el tőle. Szeretek játszani, viszont ezen kívül csaknem mindent meg tudok tenni Linux alatt, amire használom egyébként a gépet.
Hmm, mondjuk a Minecraft a javának köszönhetően megy Linuxon is.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
"compiz: parasztvakítás szerintem." - pedig élvezhetőbbé teszi az életet. Darabokra hulló ablakok, asztalváltás 3D kockával, kész vizuális orgazmus, egyszerűen imádom. Kikapcsolásuk kb. olyan, mint mikor XP témáját visszakapcsolják az ocsmány Win98-at idéző szürke témára, mert hogy a zöld+kék az csicsás.
"ha herótod van a termináltól, akkor te nem vagy a linux célközönsége. ne erőltesd. terminálból mindent nagyon sokkal gyorsabban meg lehet oldani." Wintől is herótom van, most akkor mit csináljak?
Gyakorlati példa: suliban socks5 proxy van, otthon meg nincs proxy. Böngésző proxyt átállítom simán, de az apt, vagy terminál számára már su módban kell garázdálkodnom, ha akarok csinálni valamit a laptopommal bent.Kicsit gáz volt, mikor arra ment el 15 perc egyik órán, mire a googleben találtunk egy nem túl régi cikket arról, hogy hogyan kell beállítani az apt.conf fájlban a proxyt, mi a szintakszis...
Az az újratölthető tűzfal mit jelent egyszerűen megfogalmazva?
hunfatal: így is megy a flash telepítés? Ez nekem új.
Fglrx-nél meg nem tudom, hogy konkrétan mi a hiba. Pl. a 11.2-t felraktam kézi úton Debianra, aztán jött az új kernel, és ugye fglrx modul nem töltött be, kirakott terminálba. Felraktam dselect csomagkezelőből a 11.3-as fglrx csomagokat, aztán minden helyrejött. Csak még mindig nem indul el magától a "kompozit" nevű valami.
Új hozzászólás Aktív témák
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Részletfizetés. BankMentes. Kamatmentes. Új noblechairs EPIC FEKETE ARANY. 3 év garancia!
- 27% - ASUS Vivobook OLED Notebook! Ryzen 5 7535HS / 16GB 6400MHz / 500GB NVMe
- szinteÚJ Lenovo ThinkPad L14 Gen5 i7 155U 16GB 1TB FHD+
- Ritkaság! Csere-Beszámítás! EVGA FTW3 Ultra RTX 3080 10GB GDDR6X Videokártya!
- Bomba ár! Lenovo X13 Yoga G1 - i5-10G I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
