-
Fototrend
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
KaliJoe
tag
Sziasztok,
Egy szavazás eredményeit rögzítem egy táblázatban. Kijön a szavazás eredménye %-ban, melyeket egy származtatott táblázatban nagyságrendi sorrendbe állítok a NAGY függvénnyel. A NAGY függvény értékétől függően visszakeresem az adatrögzítő táblából a jelölt nevét.
Eképpen:
=INDIREKT(CÍM(2;HOL.VAN(NAGY($B$23:$I$23;1);$A$23:$I$23;0);1;1);1)=INDIREKT(CÍM(2;HOL.VAN(NAGY($B$23:$I$23;2);$A$23:$I$23;0);1;1);1)=INDIREKT(CÍM(2;HOL.VAN(NAGY($B$23:$I$23;3);$A$23:$I$23;0);1;1);1)
stb., növelve a NAGY függvény 2. argumentumát.A problémám ott kezdődik, amikor szavazategyenlőség van. Hiszen a NAGY függvény helyesen találja meg, hogy az egy "másik" az előzővel azonos eredmény, viszont a név visszakeresésekor ugyanazt a nevet kapom vissza, nem pedig a másik azonos szavazatot szerzett jelöltét. Hogy lehet úgy megoldani, hogy akár több azonos szavazat esetén is működjön a sorrend?
Milyen ötletetek van erre?
Ui.: Arra is gondoltam, hogy a szavazás eredményének rögzítése után Adatrendezést hajtok végre szavazatok száma alapján balról-jobbra csökkenő sorrendben, és utána kérem a visszakeresést, akkor - vélhetően - szavazatazonosság esetén is, egymás után elhagyva balról az oszlopokat vissza tudom keresni a KÜLÖNBÖZŐ neveket. De, ha lehet úgy szeretném megtartani a táblázat adatait, ahogy azt felvették, rendezés nélkül, ugyanis így hitelesebbnek tűnik az ellenőrök számára.

Új hozzászólás Aktív témák
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- PC Game Pass előfizetés
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 5060 8GB Zalman S2 TG Cooler Master 650W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4398, 100% Akksi
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon G7: i5-8265U I 8GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Lenovo ThinkPad T14S Gen1 Ryzen5 4650U/8GB RAM Refurbished - Garancia - Akció!
- Apple Watch Series 9 Cellular 41mm Pink 96% (1év Garancia)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs


Fferi50
