-
Fototrend
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Borisz76
nagyúr
válasz
sony309
#58698
üzenetére
Sajnálom, nem ismerem.
Nálam a PC-n Win10 fut.
Azon játszom, netezek ( Monitor ) és ha kell , akkor fimet is nézek ( Sony házimozi erősítőn keresztül egy Samsung TV-re van kötve a gép HDMI csatlakozóval ).Esetleg egy Live Linux-ról bootolva ellenőrizheted a HDD-t.
Más ötletem már nem nagyon van....
Esetleg : USB-s külső házba teszed a lemezt és egy másik gépen ellenörzöd a HDS-el ? Hogy legalább arról kiderüljön, hogy jó e ?! -
sony309
őstag
Üdv mindenkinek!
LibreElec fut a PC-n, amit filmnézésre használok.
Találkozott valaki olyan problémával, hogy a Kodi, fájl hozzáadási szakaszból eltűnik egy merevlemez (2 TB)? Következő indításkor meg ott van.
Ennyire nem stabil a LibreElec vagy én csinálok valamit rosszul?
-
stigma
addikt
válasz
SunMount3r
#58683
üzenetére
#58683SunMount3r :
Köszi az infót, sajnos mire az illetékessel megbeszéltem az itteni hardverapro-s készleten lévő lap már nincs. De nem baj, majd nézek max egy másik Amlogic boxot.
#58684Borisz76: Köszi, sajnos iPad-en gépeltem elég lassan, és nem figyeltem a kis és nagybetűre, ami nem mindegy. Köszi, hogy írtad.
-
#57433555
törölt tag
Köszi srácok.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
#57433555
#58689
üzenetére
De, fejlesztik, az a régi weboldal már rég nem aktuális. Íme.
Amúgy sokkal többet most sem mondtál, ez a "rövid röccenés" jelenteti a frame drop-ot és nem teljesen kadenciahelyes lejátszást is. Az Nv-nél ez már eléggé helyre van rakva egy ideje, ha a legújabb driver-ket használod. De mint a korábbi tapasztalt is mutatta, bármikor jöhet egy olyan driver, amiben éppen nincsnek ezek annyira rendben. Ennek a Topic-nak a legutolsó hozzászólásit érdemes követni, ill. ott felrakni a kérdést az aktuális probléma kapcsán.
-
Borisz76
nagyúr
-
#57433555
törölt tag
válasz
SunMount3r
#58688
üzenetére
Lenovo legion slim laptop, rx 4060 vga 8gb.
Nem tudom jobban leírni, nagyon rövid időre röccen egyet.
Az összefoglaló alapján állítottam be.
Esetleg valakinek linkje mpc- hc hez? Mert a hivatalos mp hc t már nem fejlesztik, de korábban kaptam egy linket csak nem találom.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
#57433555
#58687
üzenetére
Ez így nagyon kevés, milyen PC, VGA/IGP? Meg mi az hogy "megakad"? Itt nézd át az összefoglalóban a beállításokat az MPC-BE-hez, ha eddig nem tetted volna.
-
#57433555
törölt tag
Mpc be programot használom filmlejátszáshoz de valamiért néha egy pillanatra megakad. Valszeg beállítási hiba lehet valahol mert a masina bőven megfelel a 4K filmnézés feltételeinek. Egy 9csatornás avc-x3800h ra van kötve.
Van esetleg valakinek ötlete?
-
Necronom
senior tag
válasz
Borisz76
#58684
üzenetére
Bocs hogy belevau, de mindig is ertetlenkedve bamultam azokat akik full dicsekedve irjak. hogy juuuu 100-zal jon a torrentem

azt kiderult hogy az csak Mbit/s
..es ugye nem kene efeldni a 8as szorzot sem a bit es az byte kozott
Nalam Gbites halon joszerivel az olvasas olyan 80-90 MB/s
az iras mar sokkal kisebb, mert fullon is van a HDD lassan meghat amugy is, szoval csak 40-50 korul megyeget
De volt erdekesseg a Diginel...ugy megszaladt a letoltesi sebesseg, hogy a kis serverke nem tudta irni...egyszeruen lehalt a rendszer (Linux) -
stigma
addikt
Sziasztok.
Remélem jó topicba bírok, ha nem azért elnézést.
Adott egy Amlogic box (Beelink S905X2+ USB 3.0-ra egy HDD kötve), ami a mai napig Corelec ment minden probléma nélkül, de leváltásra kerülne.
TV 1080p, tehát tudása félig volt kiszolgálta, viszont SMB megosztás/Torrent miatt tökéletes volt (USB 3.0 a max letöltés gigabites neten (Digi) 80/90mbit/sec volt).
Igaz Gigabit miatt az elmélet max 125Mbit/sec, de szerintem ez sem rossz egy ilyen lejátszótól.Lejátszót kéne cserélnem,mert valami nem jó, illetve HDD-t is kicsi, az alábbi dolog érdekelne:
1. kérdés :Asus J4005I-C a kiszemelt lap, ami 2mag/2 szál, viszont 4k tartlmat visz a GPU-nak köszönhetően --> Libreeleccel 1080p-t elvinne?
2. kérdés[OFF] : Ezenfelül USB-n kellene hoznia kb Gigabites sebességet (100+mbit/sec) vagy sima SATA porton. Reális lehet?
Konfig ez lenne:
- Asus Prime-j4005I-C
- 2x4GB ram 2400Mhz
- SSD-ről vagy M.2 SSDről lenne a Coreelec bootolva
- Ház+ táp: Akyga AK-100-01BK+ 60W vagy LC Power Case-1360MI +75W
A merevlemez melyet beleteszek csak Sorozatok/Filmek lennének letöltve. HDD pontos típusa: WD Purple 4TB-os HDD (WDP43-as széria).
Orico házban teszteltem USB-USB-s másolásnál laptopon Ext4 paticióval olyan 120-150Mbit/sec amit tudott. (Ubuntu Desktoppal)
J4005 lap elég lenne nekem 1080p-s lejátszásra?
Letöltésre Qbittorrent futna Entware vagy Dockerből ahogy most is az Amlogic boxon.Ezzel a lappal van valakinek tapsztalata?
Ezenkívül RPI-t néztem 4-es szériát de USB-je eléggé limitált letöltés ügyileg.
Ezenfelül talán másik Amlogic box frissítése lenne opció ami S905X3 4GB-os verzió amin Gigabit LAN van.Segíztésget előre is köszönöm.
-
SunMount3r
nagyúr
Ki lehet kapcsolni a transzkódot, ezt a Server-en kell beállítani elsősorban, de azért jobb ha TV-n is lecsekkolod, hogy be van e pipálva. Így a PC gyak. csak NAS, ill., Server lesz és a többi a TV dolga. Plex Topic.
-
RazoR
veterán
válasz
Patice
#58676
üzenetére
Tegnap megpróbáltam a Plex-et nem bírtam rájönni, hogy hol kell az újban megadni a mappákat, pedig régen én is azt használtam.
Illetve valami hitelesítési problémája van egyfolytában.Plex-el megoldható, hogy ne transzkódoljon? Egy Xeon 1265L V3 és 16GB DDR3 van a HTPC-ben és nincs GPU, szerintem nem bírná a transzkódolást egy 4k HDR filmnél.
-
RazoR
veterán
Tegnap összeállt egy költséghatékony NAS/HTPC.
A kérdésem az lenne, hogy létezik olyan szoftver windows-hoz ami DLNA media szerver és egy WebOS-es LG TV-n borítokkal együtt tudok csemegézni a NAS-on lévő filmek között?Plex-et hanyagolnám, KODI RPi-n nem tudja a 4k HDR-t.
Olyan cucc kéne (ha létezik) amihez elég a HTPC-re szervert telepteni és a TV a saját lejátszójával menne.
-
pistabyte
tag
válasz
bnorci71
#58664
üzenetére
En most jelenleg úgy használom, hogy az asztali gép van rákotve a tv-re. A tv-re felraktam a play áruházból a plex alkalmazást.
Az asztsli gépen csináltam egy plex fiókot és úgy beraktam a filmeket,így tv-n a plex alkalmazáson belül pedig tudom nézni a filmeket 4k hdr-ben dv-ben. De az asztali gépem azért nem annyira low end. 32gb ddr4 ryzen 5700x, vga 6700xt. Ez lenne jó notebook-ba, kis mini pc-be, hogy tudjon így lejátszani 4k hdr/dv filmeket, és közbe a háttérben tudjak torrentezni. -
bnorci71
addikt
-
Borisz76
nagyúr
válasz
pistabyte
#58662
üzenetére
Semmi köze a NAS-nak a lejátszáshoz.
A nas csak kiszolgálja adatokkal a lejátszót.
A lejátszón múlik, hogy megy vagy nem megy egy adott anyag.
Lejátszó lehet :
- TV saját belső programja ( DLNA )
- TV-re telepített külső alkalmazás
- Kis , hálózati Media Player , box....akármi
- PC , HTPC -
bnorci71
addikt
válasz
pistabyte
#58660
üzenetére
mondjuk NAS-t az igaz hogy vadászni kel ennyiért használtan újonnan sokkal drágább
nézd meg az adatlapomon lévő gépet nekem az megy ilyen célra meg ritkán játszok is és megdöbbentően alacsony a fogyasztása, konnektorból mérve, előtte volt 2-3 integrált procis passzív gép -
-
pistabyte
tag
válasz
SunMount3r
#58657
üzenetére
Igen az N4000-es. [link]
Ezért is kérdezem melyik lenne akkor a jobb. -
pistabyte
tag
válasz
SunMount3r
#58655
üzenetére
Igen láttam Gmktech, Dune stb...
Bmax-ot nézegettem az amazonon. Tényleg nem tudom melyik lenne a legjobb választás ár /érték arányban max 60 ezerig.
Végülis tényleg csak 2 dologra kellene, hogy seedeljek vissza torrent-re, emiatt menne állandóan, másrészt meg 4k hdr filmek lejátszása plexen. -
pistabyte
tag
Sziasztok.
Szeretnék vásárolni egy kis mini pc-t torrent letöltésre,és plex média serverként,hogy tudjak filmezni a TCL 85C805 Tv-n.
1. pontosan mire szeretnéd használni?
Torrent,Plex media server 4K HDR lejátszás
2. van-e már bármilyen komponens (pl. merevlemez, memória stb.) hozzá?
Külső 3,5 WD merevlemez
3. mekkora összeget szánnál rá?
50-60 ezer
4. csak új alkatrészekben gondolkodsz vagy használt is szóba jöhet?
Inkább új. Amazonon nézegettem,de nem tudom melyik lenne jó választás.
Amazon Mini Pc-k.
[link] -
Gombinyó
őstag
válasz
ctrlaltdel13
#58647
üzenetére
Sehogy, neked nem igazán van alternatíva. De abban igaza van, hogy sokaknak jó megoldás lehet egy mp is. A nagy átlagnak biztos.
-
mpierre
veterán
válasz
SunMount3r
#58650
üzenetére
8700g akart lenni.
Ehh.
-
mpierre
veterán
Rég jártam erre. Kérdésem akadt.
Nem égetően fontos, de lehet, hogy az antec fusion remote belsejében lakó i5 4590s procit, meg az rx 560-at nyugdíjaznám. Néha már 0,5-0,75 óra egy-egy win 10 frissítés ledolgozása. Itt válik két részre a sztori. (friss win 10 telepítés után is és ssd-n lakik, ami még mindig 99%-os.)
1., A win 11 vajh megeszi-e a imon remote régi szoftverét? Valahogy csak le kéne tudnom tolni a torkán. Ez kiderül.
2., Az új ryzen sorozat (8600g-6700g) igpu-ja megküzd-e a 4k 60-120Hz 10bit videó lejátszással? (Eddig még nem találtam erről konkrét infót. Az amd honlapja meg mindent is ígér...) Valakinek van tapasztalata? -
SunMount3r
nagyúr
válasz
ctrlaltdel13
#58647
üzenetére
Amelyik ilyen lejátszó Box-nál opció a Kodi, akkor abban van "némi nemű" közép kiegyenlítési lehetőség. De amúgy én sem tudok olyanról (még a többszázezres kategóriában sem), amiben lenne legalább egy fránya DRC kapcsoló, vagy ilyesmi. Gondolom a fő gond az, hogy eleve úgy képzelik a fejlesztők, hogy biztos úgyis valami szuper AVR-re lesz rákötve, aminél nem gond az ilyesmi.
-
sony309
őstag
válasz
SunMount3r
#58645
üzenetére
Legyen igazad, én befejeztem.
Kipróbálom a HTPC vonalat.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
sony309
#58643
üzenetére
Nem minden Amlogic Box ugyan olyan. Van egy jó pár típus, amik nem az "ócó kínai" kategória, azokkal szinte nem lehet mellé lőni. Normális hűtés és alkatrészek (és normális Android, ha ez számít valamit). Persze némileg drágábbak is, de még így is alatta vannak egy olyan full PC árától, amilyet te akarsz. A távot, meg a kijelzőt meg pontos leírás alapján szintén könnyen meg lehet oldani (erre is van az Amlogic Topic).
Vagy ott van még pl. a Fire TV Stick 4K Max (2.Gen), amire ugyan nem lehet winyót dugni és nincs Ethernet csatija, így csak Wi-Fi-n tudja a lejátszást a helyi hálózatról (Kodi-val), de ez is tud kb. mindent, amire egy jó lejátszó képes.
-
sony309
őstag
válasz
SunMount3r
#58642
üzenetére
Mint írtam, vettem AmLogic 905X4 processzoros szerkezetet, szerencsére nem volt egy ökör ára.
Kibányásztam, hogy melyik CE kell rá, szenvedtem vele egy darabig. Aztán nem ment a táv és a kijelző sem. Ott feladtam.
Mostanra meg szétesett a kártyahely.
Most a gyári Android megy rajta, de nem vagyok megelégedve vele.Elegem van ezekből a kínai vackokból.
Ez a rövid története, hogy miért szeretnék inkább PC-t. -
SunMount3r
nagyúr
válasz
sony309
#58636
üzenetére
Ha már "házimozizásra" kell csak úgyis, akkor az Amlogic+CE páros tud minden olyan "kodeket", ami ezen a téren előfordulhat. Sőt, ha megfelelő Box-ot veszel, akkor ott van még a HDR10+ és a DV is, amik ugye PC-n egyelőre még nem mennek natívan. Persze, ha valaki, valami "egzotikus" kínai akciókamerával készített 8K-s, 120fps-es videókat akar nézegetni a TV-n, akkor nem szóltam...
A megfelelő CE kiírása egy SD kártyára meg nem hiszem, hogy több technikai ráfeszülést igényelne, mint egy Windows-os PC-t felhúzni, meg a lejátszó programokat beállítgatni.
(Amúgy én is inkább HTPC párti vagyok, de nem a "mozis" része miatt elsősorban, csak mert nekem "mutifunkci" masina kell inkább.)
-
mandju
senior tag
válasz
Valkűr
#58638
üzenetére
a vetítősöknek cinemascope vászonnal nem igazán van media player alternatíva... vagyis lenne, ha vennél mellé egy lumagen-t, vagy aegy madvr envy-t.
Aki nem szán videoprocesszorra több millió forintot, annak jó alternatíva a htpc.
szerintem a legnagyobb előnyök:
21:9 menü (custom resolution)
cinemascope jukebox
DTM
NLS (non linear stretch)
3DLUT
profilozható filterek
valós időben alkalmazható gamma process
teljes távvezérelhetőség akár egy ipad-ről, web alaponhirtelen ennyi jutott eszembe, de biztosan van még több is...
Mondjuk azt aláírom, hogy nem való mindenkinek. Viszont van remény. Pár hónappal ezelőtt kísérleti jelleggel egyik mozis fórumtársnak összeraktam és konfiguráltam egy htpc-t egy PD F32-höz. Eladta az arm boxot, és a dune-t is. Azóta problémamentesen használja a gépet. Nincs hibaüzenet, nincs semmi gondja vele. Távirányítható egy ipad-ről webremote alkalmazással, és fel lett konfigurálva egy harmony elite-re is. Így akár egy media player-t lehet irányítani, billentyűzet és egér nélkül.
Belőle hiányzik mindenféle informatikai affinitás. Mondhatnám azt is, hogy pc-s analfabéta mindenféle bántó szándék nélkül. Mégis működik nála a dolog.
Kell egy jól beállított és kordában tartott szoftveres konfig.
-
Smiley
addikt
válasz
Gombinyó
#58635
üzenetére
Pontosan, ráadásul a PC se mai darab, csak egy 20e forintos vga kell bele és minden mai feature megy az atmos kivételével ami meg nem mozgat. Amúgy ez szerintem filléres tétel lenne. Plusz azt nézegetni hogy melyik lejátszó melyik codec-et nem támogatja éppen... Sokkal kényelmesebb ez így.
-
sony309
őstag
Minden media player topikban arról van szó, hogy nincs olyan mp, ami mindent lejátszik.
A HTPC-ben látom a legkevesebb kompromisszumot. -
Valkűr
addikt
válasz
sony309
#58631
üzenetére
Semmi problémám a véleményeddel, nekem nem volt hűtési bajom vele, igaz már az elején ez kb 5 ezer ft-ból meg lett oldva, a tulaj azóta is boldogan használja a lejátszót amit anno 15 ezerben vettem. Ez volt már legalább 5 éve. Nyilván akadnak olyan esetek ahol teljesen érthető a HTPC használata, de visszatérve gyári mediaplayer is van ami 60 ezerből a palacsintát is lejátssza. Csak hogy legyen egy élő példa: [link]
-
devil-k
nagyúr
válasz
SunMount3r
#58618
üzenetére
Nem fejlesztik? Miről beszélsz már megint?
-
sony309
őstag
-
Borisz76
nagyúr
válasz
Valkűr
#58625
üzenetére
Felhasználó és felhasználás függő.....
Nekem van egy PC-m.
Nevezhetném HTPC-nek mert a rá kötött házimozi erősítőn keresztül csatlakozik hozzá a TV is.....így azon filmezek.
De van rákötve egy monitor is mert játszom vagy éppen böngészek.Tehát nálam mindenes a gép.
Igaz , nem kifejezetten HTPC-nek építettem és az alapok is több mint 10 évesek. Ugyanakkor próbáltam minél halkabbra építeni a végeredményt és nekem tökéletesen megfelel a mai napig.
Most is ezen pötyögök....Ház: Cooler Master HAF XB
Táp: Enermax Revolution 87+ 650W
Alaplap: GIGABYTE GA-Z77X-UD3H
CPU: Intel Core i7-3770K ( 3.5 GHz-3.9 GHz )
Hűtő: Noctua NH-D14
Memória: Kingston HyperX DIMM 16 GB DDR3-1600 Quad-Kit
SSD: Samsung 850 Pro series 2,5" 512 GB
VGA:5 évig SAPPHIRE Radeon HD 7970 VAPOR-X GHz Edition,
majd 2019 nyarától egy ZOTAC Gaming RTX 2060
Egér: Logitech Gaming Mouse G500
Webkamera: Logitech HD Pro C920
Monitor: Dell UltraSharp U2312HM
TV: Samsung UE55F6470SS
Operációs rendszer : Windows 10 Pro ( 64 Bit )
AV Erősítő : Sony STR-DN 1030
Hangfalak :
- Dali Ikon 7 Mk1( Front )
- Dali Ikon 1 Mk1 ( Surr. )
- Dali Ikon Vokal 1 Mk1 ( Center )
- Sunfire HRS-10 ( Sub )
-
Valkűr
addikt
már ugy általában a PC-re gondoltam, közte a mini PC-is...Egy mediaplayer ma már lefed mindent és nem kell kinlódni a többivel, h mit mivel játszik, milyen oprendszer etc...Magyarul alapbol a létjogosultsága lett számomra kérdő...Anno én is elkezdtem, majd ráhagytam a HTPC vonalat.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
Valkűr
#58622
üzenetére
Hát HTPC szempontból ezekből csak az N100-as procis az érdekes, egy i7 már messze overkill ehhez. És az N100-as is több, mint 20K-val drágább, mint pl. amit linkeltem. Azt sem találtam az oldalon, hogy akkor ez most milyen nemzetiségű "gyártó" lehet, meg, hogy valójában hol is gyártják ezeket a gépeket...
Tudom, hogy sokan jobban megbíznának pl. egy Német gyártóban, mint a Kínaiakban, nyilván döntse el mindenki maga, hogy megéri e ez a "megnyugtató érzés" a felárat. -
Valkűr
addikt
Ha jól rémlik ez volt: [link]
-
Valkűr
addikt
válasz
SunMount3r
#58612
üzenetére
Valami német oldalon a napokban elég komoly mini pc-ket láttam elfogadható áron..Kérdés hogy ki miért ragaszkodik ma még a pc-hez ilyen streamer és mediaplayeres ár és kinálat mellett..
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
sony309
#58619
üzenetére
Pl. én (is) évek óta rendelgetek az Ali-ról, eddig sosem szívattak meg. Persze ott meg kell nézni rendesen az eladót, hogy mikortól van fent, hány értékelése van és azok milyenek. De, ha nem ámokfutásban csinálja az ember, akkor ott is többnyire rendben lesz a dolog.
Amit linkeltem az pedig a gyártó hivatalos oldala és egyértelmű az opció az EU-s VÁMFA mentességre is.
De tudom, ezeket már csak "uff"-ban írom, nem mindenkinek jöhet be ugyanaz a jó opció. Van aki "még jobbra" vágyik, ami lehet sose jön el...
-
sony309
őstag
válasz
SunMount3r
#58616
üzenetére
Tudom, nem arra gondoltam, hanem a kínai rendelésre, meg a kínai cégek produktumaira.
-
sony309
őstag
válasz
SunMount3r
#58612
üzenetére
Köszönöm, de nem bízok a kínaiakban, a szemük sem áll jól.
A mini PC / PC vonalat mind használt gépre értettem, nem újra.
-
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
sony309
#58611
üzenetére
Egy példa a "megfizethető" Mini-PC-re. Az N100-as proci teljesen Ok és az iGP-je is elégséges a 4K/HDR-re is. És amint látod 2db HDMI 2-es kimenete is van.
A hazai webshop-ok Mini-PC kínálata meg kb. egy vicc. Hiába van a "nagy" gyártók honlapján egy tucatnyi típus, annak kb. a tizedét lehet itthon kapni, azok is iszonyat túl vannak árazva.
Az, hogy a hűtése esetleg mennyire hangos, arra mondjuk passz, de ha csak HTPC-nek használod, akkor nem hiszem, hogy olyan sokszor felpörögne.
-
sony309
őstag
Sziasztok!
Még PC keresésben vagyok HTPC-nek (valószinű LibreElec futna rajta és 4K TV-n).
Kutakodásom eredménye, hogy:
-veszek mini PC-t, ezekben többnyire "csak" UHD 630 iGPU van (1.4 HDMI/1.2 DP) vagy
-veszek PC-t, dedikált VGA-val (HDMI 2.0/DP1.4)Árban ugyanott vagyok, csendességben viszont nem, bár az AVR el tudja nyomni a ventillátorok hangját.
Tévúton járok, merről közelítsek?
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
sony309
#58607
üzenetére
Hát a Fujitsu-val max. annyi lehet a gond, hogy nincs rajta HDMI, csak DP. Mivel gondolom TV-re, vagy Proji-ra akarod kötni, akkor muszáj lesz egy DP->HDMI átalakító, abból is csak az "aktív" fajta, mert 4K-hoz már az kell, ezekből a jobb fajták meg nem annyira olcsók. Én csak a Club 3D átalakítójáról tudom, hogy jól működik, de talán majd a többiek tudnak ajánlani másikat is.
-
sony309
őstag
Üdv, sziasztok!
Két gép közül választanék HTPC-nek, egyelőre csak 4K lejátszónak.
Fujitsu Esprimo D738 SFF
(i5 8600 - 16GB RAM - 256GB SSD - Intel UHD 630 - Win 11 Pro)Lenovo ThinkCentre M920q Tiny
(i5 8500T - 16gb ram - 256gb SSD - Intel UHD 630 - Win 11 Pro)A két gép között méretbeli különbség van és a Fujitsu-ban picit erősebb a CPU.
Árban ugyanannyi mindkettő. Hely van nálam, elfér.Segítsetek dönteni!
Köszönöm előre is! -
spiky03
veterán
válasz
MasterMark
#58605
üzenetére
Felcseréltem a két kimenetet, az 1be dugtam a projekt és a 2be a tvt. Igy már a pc ki is írta a beállításoknál, hogy 1080p DLP és a színek is rendbe lettek.
Ellenben a tv nem jól jelent meg a stick képe
720pben.Úgyhogy lehet tényleg az fixen a tvbe teszem, a pcre is rátudok csatlakozni BT fulessel az esti filmezésnél.
-
spiky03
veterán
válasz
MasterMark
#58603
üzenetére
Azzal sajnos nem megyek sokra, ha 2 HDMI van a PC-n mert abba nem tudom beledugni az Amazon Firesticket, vagyis beletudom csak nem működne.

Hát sajnos nálam akkor marad ez a rossz megoldás, mert kell a 2 kijelzős megoldás.
(Gyerekek tv-n néznek mesét, arra nem kapcsolom be a projektort nekik.
Azt max a közös mese nézésnél ritkán.) -
-
spiky03
veterán
válasz
MasterMark
#58600
üzenetére
Köszi, akkor mit használják, ha két kijelzőn akarom megjeniteni a PC/Firestick képet kábel dugdosás nélkül?

Most az 1es kimeneten van a tv és a 2en a projektor.
Lehet majd este kipróbálom, hogy felcserélem őket.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- Pedzegeti az új Xbox irányát a Microsoft
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- Okos Otthon / Smart Home
- Apple MacBook
- Lexus, Toyota topik
- Xbox Series X|S
- Samsung kuponkunyeráló
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 14 – Kések, késélezés
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- További aktív témák...
- Számítógép - Gamer PC! Csere-Beszámítás! R5 5600G / RTX 4060 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Dell Precision 5560 i7 32GB RAM 512GB SSD NVIDIA RTX A2000 FHD+
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB DDR5 RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Beszámítás! Asus VG27AQ3A 27 180Hz QHD IPS 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 17 Pro 256GB Deep Blue használt, karcmentes 100% akku (16 ciklus) Apple garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Ehh.

